Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

GT Etiketten & Labels i Mark Andy. Większe możliwości fleksograficzne

© Mark Andy

Otwarta tuż przed pandemią drukarnia GT Etiketten & Labels mieści się w fabryce o powierzchni 1800 metrów kwadratowych, która położona jest niedaleko granicy holendersko-niemieckiej. Przy personelu liczącym 15 pracowników, sprzedaż firmy przekroczyła 6,2 milionów euro w 2023 roku, wykazując zdrową stopę wzrostu na poziomie 20 procent rok do roku. Produkcja GT Etiketten & Labels nabrała jeszcze większego tempa wraz z instalacją pierwszej maszyny drukującej Mark Andy w 2022 roku.

Obecnie około 80 procent zleceń GT Etiketten & Labels pochodzi z sektora spożywczego, a resztę stanowią zamówienia z branż logistycznej i farmaceutycznej. Oprócz drukowanych etykiet, GT dostarcza również puste etykiety na rolkach lub arkuszach drukowane przy użyciu różnych papierów FSC i podłoży z tworzyw sztucznych, dostępne z wyborem klejów od usuwalnych po trwałe akrylowe, trwałe topliwe i trwałe kleje mrożone.

Solidne zaplecze produkcyjne
Pierwszą maszyną drukującą Mark Andy zainstalowaną w holenderskim zakładzie była ośmiokolorowa linia fleksograficzna Evolution Series E3 o szerokości wstęgi wynoszącej 430 mm. W sierpniu 2023 roku zainstalowano kolejne dwie maszyny Mark Andy Evolution Series E5, obydwie ośmiokolorowe o szerokości wstęgi 430 mm. Wszystkie trzy urządzenia Mark Andy zainstalowane w zakładzie GT Etiketten & Labels mają funkcję GEW LED/UV i są wyposażone w przewijarki rewolwerowe ABG Vectra. Ich dodatkowe funkcje obejmują czyszczenie wstęgi Teknek i obróbkę koronową Vetaphone, rozwarstwianie, zgrzewanie, obracanie prętów, foliowanie na zimno, możliwość automatycznego i wstępnego rejestrowania, sztancowanie, interfejs z ekranem dotykowym dla systemu wizyjnego BST Powerscope oraz napędzane serwomechanizmem, dolne nawijanie wspornikowe o pojemności 1016 milimetrów i naprężeniu stożka. Zainstalowane przez GT Etiketten & Labels maszyny drukujące to wysoce wydajne narzędzia produkcyjne z szerokim zakresem substratów i prędkością roboczą 230 m/min, które zaoferują firmie możliwość rozwijania działalności na różne sposoby.

Etykietowy sukces
Jedna z etykiet GT została niedawno uznana za najlepszą w swojej klasie przez organizację EFTA-Benelux. Czterokolorowa etykieta fleksograficzna utwardzana diodami LED/UV i wydrukowana na powlekanym materiale dla czekolady "Denner Zartbitter Creme" wygrała zarówno w kategorii wąskich wstęg, jak i opakowań do żywności podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się niedawno w Antwerpii. Z parkiem maszynowym pełnym najnowszych wąskowstęgowych technologii fleksograficznych Mark Andy, sukces firmy będzie kontynuowany.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty