Kalendarium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

26-28.04.2022 · Viscom, Duesseldorf

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

12-15.10.2022 · FESPA, Amsterdam

Druk cyfrowy

Premiera AccurioLabel 400

Firma Konica Minolta wprowadziła do swojego portfolio nową cyfrową maszynę drukującą przeznaczoną do druku etykiet - AccurioLabel 400. Pierwszy pokaz urządzenia AccurioLabel 400 miał miejsce podczas organizowanego przez firmę wydarzenia European Labels & Packaging Exhibition w Madrycie, pod hasłem „Rethink what labels can do for you”.

więcej »

Nowość z serii Delta SPC 130

Firma Koenig & Bauer Durst zaprezentowała podczas SPC Open House nową cyfrową maszynę drukującą Delta SPC 130 FlexLine Eco+. Model oferuje producentom opakowań tektury falistej nowe możliwości w zakresie cyfrowej produkcji.

więcej »

Inwestycja w Panther PX3300

Firma Aniflex jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży etykiet samoprzylepnych i opakowań w Polsce. Strategia rozwoju firmy opiera się na inwestowaniu w nowoczesne technologie druku, pozwalające na uzyskanie przewagi konkurencyjnej i zróżnicowanie oferty produktowej. Osiągnięcie tych celów było decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zainstalowaniu pięciokolorowej cyfrowej maszyny atramentowej Xeikon Panther PX3300.

więcej »

Nowa generacja imagePress

Firma Canon wprowadziła na rynek nową cyfrową maszynę drukującą imagePress V1000 na papier cięty. Maszyna opiera się na rozwiązaniach poprzednich generacji urządzeń imagePress i została wyposażona w nowe technologie.  Jak podkreśla producent, nowy imagePress V1000 zapewnia producentom większą elastyczność w pracy z różnorodnymi zleceniami i może obsługiwać najbardziej wymagające podłoża.

więcej »

Podwójny krok w rozwoju

Drukarnia Reganta zakupiła dwie nowe maszyny fleksograficzne firmy Mark Andy: Performance Series P7 oraz Evolution Series E5. Inwestycje te mają zapewnić firmie dynamiczny rozwój, którego elementem są m.in. jej ekspansja na rynki zagraniczne oraz zwiększenie zatrudnienia.

więcej »

Setna instalacja Indigo 100K

Firma HP zainstalowała setną maszynę cyfrową HP Indigo 100K. Setna instalacja tego rozwiązania miała miejsce w drukarni Solopress i uzupełniła istniejącą flotę firmy, składającą się z 5 maszyn HP Page Wide i produktów Indigo. Jak podkreśla Simon Cooper, dyrektor generalny firmy Solopress, HP Indigo 100K wraz z wprowadzeniem HP Siteflow rozszerza dotychczasowe możliwości  drukarni w zakresie automatyzacji.

więcej »

Xeikon Titon

Firma Xeikon wprowadziła na rynek Titon, nową technologię tonera oferującą wszystkie zalety atramentów UV. Titon bazuje na technologii suchego tonera firmy Xeikon, która ze względu na brak jakichkolwiek płynnych (ruchomych) składników jest technologią cyfrową bezpieczną dla żywności.

więcej »

Wygodniej i wydajniej

Firma Roland DG zaprezentowała trzecią generację ploterów drukująco-tnących z serii TrueVIS, w tym model VG3-640/540 i SG3-540/300. Maszyny przeznaczone są do wielu zastosowań, od oznakowań i banerów, po grafikę pojazdową, naklejki i etykiety. Zostały zaprojektowane z myślą o wygodniejszej obsłudze.

więcej »

Inwestycja w Lublinie

Firma Essentra Packaging zainwestowała w nową hybrydową maszynę Mark Andy Digital Series HD. Urządzenie zostanie zainstalowane w zakładzie w Lublinie i będzie używane do produkcji etykiet dla branży kosmetycznej oraz produktów higieny osobistej.

więcej »

Kompatybilna produkcja broszur

Firmy Konica Minolta i Plockmatic rozszerzyły swoją współpracę, wprowadzając na rynek wydajne i wszechstronne urządzenia SD-435/450 do produkcji broszur, kompatybilne z maszynami drukącymi AccurioPress. W ten sposób producenci zapewniają swoim klientom ekonomiczne rozwiązanie dla małych i średnich centralnych działów reprograficznych (CRD) i drukarni akcydensowych.

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty