Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

GM łączy siły z Sciprios

Na zdjęciu od lewej: dr. Tobias Stubhan, dyrektor zarządzający w firmie Sciprios oraz Uffe Nielsen, CEO firmy Grafisk Maskinfabrik.

© Grafisk Maskinfabrik

Grafisk Maskinfabrik (GM) nawiązał współpracę z firmą Sciprios. Partnerstwo ma na celu dostarczanie nowoczesnych i dostosowanych do potrzeb rozwiązań w zakresie powlekania we wszystkich obszarach elektroniki drukowanej, zarówno dla badań naukowych, jak i produkcji przemysłowej.

W ciągu ostatniej dekady firma GM pracowała nad rozwojem technologii dla segmentu ogniw fotowoltaicznych i innych materiałów funkcjonalnych, wykorzystując do tego własne maszyny do powlekania folii w technologii roll-to-roll. Wraz z rosnącą liczbą innowacji na tych rynkach rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania w zakresie obsługi delikatnych, wrażliwych, cienkich folii stosowanych w elektronice drukowanej. Jednym z pierwszych klientów GM z tego segmentu była firma Solar Factory of the Future (SFF). SFF i Bawarskie Centrum Badań Stosowanych nad Energią (ZAE Bayern) w 2018 roku założyły firmę Sciprios (Science-Printing-Semiconductors), która oferuje pilotażowe linie produkcyjne do druku ogniw fotowoltaicznych. „Na początku tego roku wprowadziliśmy drugą generację naszej platformy Solar Coating, która została opracowana wspólnie z firmą Sciprios. Obecnie rozszerzamy tę współpracę, aby objąć nią również sprzedaż, wsparcie klienta i serwis, materiały eksploatacyjne, a także warsztaty powlekania i prezentacje najnowszych rozwiązań” - dodaje Uffe Nielsen, dyrektor generalny GM.

SOLAR-300 to maszyna do powlekania i drukowania, dostępna w szerokościach 330, 500 lub 550 mm, a także w rozmiarach niestandardowych. Modułowe rozwiązanie może być skonfigurowana z wieloma stacjami do powlekania szczelinowego, druku wklęsłego, fleksograficznego i sitodruku rotacyjnego, a także może być wyposażone w opcję cięcia laserowego i druku atramentowego w linii w celu wytwarzania drukowanych urządzeń elektronicznych w jednym przebiegu. 

„Nasza współpraca pozwoli wyposażyć naukowców z całego świata w narzędzia, które ułatwią rozwój i zwiększenie skali organicznych i perowskitowych ogniw fotowoltaicznych, fotodetektorów, baterii, superkondensatorów, diod OLED do zastosowań w wyświetlaczach i oświetleniu, ogniw paliwowych, inteligentnych okien i wielu innych rozwiązań dla jaśniejszej i bardziej zrównoważonej przyszłości” - podsumowuje Uffe Nielsen.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty