Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Panther nowej generacji

„Maszyny drukujące UV firmy Xeikon w stanie spełnić wszelkie wymagania producentów etykiet. Może to oznaczać wymianę starszej maszyny fleksograficznej UV na bardziej wydajną, zapewnienie konkurencyjności cenowej na rynku etykiet, rozszerzenie obszaru zastosowań lub zapewnienie podstawowych korzyści, które pozwolą każdej drukarni wejść na rynek etykiet drukowanych cyfrowo” - podsumowuje Filip Weymans.

© Xeikon

Firma Xeikon zaprezentowała drugą generację technologii UV Panther, wprowadzając na rynek dwie nowe maszyny do druku etykiet: Xeikon PX3300 i Xeikon PX2200. Nowe modele są kontynuacją rozwoju maszyn Xeikon PX3000 i Xeikon PX2000 i zostały zoptymalizowane pod względem aplikacji i elementów konstrukcyjnych.

 

Druga generacja maszyn Panther UV oferuje drukarniom etykiet nowe możliwości w zakresie rozszerzenia ich portfolio. Nowa technologia obsługi podłoży, wyposażona w nowy stół do łączenia wstęgi, funkcje wykrywania krawędzi wstęgi i wałek chłodzący, umożliwia drukowanie wysokiej jakości etykiet na szerszej gamie podłoży, w tym na materiałach typu clear-on-clear. Obie maszyny mogą b skonfigurowane z dodatkowym modułem farbowym z białym kolorem i mogą drukować na szerokiej gamie nośników samoprzylepnych, w tym na papierze powlekanym, winylu, PP, PE, PET i materiałach metalizowanych. Nowe modele wykorzystują zalety dedykowanych im atramentów UV PantherCure, które pozwalają tworzyć etykiety o wysokim połysku, trwałości i odporności na ścieranie. Technologia UV Panther DuraCure pozwala uzyskać efekt wysokiego połysku, zapewniając jednocześnie wyjątkową trwałość w wielu zastosowaniach, takich jak etykiety przemysłowe, etykiety dla produktów chemicznych i artykułów domowych, a także etykiety premium dla branży piwa, alkoholi wysokoprocentowych, napojów oraz kosmetyków.

 

Digital Front End

Nowe maszyny z serii Panther UV z systemem Xeikon X-800 Digital Front End (DFE)  oferują wysoką jakość druku w połączeniu z konkurencyjną wydajnością. System oparty na chmurze zapewnia dostęp zarówno do danych maszyny, jak i danych zadania, takich jak np. zużycie atramentu, czas drukowania itp. Najnowsza generacja X-800 firmy Xeikon umożliwia tworzenie unikalnych aplikacji, takich jak druk z efektami haptycznymi. Technologia pozwala na tworzenie wyczuwalnej w dotyku warstwy białego atramentu, zapewniając wyjątkowy efekt zdobienia w połączeniu z pełnokolorowym drukiem, dzięki czemu etykiety bardziej przyjemne w dotyku i uzyskują wygląd premium. System oferuje również druk zmiennych danych, począwszy od nadruków czarno-białych, poprzez numerację kolorową, do najbardziej złożonych aplikacji w pełnym kolorze dzięki nowej opcji Vari-One firmy Xeikon.

 

Xeikon PX3300, o szerokości 330 mm, dostępny jest z 4 i 5 stacjami drukującymi lub w wersji o wysokiej zdolności produkcyjnej - Xeikon PX3300 HC.

 © Xeikon

Produkcja pod kontrolą

Po dodaniu 2 nowych modeli, seria Panther 2.0 składa się obecnie z 7 maszyn drukujących, w tym Xeikon PX30000, dostępny z 6 (CMYKOV) lub 8 (CMYKOV+WW) zespołami drukującymi. Xeikon PX2200, o szerokości 220 mm, dostępny jest z 4 lub 5 zespołami drukującymi, natomiast Xeikon PX3300, o szerokości 330 mm, dostępny jest z 4 i 5 zespołami drukującymi lub w wersji o wysokiej zdolności produkcyjnej - Xeikon PX3300 HC. Nowe maszyny zostały połączone z chmurą i wyposażone w interfejs HMI nowej generacji. Pozwala to operatorom monitorować przepływ pracy w celu maksymalizacji wydajności poprzez unikanie przestojów i wąskich gardeł oraz wprowadzać zmiany na bieżąco przy zachowaniu pełnej kontroli nad kolorem. Nowe interfejsy pozwalają również na komunikację maszyn z innymi rozwiązaniami technologicznymi, takimi jak np. urządzenia do obróbki końcowej i uszlachetniania firmy Xeikon. Urządzenia Xeikon PX2200 i Xeikon PX3300, jak również model Xeikon PX3300 HC, już dostępne na rynku europejskim i północnoamerykańskim.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty