Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Razem przeciwko wojnie. Papier ma moc

© Neighbours

Trwająca od niemal roku wojna w Ukrainie jednoczy ludzi, którzy w ramach najróżniejszych działań pokazują swój sprzeciw wobec wojny, przemocy i nieszczęściu ludzi. Projekt Neighbours to przykład jak w piękny sposób można powiedzieć zdecydowane NIE. Wspólną inicjatywą artystów i branży poligraficznej jest publikacja „Neighbours”.


Artyści z Ukrainy i sześciu krajów z nią graniczącą (Polska, Słowacja, Rumunia, Mołdawia, Węgry i Białoruś) połączyli swe siły, aby wyrazić swój sprzeciw wobec wojennego okrucieństwa. 114 ilustracji i grafik zostało zebranych w jednej publikacji zatytułowanej „Neighbours”. Dystrybutor papierów poligraficznych, firma Europapier dostarczyła materiał, zarówno do limitowanej wersji kolekcjonerskiej jak i standardowej. Okładka książki została wydrukowana na papierze Wibalin Buckram, natomiast środek na materiale Munken Pure Rough 170 gsm. Design publikacji stworzył Patryk Hardziej, a za druk odpowiada Drukomat.pl - drukarnia online.pl.
Cały dochód ze sprzedaży albumów oraz plakatów zostanie przeznaczony na Fundację UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej na pomoc ukraińskim dzieciom ewakuowanym z domów dziecka i dzieciom z rodzin zastępczych.
Wszyscy chętni do wsparcia inicjatywy mogą zakupić publikację na stronie neighboursart.pl.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty