Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

GM łączy siły z Sciprios

Na zdjęciu od lewej: dr. Tobias Stubhan, dyrektor zarządzający w firmie Sciprios oraz Uffe Nielsen, CEO firmy Grafisk Maskinfabrik.

© Grafisk Maskinfabrik

Grafisk Maskinfabrik (GM) nawiązał współpracę z firmą Sciprios. Partnerstwo ma na celu dostarczanie nowoczesnych i dostosowanych do potrzeb rozwiązań w zakresie powlekania we wszystkich obszarach elektroniki drukowanej, zarówno dla badań naukowych, jak i produkcji przemysłowej.

W ciągu ostatniej dekady firma GM pracowała nad rozwojem technologii dla segmentu ogniw fotowoltaicznych i innych materiałów funkcjonalnych, wykorzystując do tego własne maszyny do powlekania folii w technologii roll-to-roll. Wraz z rosnącą liczbą innowacji na tych rynkach rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania w zakresie obsługi delikatnych, wrażliwych, cienkich folii stosowanych w elektronice drukowanej. Jednym z pierwszych klientów GM z tego segmentu była firma Solar Factory of the Future (SFF). SFF i Bawarskie Centrum Badań Stosowanych nad Energią (ZAE Bayern) w 2018 roku założyły firmę Sciprios (Science-Printing-Semiconductors), która oferuje pilotażowe linie produkcyjne do druku ogniw fotowoltaicznych. „Na początku tego roku wprowadziliśmy drugą generację naszej platformy Solar Coating, która została opracowana wspólnie z firmą Sciprios. Obecnie rozszerzamy tę współpracę, aby objąć nią również sprzedaż, wsparcie klienta i serwis, materiały eksploatacyjne, a także warsztaty powlekania i prezentacje najnowszych rozwiązań” - dodaje Uffe Nielsen, dyrektor generalny GM.

SOLAR-300 to maszyna do powlekania i drukowania, dostępna w szerokościach 330, 500 lub 550 mm, a także w rozmiarach niestandardowych. Modułowe rozwiązanie może być skonfigurowana z wieloma stacjami do powlekania szczelinowego, druku wklęsłego, fleksograficznego i sitodruku rotacyjnego, a także może być wyposażone w opcję cięcia laserowego i druku atramentowego w linii w celu wytwarzania drukowanych urządzeń elektronicznych w jednym przebiegu. 

„Nasza współpraca pozwoli wyposażyć naukowców z całego świata w narzędzia, które ułatwią rozwój i zwiększenie skali organicznych i perowskitowych ogniw fotowoltaicznych, fotodetektorów, baterii, superkondensatorów, diod OLED do zastosowań w wyświetlaczach i oświetleniu, ogniw paliwowych, inteligentnych okien i wielu innych rozwiązań dla jaśniejszej i bardziej zrównoważonej przyszłości” - podsumowuje Uffe Nielsen.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty