Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Be Brilliant!

„Hasło >>Be Brilliant<< odzwierciedla nasze przekonanie, że świat potrzebuje błyskotliwych pomysłów i rozwiązań, które sprostają wyzwaniom przyszłości” - komentuje Dagmar Schmidt.

Flint Group, dostawca materiałów eksploatacyjnych oraz usług dla branży opakowaniowej, utworzył nowy oddział XSYS, będący wynikiem połączenia Flint Group Flexographic z Xeikon Prepress. Firmy współpracują ze sobą już od dłuższego czasu, wspierając rynek fleksograficzny oraz offsetowy. Nowe przedsięwzięcie pozwoli obu producentom na jeszcze sprawniejsze wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie. Pod hasłem „Be Brilliant”, nowy oddział będzie współpracować ze swoimi klientami zgodnie z założeniami firmy, brzmiącymi „Print Solid. Stay Flexible” (Drukuj nieprzerwanie. Bądź elastyczny).

„Dzięki integracji Xeikon Prepress z Flint Group Flexographic realizujemy ważny krok w naszej strategii, aby stać się dostawcą pełnych rozwiązań dla prepressu w druku fleksograficznym. Tworząc ten nowy dział, łączymy w jedną całość płyty do druku, sprzęt do obróbki (solwentowy i bezsolwentowy), naświetlarki, tuleje drukowe i adaptery. Nazwa nowego oddziału powstała w wyniku połączenia nazw ThermoFlexX, nyloflex, Xpress i innych marek, które w nazwie posiadają X, a w połączeniu ze słowem >>Systems<< utworzyły XSYS” - podkreśla Dagmar Schmidt, prezes XSYS.

Produkty i marki, które zostaną włączone do XSYS, obejmują fleksograficzne płyty i urządzenia do druku nyloflex, płyty i urządzenia do druku nyloprint, tuleje i adaptery rotec,  nyloprint, nylosolv, naświetlarki ThermoFlexX TfxX, urządzenia do obróbki płyt ThermoFlexX Catena oraz rozwiązania kontroli powłok. W związku z ofertą XSYS zostanie podzielony na trzy ściśle współpracujące ze sobą działy: Prepress, Plates i Sleeves.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty