Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Obsługa jednym palcem. Tip Switch Vacuum opatentowany

© swissQprint

Intensywność podciśnienia w systemie Tip Switch Vacuum można dowolnie regulować za pomocą oprogramowania wyjściowego Lory.

W sierpniu bieżącego roku unikalny system Tip Switch Vacuum firmy swissQprint otrzymał patent. Oszczędzający energię i czas system jest łatwy i intuicyjny w obsłudze, zapewniając szybką regulację podciśnienia używanego do mocowania nośnika do stołu drukarskiego. Kontrola wielkoformatowej maszyny drukującej nigdy wcześniej nie była tak prosta. Dzięki Tip Switch Vacuum, operatorzy zaledwie jednym palcem mogą precyzyjnie podzielić stół drukujący na segmenty.

 

Stół drukujący wielkoformatowej maszyny swissQprint może być podzielony na maksymalnie 256 podciśnieniowych segmentów, w zależności od modelu. Lekki nacisk palca na przełącznik (Tip Switch) włącza lub wyłącza odpowiedni segment, odcinając w ten sposób podciśnienie w szczelinach między płytami w przypadku płaskiej maszyny drukującej, czy też w równoległych pasach materiału w druku z roli na rolę. Konfigurowanie zadań drukowania jest więc szybkie i wygodne, a uciążliwe czynności maskujące są w dużej mierze wyeliminowane.

 

Efektywność energetyczna

Podciśnienie można włączać i wyłączać nawet w bardzo małych segmentach, co pozwala osiągnąć nacisk z pełną siłą dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne i bezpiecznie utrzymać podłoże. Aby ułatwić monitorowanie, każdy przełącznik ma zielony i czerwony wskaźnik informujący o stanie otwarcia lub zamknięcia szczeliny. Ponadto, systemy swissQprint wykorzystują podciśnienie kontrolowane w celu zmniejszenia emisji hałasu i zapotrzebowania na energię. Układ próżniowy przyczynia się do wysokiej efektywności energetycznej urządzeń wielkoformatowych swissQprint, co potwierdza certyfikat ISO 20690:2018. Rewolucyjny system Tip Switch Vacuum wszedł na rynek w 2019 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty