Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Razem przeciwko wojnie. Papier ma moc

© Neighbours

Trwająca od niemal roku wojna w Ukrainie jednoczy ludzi, którzy w ramach najróżniejszych działań pokazują swój sprzeciw wobec wojny, przemocy i nieszczęściu ludzi. Projekt Neighbours to przykład jak w piękny sposób można powiedzieć zdecydowane NIE. Wspólną inicjatywą artystów i branży poligraficznej jest publikacja „Neighbours”.


Artyści z Ukrainy i sześciu krajów z nią graniczącą (Polska, Słowacja, Rumunia, Mołdawia, Węgry i Białoruś) połączyli swe siły, aby wyrazić swój sprzeciw wobec wojennego okrucieństwa. 114 ilustracji i grafik zostało zebranych w jednej publikacji zatytułowanej „Neighbours”. Dystrybutor papierów poligraficznych, firma Europapier dostarczyła materiał, zarówno do limitowanej wersji kolekcjonerskiej jak i standardowej. Okładka książki została wydrukowana na papierze Wibalin Buckram, natomiast środek na materiale Munken Pure Rough 170 gsm. Design publikacji stworzył Patryk Hardziej, a za druk odpowiada Drukomat.pl - drukarnia online.pl.
Cały dochód ze sprzedaży albumów oraz plakatów zostanie przeznaczony na Fundację UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej na pomoc ukraińskim dzieciom ewakuowanym z domów dziecka i dzieciom z rodzin zastępczych.
Wszyscy chętni do wsparcia inicjatywy mogą zakupić publikację na stronie neighboursart.pl.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty