Kalendarium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

23-26.05.2023 · Fespa, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

11-14.09.2023 · Labelexpo, Bruksela

Optymalizacja z SolidTune

Oprogramowanie skraca całkowity czas produkcji - cieńsza warstwa farby wymaga mniej czasu i energii do wyschnięcia. Dzięki szybszemu schnięciu, kolejne procesy związane z obróbką końcową również zostają skrócone.

© Agfa

Firma Agfa wprowadziła na rynek SolidTune - oprogramowanie prepress dla offsetowego druku opakowań, optymalizujące zużycie farby i umożliwiające skrócenie czasu realizacji zleceń, co, jak podkreśla firma, pozwala to osiągnąć producentom większą wydajność produkcji przy zachowaniu wysokiej jakości druku i mniejszej ilości odpadów.

SolidTune został opracowany z myślą o wyzwaniach związanych z produkcją opakowań i opiera się na rozwiązaniach InkTune i PressTune, będących częścią programu Agfa ECO3 wspierającego rozwój zrównoważonych innowacji. Nowa technologia polega na zastosowaniu unikalnego algorytmu, który zmniejsza ilość farby potrzebnej do druku średnio o 3%. SolidTune jest dostępny dla systemów Apogee i Amfortis i może być stosowany z każdą technologią rastrowania, w tym z technologią Agfa Spir@l.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty