Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Be Brilliant!

„Hasło >>Be Brilliant<< odzwierciedla nasze przekonanie, że świat potrzebuje błyskotliwych pomysłów i rozwiązań, które sprostają wyzwaniom przyszłości” - komentuje Dagmar Schmidt.

Flint Group, dostawca materiałów eksploatacyjnych oraz usług dla branży opakowaniowej, utworzył nowy oddział XSYS, będący wynikiem połączenia Flint Group Flexographic z Xeikon Prepress. Firmy współpracują ze sobą już od dłuższego czasu, wspierając rynek fleksograficzny oraz offsetowy. Nowe przedsięwzięcie pozwoli obu producentom na jeszcze sprawniejsze wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie. Pod hasłem „Be Brilliant”, nowy oddział będzie współpracować ze swoimi klientami zgodnie z założeniami firmy, brzmiącymi „Print Solid. Stay Flexible” (Drukuj nieprzerwanie. Bądź elastyczny).

„Dzięki integracji Xeikon Prepress z Flint Group Flexographic realizujemy ważny krok w naszej strategii, aby stać się dostawcą pełnych rozwiązań dla prepressu w druku fleksograficznym. Tworząc ten nowy dział, łączymy w jedną całość płyty do druku, sprzęt do obróbki (solwentowy i bezsolwentowy), naświetlarki, tuleje drukowe i adaptery. Nazwa nowego oddziału powstała w wyniku połączenia nazw ThermoFlexX, nyloflex, Xpress i innych marek, które w nazwie posiadają X, a w połączeniu ze słowem >>Systems<< utworzyły XSYS” - podkreśla Dagmar Schmidt, prezes XSYS.

Produkty i marki, które zostaną włączone do XSYS, obejmują fleksograficzne płyty i urządzenia do druku nyloflex, płyty i urządzenia do druku nyloprint, tuleje i adaptery rotec,  nyloprint, nylosolv, naświetlarki ThermoFlexX TfxX, urządzenia do obróbki płyt ThermoFlexX Catena oraz rozwiązania kontroli powłok. W związku z ofertą XSYS zostanie podzielony na trzy ściśle współpracujące ze sobą działy: Prepress, Plates i Sleeves.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty