Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Druk cyfrowy

Cyfryzacja Faber Print

Drukarnia Faber Print zainstalowała maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Jest to pierwsza w Polsce maszyna cyfrowa Versafire EP w najmocniejszej możliwej konfiguracji. Do tej pory drukarnia wykonała już na niej szereg prac, które wcześniej trafiłyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

więcej »

Elastycznie na tekstyliach

Api.pl wdrożyła do swojej oferty technologię druku DTF, opartą na technologii DTG plotera Epson SC-F2100 z atramentami Epson UltraChrome DG z certyfikatami OEKO-Tex.

więcej »

Indigo z drugiej ręki

Firma HP uruchomiła nowy program Indigo Certified Pre-Owned (CPO), który daje możliwość zakupu cyfrowej maszyny HP Indigo z drugiej ręki z gwarancją od producenta. Dzięki temu drukarnie będą mogły rozpocząć pracę z drukiem cyfrowym przy znacznie mniejszym nakładzie inwestycyjnym.

więcej »

Druga inwestycja w Indigo

Firma Eticod uzupełniła swój park maszynowy o nową cyfrową maszynę HP Indigo 6900, aby zapewnić swoim klientom jeszcze więcej możliwości w zakresie cyfrowego zadruku etykiet. Producent działa na polskim rynku już ponad 25 lat i jest jednym z liderów w produkcji etykiet samoprzylepnych w Polsce.

więcej »

Nowy rok, nowa technologia

Firma Mimaki Europe, producent atramentowych maszyn drukujących i systemów tnących, wprowadziła na rynek dwie nowe, wysoko wydajne maszyny do druku na tekstyliach - Mimaki TS100-1600 oraz Mimaki Tiger-1800B MkIII. Model TS100-1600 to najnowsze urządzenie firmy Mimaki w „serii 100”.

więcej »

Mark II Series

Firma Atrium Centrum Ploterowe wprowadziła do swojego portfolio nowe maszyny drukujące UV LED marki Mutoh - Mark II. Oferta składa się z dwóch 6-kolorowych modeli: rolowej maszyny ValueJet 1638UR Mark II i maszyny hybrydowej ValueJet 1638UH Mark II.

więcej »

Produkcja etykiet i tagów RFID

„Każdy klient, któremu zależy na wyeliminowaniu błędu ludzkiego w swojej działalności, ma dobry powód, by wdrożyć technologię RFID” - mówi Rochelle L. Heinl, wiceprezes północnoamerykańskiej drukarni Repacorp, która uruchomiła produkcję etykiet i tagów RFID na przełomie 2005 i 2006 roku.

więcej »

Digital Series iQ

Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu na rynek swojej najnowszej maszyny cyfrowej, bazującej na technice inkjetowej - Digital Series iQ. W kontekście elastyczności produkcji i wszechstronności zastosowań, zbudowana została ona w oparciu o sprawdzoną platformę znajdującą zastosowanie w maszynach fleksograficznych Evolution Series.

więcej »

Premiera HP Latex

Firma Integart, dystrybutor mediów oraz maszyn do produkcji reklamy zewnętrznej i wewnętrznej w Polsce oraz Europie Środkowej, ogłosiła premierę maszyn drukujących HP Latex 700 oraz 800 z białym atramentem, oferujących wysoki poziom wszechstronności i ekorozwoju w branży poligraficznej.

więcej »

AccurioPress C4080

Konica Minolta wprowadziła do swojej oferty nową serię cyfrowych maszyn produkcyjnych do druku kolorowego AccurioPress C4080. Jak zapewnia firma, łączą one wysoką wydajność i jakość reprodukcji, znane z wcześniejszych modeli tego producenta.

więcej »

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty