Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Druk cyfrowy

Nowość Mark Andy. Digital Pro Plus

Mark Andy wprowadził na rynek nową wersję swojej bardzo udanej i przyjaznej dla użytkownika maszyny hybrydowej z serii Digital Pro. Rozwiązanie Digital Pro Plus bazuje na sprawdzonej i cieszącej się uznaniem platformy fleksograficznej Mark Andy Pro Series. Wysokiej jakości druk cyfrowy łączy technologię suchego tonera z opcjonalnymi technikami fleksograficznymi i wykańczania inline.

więcej »

Rewolucje Xaar. Zmiana zasad gry

Dzięki oferowanej przez firmę Xaar technologii Ultra High Viscosity Technology producenci atramentów mają zapewniony szereg nowych i praktycznych możliwości produkcyjnych swoich materiałów. Dotyczy to szerszych zakresów lepkości cieczy do drukowania z prędkością około 100 centypoez (cP) w temperaturze strumienia, co odpowiada około 1000 cP w temperaturze otoczenia.

więcej »

GT Etiketten & Labels i Mark Andy. Większe możliwości fleksograficzne

Otwarta tuż przed pandemią drukarnia GT Etiketten & Labels mieści się w fabryce o powierzchni 1800 metrów kwadratowych, która położona jest niedaleko granicy holendersko-niemieckiej. Przy personelu liczącym 15 pracowników, sprzedaż firmy przekroczyła 6,2 milionów euro w 2023 roku, wykazując zdrową stopę wzrostu na poziomie 20 procent rok do roku. Produkcja GT Etiketten & Labels nabrała jeszcze większego tempa wraz z instalacją pierwszej maszyny drukującej Mark Andy w 2022 roku.

więcej »

Nowości w portfolio Brother. Urządzania dedykowane SOHO

Firma Brother zaprezentowała cztery produkty drukujące w technologii LED. Drukarka HL-L3220CW oraz urządzenia wielofunkcyjne DCP-L3560CDW, DCP-L3520CDW i MFC-L3740CDW pozwalają na szybki i intuicyjny wysokojakościowy druk w kolorze. Wyróżniają się elastycznymi opcjami łączności oraz cichą pracą, dzięki czemu sprawdzą się w małych biurach oraz jako wyposażenie pracowników zdalnych.

więcej »

Nowa era uszlachetniania. Zapowiedź premiery ExcelCoat ZRX

Producent maszyn do uszlachetniania, Harris & Bruno zapowiedział premierę swojego najnowszego urządzenia na targach Drupa 2024. Firma znana dotychczas głównie z analogowych rozwiązań do uszlachetniania postanowiła rozszerzyć swoje portfolio produktowe o cyfrową maszynę ExcelCoat ZRX.

więcej »

Nadążyć za trendami. Nowe drukarki biurowe Brother

Firma Brother rozszerza portfolio o kolejne monochromatyczne laserowe drukarki biurowe A4. Modele HL-L5210DN, HL-L5210DW, HL-L6210DW oraz HL-L6410DN to kompaktowe rozwiązania pozwalające na sprawne generowanie wysokiej jakości wydruków przy niskich kosztach.

więcej »

Wydajność w nowych zastosowaniach. Truepress Jet S320

Coraz więcej firm z sektora druku komercyjnego i wydawniczego zwraca się ku procesom druku cyfrowego. Screen, dostrzegając rosnące zapotrzebowanie na spersonalizowane i oparte na danych materiały promocyjne,

więcej »

Open House Muller Martini. Nowy rozdział w produkcji książek

21 września w Muller Martini Print Finishing Center (PFC) w Zofingen zaprezentowano nowe rozwiązanie do produkcji książek, które otwiera zupełnie nowe możliwości przed branżą poligraficzną otworzą się nowe możliwości i ciekawe modele biznesowe. Ponad 120 odwiedzających miało okazję przekonać się na żywo jak wysoki poziom w zakresie automatyzacji, zrównoważonego rozwoju i produktywności można osiągnąć w zakresie produkcji książek.

więcej »

Nowe oblicze cięcia wodą. Wazer Waterjet dostepny w Colop Polska

Ciągły rozwój to obecnie jeden z głównych priorytetów wielu firm, działających na polskim rynku. Nowoczesny, kompleksowy park maszynowy to jeden z najważniejszych czynników pozwalających wyróżnić się pośród konkurencji. Rozwiazanie Wazer Waterjet to odpowiedź na wiele problemów, która wynosi produkcję i usługi cięcia na nowy, przystępny poziom.

 

więcej »

Dorey Converting Systems. Modułowość i integracja

Od 80 lat Dorey Converting Systems opracowuje i produkuje rozwiązania maszynowe typu roll-to-roll dla innowacyjnych systemów w zakresie przetwarzania materiałów elastycznych i produkcji etykiet technicznych. Firma zapewnia dostosowane do potrzeb klienta, modułowe technologie w zakresie inteligentnych maszyn, w tym wykrawanie rotacyjne, laminowanie, cięcie laserowe, perforowanie, znakowanie i ablację, AOI i aplikacje drukarskie.

 

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty