Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Rozwój wielokolorowej produkcji

Inwestycja w nową maszynę fleksograficzną w drukarni Sigolabels miała zapewnić firmie możliwość realizacji coraz większej liczby zleceń na etykiety wielokolorowe w jak najkrótszym czasie.

© Mark Andy

Drukarnia Sigolabels zainwestowała w nową maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution E5. Jak podkreślają przedstawiciele drukarni, zakup ten umożliwił firmie realizację coraz większej liczby zleceń na etykiety wielokolorowe i zapewnił nowe możliwości w kontekście rozwoju całego przedsiębiorstwa.

 

Sigolabels to drukarnia etykietowa, obsługująca niemal wszystkie rynki europejskie, w tym firmy z Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii głównie z branży spożywczej, chemicznej i kosmetycznej. W wyniku wzrostu zapotrzebowania na etykiety wielokolorowe, firma zdecydowała się na inwestycję w drugą maszynę fleksograficzną. Głównym wymogiem firm obsługiwanych przez drukarnie jest przede wszystkim elastyczność oraz krótki czas realizacji zleceń. Dlatego maszyna  musiała przede wszystkim spełniać wymagania w zakresie prędkości, jakości, ilości kolorów, a także serwisu, jaki był w stanie zapewnić jej dostawca.

 

Niezależne drukowanie

Maszyna Evolution E5, drukująca farbami UV, to rozwiązanie o szerokości wstęgi 430 mm, oferujące prędkość maksymalną do 230 metrów na minutę. Jak podkreśla Mark Andy, urządzenie to jest modelem skalowanym, które można rozbudowywać w zależności od potrzeb użytkownika. Spośród największych korzyści wynikających z zakupu maszyny, drukarnia wymienia przede wszystkim wyróżniającą się prędkość oraz możliwość drukowania atramentami wodnymi. Innym atutem urządzenia jest wysokiej jakości pasowanie, które pozwala na redukcję ilości generowanych odpadów, ograniczając w ten sposób straty materiałowe. Rozwiązanie oferuje także opcję autorejestracji oraz intuicyjną obsługę, co pozwoliło producentowi etykiet w krótkim czasie wdrożyć urządzenie do codziennej produkcji.  

Kluczową zaletą serii Evolution E5 jest także zastosowana w urządzeniu technologia serwomechanizmu w każdym zespole drukującym, przy niezależnym nafarbianiu i docisku, a także zaawansowanym systemie kontroli naprężenia wstęgi. Na wydajność wpływa w tym przypadku szybkie narządzanie zespołów drukujących i stacji sztancujących, co pozwala na redukcję czasu przestoju maszyny.  Jak podkreśla firma Mark Andy, w przypadku modelu Evolution E5 portfolio realizowanych w maszynie zleceń może uwzględniać również produkty na bazie folii takie jak owijki do butelek, etykiety IML czy etykiety termokurczliwe (shrink sleeve). Zakres grubości obsługiwanych podłoży wynosi tu 12-305 mikronów. Wszystko to wpłynęło na pozytywne zmiany w drukarni Sigolabels. Firma może realizować obecnie swoje zlecenia o 30 procent szybciej, osiągając większą wydajność produkcji.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty