Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Obsługa jednym palcem. Tip Switch Vacuum opatentowany

© swissQprint

Intensywność podciśnienia w systemie Tip Switch Vacuum można dowolnie regulować za pomocą oprogramowania wyjściowego Lory.

W sierpniu bieżącego roku unikalny system Tip Switch Vacuum firmy swissQprint otrzymał patent. Oszczędzający energię i czas system jest łatwy i intuicyjny w obsłudze, zapewniając szybką regulację podciśnienia używanego do mocowania nośnika do stołu drukarskiego. Kontrola wielkoformatowej maszyny drukującej nigdy wcześniej nie była tak prosta. Dzięki Tip Switch Vacuum, operatorzy zaledwie jednym palcem mogą precyzyjnie podzielić stół drukujący na segmenty.

 

Stół drukujący wielkoformatowej maszyny swissQprint może być podzielony na maksymalnie 256 podciśnieniowych segmentów, w zależności od modelu. Lekki nacisk palca na przełącznik (Tip Switch) włącza lub wyłącza odpowiedni segment, odcinając w ten sposób podciśnienie w szczelinach między płytami w przypadku płaskiej maszyny drukującej, czy też w równoległych pasach materiału w druku z roli na rolę. Konfigurowanie zadań drukowania jest więc szybkie i wygodne, a uciążliwe czynności maskujące są w dużej mierze wyeliminowane.

 

Efektywność energetyczna

Podciśnienie można włączać i wyłączać nawet w bardzo małych segmentach, co pozwala osiągnąć nacisk z pełną siłą dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne i bezpiecznie utrzymać podłoże. Aby ułatwić monitorowanie, każdy przełącznik ma zielony i czerwony wskaźnik informujący o stanie otwarcia lub zamknięcia szczeliny. Ponadto, systemy swissQprint wykorzystują podciśnienie kontrolowane w celu zmniejszenia emisji hałasu i zapotrzebowania na energię. Układ próżniowy przyczynia się do wysokiej efektywności energetycznej urządzeń wielkoformatowych swissQprint, co potwierdza certyfikat ISO 20690:2018. Rewolucyjny system Tip Switch Vacuum wszedł na rynek w 2019 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty