Kalendarium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

23-26.05.2023 · Fespa, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

11-14.09.2023 · Labelexpo, Bruksela

Rozwój wielokolorowej produkcji

Inwestycja w nową maszynę fleksograficzną w drukarni Sigolabels miała zapewnić firmie możliwość realizacji coraz większej liczby zleceń na etykiety wielokolorowe w jak najkrótszym czasie.

© Mark Andy

Drukarnia Sigolabels zainwestowała w nową maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution E5. Jak podkreślają przedstawiciele drukarni, zakup ten umożliwił firmie realizację coraz większej liczby zleceń na etykiety wielokolorowe i zapewnił nowe możliwości w kontekście rozwoju całego przedsiębiorstwa.

 

Sigolabels to drukarnia etykietowa, obsługująca niemal wszystkie rynki europejskie, w tym firmy z Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii głównie z branży spożywczej, chemicznej i kosmetycznej. W wyniku wzrostu zapotrzebowania na etykiety wielokolorowe, firma zdecydowała się na inwestycję w drugą maszynę fleksograficzną. Głównym wymogiem firm obsługiwanych przez drukarnie jest przede wszystkim elastyczność oraz krótki czas realizacji zleceń. Dlatego maszyna  musiała przede wszystkim spełniać wymagania w zakresie prędkości, jakości, ilości kolorów, a także serwisu, jaki był w stanie zapewnić jej dostawca.

 

Niezależne drukowanie

Maszyna Evolution E5, drukująca farbami UV, to rozwiązanie o szerokości wstęgi 430 mm, oferujące prędkość maksymalną do 230 metrów na minutę. Jak podkreśla Mark Andy, urządzenie to jest modelem skalowanym, które można rozbudowywać w zależności od potrzeb użytkownika. Spośród największych korzyści wynikających z zakupu maszyny, drukarnia wymienia przede wszystkim wyróżniającą się prędkość oraz możliwość drukowania atramentami wodnymi. Innym atutem urządzenia jest wysokiej jakości pasowanie, które pozwala na redukcję ilości generowanych odpadów, ograniczając w ten sposób straty materiałowe. Rozwiązanie oferuje także opcję autorejestracji oraz intuicyjną obsługę, co pozwoliło producentowi etykiet w krótkim czasie wdrożyć urządzenie do codziennej produkcji.  

Kluczową zaletą serii Evolution E5 jest także zastosowana w urządzeniu technologia serwomechanizmu w każdym zespole drukującym, przy niezależnym nafarbianiu i docisku, a także zaawansowanym systemie kontroli naprężenia wstęgi. Na wydajność wpływa w tym przypadku szybkie narządzanie zespołów drukujących i stacji sztancujących, co pozwala na redukcję czasu przestoju maszyny.  Jak podkreśla firma Mark Andy, w przypadku modelu Evolution E5 portfolio realizowanych w maszynie zleceń może uwzględniać również produkty na bazie folii takie jak owijki do butelek, etykiety IML czy etykiety termokurczliwe (shrink sleeve). Zakres grubości obsługiwanych podłoży wynosi tu 12-305 mikronów. Wszystko to wpłynęło na pozytywne zmiany w drukarni Sigolabels. Firma może realizować obecnie swoje zlecenia o 30 procent szybciej, osiągając większą wydajność produkcji.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty