Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Druk cyfrowy

Spełnione oczekiwania. Ist odpowiada na rynkowe trendy

Targi drupa 2024 zakończyły się wielkim sukcesem dla firmy Ist Metz. Zespół składający się z 50 osób prezentował najnowsze innowacje firmy przed ponad 8000 odwiedzających. Do sukcesu zaliczają się również imponująca liczba napływających zamówień i liczne dyskusje na temat kolejnych projektów.

więcej »

Luksusowe etykietowanie. Współpraca Xaar i Nilpeter

Wykorzystując swoją wieloletnią współpracę z Xaar w zakresie technologii druku atramentowego, Nilpeter obserwuje rosnące zainteresowanie swoimi maszynami drukującymi oferującymi zaawansowane zdobienia lakierem i folią, mające na celu zaspokojenie popytu na etykiety premium we Włoszech.

więcej »

Limego z HP Indigo 120K. Inwestycja w przyszłość

Limego z Gelsenkirchen jako pierwszy dostawca usług druku na świecie zastosował cyfrową maszynę drukującą HP Indigo 120K. Firma produkuje głównie druki akcydensowe, takie jak, wizytówki, formularze i kalendarze.

więcej »

Współpraca Heidelberg i Canon. Rodzina Jetfire dla druku cyfrowego

Dzień przed otwarciem targów drupa 2024 firmy Canon i Heidelberg ogłosiły rozpoczęcie współpracy. Heidelberg będzie oferować sprzęt Canon za pośrednictwem swoich kanałów sprzedaży pod nazwą Jetfire.

więcej »

Nowości Duplo na drupie. Sztanca w B2+ i system iSaddle Senshi

Podczas targów drupa firma Duplo zaprezentuje nowe rozwiązania w swojej ofercie. Znajdą się wśród nich innowacyjna sztanca w formacie B2+ i system broszurujący iSaddle Senshi. To i wiele innych rozwiązań zobaczyć będzie można na firmowym stoisku.

więcej »

Jutro zaczyna się na drupie. Scodix wkracza w przyszłość

Na targach drupa Scodix zaprezentuje Scodix Ultra 2500 SHD i Scodix Ultra 6500 SHD. Te dwie debiutujące maszyny wykorzystują technologię Scodix MLE (Multi-layer Enhancement) i dodatkowo są wyposażone w Scodix SHD (Smart High Definition).Oprócz tych modeli, Scodix zaprezentuje jeszcze jedną nowość w postaci zastosowania sztucznej inteligencji do uszlachetniania druku za pomocą zautomatyzowanego narzędzia, Scodix AI.

więcej »

Moc nowości od Horizon. Zautomatyzowane i połączone w sieć

Horizon silnie zaznaczy swoją obecność na targach w Düsseldorfie. Na ponad 1600 metrach kwadratowych firma zaprezentuje przyszłościowe systemy wykańczania druku. Nacisk zostanie położony na w pełni zautomatyzowane systemy i kompleksowe przepływy pracy, uzupełnione o robotykę i inteligentne systemy transportowe w celu optymalizacji wydajności przepływów pracy.

więcej »

Rozwój maszyn atramentowych w HP. Produktywność, wszechstronność i ekonomiczność

Od czasu wynalezienia przez firmę HP technologii termicznego druku atramentowego 40 lat temu w branży nastąpił przełom. Wraz z wprowadzeniem na rynek pierwszej maszyny do druku rolowego w 2009 roku firma HP przyspieszyła prędkość zmian dokonując znacznych inwestycji w badania i rozwój technologii produkcji atramentowych maszyn drukujących.

więcej »

Nowości w Mazowieckim Centrum Poligrafii. Pierwsza maszyna Atexco w Polsce

Mazowieckie Centrum Poligrafii (MCP) od lat działające na rynku poligraficznym wyróżnia się nie tylko doświadczeniem, ale również determinacją w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Specjalizacją firmy są druki cyfrowe, a szczególnie produkcja książek w nakładach małych i średnich. W styczniu tego roku drukarnia, dzięki dostawcy dla cyfrowej poligrafii firmie Digiprint, podjęła świadomy i zarazem śmiały krok, instalując pierwszą w Polsce maszynę Atexco VegaPress 660M-SD.

 

więcej »

Canon na drupa 2024. The Power to Move

Podczas targów drupa 2024, na 4600 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej Canon zademonstruje w jaki sposób połączenie innowacji technologicznych, zespołów eksperckich, usług wsparcia i dynamicznej współpracy umożliwia dostawcom usług druku rozwój ich działalności.

więcej »

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty