Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Cyfryzacja miarą jakości

Firma Mewa dba o zaopatrzenie ponad 190 000 firm w całej Europie. Oferuje tekstylia przemysłowe wielokrotnego użytku, takie jak czyściwa, odzież robocza i ochronna oraz produkty uzupełniające.

„Odbieranie, pranie, ponowna dostawa wypranych czyściw“ - to w wielkim skrócie główne zasady prowadzenia biznesu u firmy Mewa, która od kilku lat udoskonala swoje usługi, wdrażając cyfryzację do swoich procesów produkcyjnych. Pierwszym ulepszonym systemem jest system wynajmu czyściw, podczas którego zabrudzone czyściwa odbierane są w ustalonych terminach od użytkownika, po czym są one prane z zachowaniem odpowiednich standardów i norm, a następnie, po szczegółowej kontroli jakości, wysyłane są ponowne do użytkownika. Cyfryzacja wspiera przy tym perfekcyjną kontrolę wszystkich procesów i gwarantuje, że czyściwa na długo zachowują formę i wysoką wydajność.

Po upraniu czyściwa poddawane są kontroli wizualnej, następnie odbywa się kontrola wspomagana komputerowo. Potem detektory sprawdzają czyściwa pod kątem obecności pozostałych w nich ewentualnie części metali i takie czyściwa również odkładane są na bok. By możliwa była analiza najważniejszych wskaźników procesowych, planowane jest zainstalowanie cyfrowych paneli sterowniczych we wszystkich zakładach firmy. Możliwe będzie tym samym kontrolowanie zużycia zasobów oraz zwiększenie efektywności pracy urządzeń i instalacji.

Innym przykładem cyfryzacji w firmie Mewa jest trzecia linia pralnicza przeznaczona dla czyściw, zbudowana w zakładzie we Francji. Realizowany do tej pory ręcznie system operowania specjalnymi pojemnikami na czyściwa (Mewa Safety Container), zastąpiono wtedy automatycznymi operacjami wspieranymi komputerowo. W średnioterminowej perspektywie wszystkie zakłady Mewa piorące czyściwa mają być wyposażone w zautomatyzowane linie piorące, gdzie również czyszczone będą pojemniki przeznaczone do ich transportowania.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty