Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Automatyczna kontrola jakości

 

Nowe narzędzia dla serii maszyn imagePress C10010VP eliminują potrzebę manualnej kalibracji i kontroli jakości.

© Canon

Firma Canon wprowadziła na rynek dwie nowe opcje do automatyzacji druku dla urządzeń z serii imagePress C10010VP. Moduły Sensing Unit oraz Inspection Unit umożliwiają drukarniom monitorowanie jakości wydruków w sposób automatyczny, bez konieczności manualnej interwencji użytkownika. Moduł Sensing Unit monitoruje dopasowanie przód/tył i ton koloru w trakcie drukowania, zapewniając spójność z wybranymi ustawieniami od pierwszego do ostatniego arkusza. Korekta kolorów w czasie rzeczywistym, która uwzględnia rodzaj wykorzystywanego nośnika i poprawia dotychczasowy sposób kontroli kolorów na pasie transmisyjnym, eliminuje potrzebę ręcznej kalibracji. Z kolei moduł Inspection Unit monitoruje każdą drukowaną stronę pod kątem takich błędów jak zniekształcenia, smugi czy zabrudzenia wydruku. Klienci mogą decydować jakiego rodzaju błędne wydruki będą automatycznie odrzucane i kierowane do ponownego wydruku, co ma pozwolić na znaczne przyspieszenie wykonywania zadań bez uszczerbku dla produktywności. Wadliwe arkusze można także odrzucić bez powtórzenia druku lub też raportować listy stron, które nie spełniły ustawionych wcześniej norm jakości. Rozwiązanie pozwala wykrywać defekty o średnicy 0,2 mm, nie wpływając na ciągłość pracy, a poziom czułości może być dostosowany do specyficznych wymagań każdego zadania. Operator może na każdej stronie zdefiniować do 64 stref, które będą podlegać kontroli pod względem wybranych kryteriów o 9 poziomach czułości.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty