Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

TIJ do TTO z serii Domino Gx. Z myślą o wydajności

Firma Domino Printing Sciences (Domino) wprowadziła na rynek nowe rozwiązanie Thermal Inkjet (TIJ) zaprojektowanego specjalnie dla elastycznych linii pakujących, w tym do zastosowań spożywczych. Nowe rozwiązanie TIJ do TTO z serii Domino Gx zostało opracowane jako wydajna i opłacalna alternatywa dla tradycyjnego nadruku termotransferowego (TTO) dla elastycznych linii pakujących wymagających prostych 1-, 2- lub 4-wierszowych drukowanych kodów tekstowych i małych kodów 2D o wielkości do 10 mm2.

 

© Domino

W przypadku prostych drukowanych kodów tekstowych i małych kodów 2D, nowe rozwiązanie Domino TIJ into TTO z serii Domino Gx oferuje taką samą jakość kodu, jaką zapewniają rozwiązania TTO, zapewniając jednocześnie znaczne oszczędności kosztów i odpadów, ponieważ nieefektywne zużycie taśmy w standardowych drukarkach TTO może zwiększyć całkowity koszt i ilość odpadów na wydruk. Rozwiązanie Domino TIJ into TTO z gamą Domino Gx-Series zapewnia również korzyści w postaci krótszych przestojów związanych z wymianą materiałów eksploatacyjnych i interwencją maszyny z powodu zerwania taśmy.


Realne oszczędności

W przykładowych obliczeniach kosztów, rozwiązanie Domino TIJ into TTO z serią Domino Gx-Series oferuje do 95 procent oszczędności odpadów i 70 procent oszczędności kosztów materiałów eksploatacyjnych i przestojów w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami TTO drukującymi 1- i 2-wierszowe kody tekstowe oraz 4-wierszowe kody tekstowe przy użyciu dwóch głowic drukujących. Te imponujące obliczenia oznaczają, że producenci decydujący się na rozwiązanie Domino TIJ into TTO z serią Domino Gx, zamiast istniejącego TTO, mogą oczekiwać zwrotu z inwestycji w ciągu zaledwie 12 miesięcy.


Dla wymagających środowisk
Rozwiązanie TIJ into TTO z serii Domino Gx zostało zaprojektowane jako bezpośredni zamiennik istniejącego TTO, wykorzystując te same wsporniki, co najczęściej spotykane rozwiązania TTO. Pozwala to na bezproblemową integrację z istniejącymi liniami produkcyjnymi bez konieczności skomplikowanych zmian i regulacji instalacji. Ponadto, tam gdzie niskie temperatury mogły wcześniej utrudniać kodowanie atramentowe, na przykład w zastosowaniach związanych z chłodzoną lub mrożoną żywnością, rozwiązanie TIJ into TTO z serii Domino Gx zostało zaprojektowane ze zintegrowanym podgrzewaczem głowicy drukującej, aby zmaksymalizować wydajność w tych wymagających środowiskach.


Szeroki wachlarz zastosowań

Rozwiązanie Domino TIJ into TTO z serii Domino Gx nadaje się do szerokiej gamy zastosowań z tworzyw sztucznych i folii metalizowanych z szeregiem opcji atramentów dostosowanych do różnych wymagań aplikacji. Obejmuje to szeroki wybór atramentów produkowanych zgodnie ze standardami GMP (Good Manufacturing Practices), odpowiednich do stosowania na opakowaniach niemających bezpośredniego kontaktu z żywnością, w tym na przekąskach, wyrobach cukierniczych i opakowaniach pojedynczych porcji. Aby zapewnić producentom optymalne rozwiązanie do kodowania dla ich konkretnych wymagań, Domino oferuje testy i konsultacje laboratoryjne dotyczące jakości kodu, przyczepności i odporności, a także testy linii produkcyjnej w celu zapewnienia przydatności maszyny drukującej w określonych środowiskach produkcyjnych.

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty