Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Rozwój wielokolorowej produkcji

Inwestycja w nową maszynę fleksograficzną w drukarni Sigolabels miała zapewnić firmie możliwość realizacji coraz większej liczby zleceń na etykiety wielokolorowe w jak najkrótszym czasie.

© Mark Andy

Drukarnia Sigolabels zainwestowała w nową maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution E5. Jak podkreślają przedstawiciele drukarni, zakup ten umożliwił firmie realizację coraz większej liczby zleceń na etykiety wielokolorowe i zapewnił nowe możliwości w kontekście rozwoju całego przedsiębiorstwa.

 

Sigolabels to drukarnia etykietowa, obsługująca niemal wszystkie rynki europejskie, w tym firmy z Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii głównie z branży spożywczej, chemicznej i kosmetycznej. W wyniku wzrostu zapotrzebowania na etykiety wielokolorowe, firma zdecydowała się na inwestycję w drugą maszynę fleksograficzną. Głównym wymogiem firm obsługiwanych przez drukarnie jest przede wszystkim elastyczność oraz krótki czas realizacji zleceń. Dlatego maszyna  musiała przede wszystkim spełniać wymagania w zakresie prędkości, jakości, ilości kolorów, a także serwisu, jaki był w stanie zapewnić jej dostawca.

 

Niezależne drukowanie

Maszyna Evolution E5, drukująca farbami UV, to rozwiązanie o szerokości wstęgi 430 mm, oferujące prędkość maksymalną do 230 metrów na minutę. Jak podkreśla Mark Andy, urządzenie to jest modelem skalowanym, które można rozbudowywać w zależności od potrzeb użytkownika. Spośród największych korzyści wynikających z zakupu maszyny, drukarnia wymienia przede wszystkim wyróżniającą się prędkość oraz możliwość drukowania atramentami wodnymi. Innym atutem urządzenia jest wysokiej jakości pasowanie, które pozwala na redukcję ilości generowanych odpadów, ograniczając w ten sposób straty materiałowe. Rozwiązanie oferuje także opcję autorejestracji oraz intuicyjną obsługę, co pozwoliło producentowi etykiet w krótkim czasie wdrożyć urządzenie do codziennej produkcji.  

Kluczową zaletą serii Evolution E5 jest także zastosowana w urządzeniu technologia serwomechanizmu w każdym zespole drukującym, przy niezależnym nafarbianiu i docisku, a także zaawansowanym systemie kontroli naprężenia wstęgi. Na wydajność wpływa w tym przypadku szybkie narządzanie zespołów drukujących i stacji sztancujących, co pozwala na redukcję czasu przestoju maszyny.  Jak podkreśla firma Mark Andy, w przypadku modelu Evolution E5 portfolio realizowanych w maszynie zleceń może uwzględniać również produkty na bazie folii takie jak owijki do butelek, etykiety IML czy etykiety termokurczliwe (shrink sleeve). Zakres grubości obsługiwanych podłoży wynosi tu 12-305 mikronów. Wszystko to wpłynęło na pozytywne zmiany w drukarni Sigolabels. Firma może realizować obecnie swoje zlecenia o 30 procent szybciej, osiągając większą wydajność produkcji.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty