Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Cyfryzacja miarą jakości

Firma Mewa dba o zaopatrzenie ponad 190 000 firm w całej Europie. Oferuje tekstylia przemysłowe wielokrotnego użytku, takie jak czyściwa, odzież robocza i ochronna oraz produkty uzupełniające.

„Odbieranie, pranie, ponowna dostawa wypranych czyściw“ - to w wielkim skrócie główne zasady prowadzenia biznesu u firmy Mewa, która od kilku lat udoskonala swoje usługi, wdrażając cyfryzację do swoich procesów produkcyjnych. Pierwszym ulepszonym systemem jest system wynajmu czyściw, podczas którego zabrudzone czyściwa odbierane są w ustalonych terminach od użytkownika, po czym są one prane z zachowaniem odpowiednich standardów i norm, a następnie, po szczegółowej kontroli jakości, wysyłane są ponowne do użytkownika. Cyfryzacja wspiera przy tym perfekcyjną kontrolę wszystkich procesów i gwarantuje, że czyściwa na długo zachowują formę i wysoką wydajność.

Po upraniu czyściwa poddawane są kontroli wizualnej, następnie odbywa się kontrola wspomagana komputerowo. Potem detektory sprawdzają czyściwa pod kątem obecności pozostałych w nich ewentualnie części metali i takie czyściwa również odkładane są na bok. By możliwa była analiza najważniejszych wskaźników procesowych, planowane jest zainstalowanie cyfrowych paneli sterowniczych we wszystkich zakładach firmy. Możliwe będzie tym samym kontrolowanie zużycia zasobów oraz zwiększenie efektywności pracy urządzeń i instalacji.

Innym przykładem cyfryzacji w firmie Mewa jest trzecia linia pralnicza przeznaczona dla czyściw, zbudowana w zakładzie we Francji. Realizowany do tej pory ręcznie system operowania specjalnymi pojemnikami na czyściwa (Mewa Safety Container), zastąpiono wtedy automatycznymi operacjami wspieranymi komputerowo. W średnioterminowej perspektywie wszystkie zakłady Mewa piorące czyściwa mają być wyposażone w zautomatyzowane linie piorące, gdzie również czyszczone będą pojemniki przeznaczone do ich transportowania.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty