Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Be Brilliant!

„Hasło >>Be Brilliant<< odzwierciedla nasze przekonanie, że świat potrzebuje błyskotliwych pomysłów i rozwiązań, które sprostają wyzwaniom przyszłości” - komentuje Dagmar Schmidt.

Flint Group, dostawca materiałów eksploatacyjnych oraz usług dla branży opakowaniowej, utworzył nowy oddział XSYS, będący wynikiem połączenia Flint Group Flexographic z Xeikon Prepress. Firmy współpracują ze sobą już od dłuższego czasu, wspierając rynek fleksograficzny oraz offsetowy. Nowe przedsięwzięcie pozwoli obu producentom na jeszcze sprawniejsze wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie. Pod hasłem „Be Brilliant”, nowy oddział będzie współpracować ze swoimi klientami zgodnie z założeniami firmy, brzmiącymi „Print Solid. Stay Flexible” (Drukuj nieprzerwanie. Bądź elastyczny).

„Dzięki integracji Xeikon Prepress z Flint Group Flexographic realizujemy ważny krok w naszej strategii, aby stać się dostawcą pełnych rozwiązań dla prepressu w druku fleksograficznym. Tworząc ten nowy dział, łączymy w jedną całość płyty do druku, sprzęt do obróbki (solwentowy i bezsolwentowy), naświetlarki, tuleje drukowe i adaptery. Nazwa nowego oddziału powstała w wyniku połączenia nazw ThermoFlexX, nyloflex, Xpress i innych marek, które w nazwie posiadają X, a w połączeniu ze słowem >>Systems<< utworzyły XSYS” - podkreśla Dagmar Schmidt, prezes XSYS.

Produkty i marki, które zostaną włączone do XSYS, obejmują fleksograficzne płyty i urządzenia do druku nyloflex, płyty i urządzenia do druku nyloprint, tuleje i adaptery rotec,  nyloprint, nylosolv, naświetlarki ThermoFlexX TfxX, urządzenia do obróbki płyt ThermoFlexX Catena oraz rozwiązania kontroli powłok. W związku z ofertą XSYS zostanie podzielony na trzy ściśle współpracujące ze sobą działy: Prepress, Plates i Sleeves.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty