Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Opóźnienia w dostawach papieru

Od połowy lutego papiernia w Kostrzynie mierzy się z dużymi opóźnieniami w produkcji, a to za sprawą awarii sieci energetycznych.

© Arctic Paper

Firma Arctic Paper poinformowała o ograniczeniach związanych z dostawami papieru, które mają związek z awarią, jaka miała miejsce w papierni w Kostrzynie. „Od połowy lutego papiernia w Kostrzynie mierzy się z dużymi opóźnieniami w produkcji papieru. Główną przyczyną była awaria sieci energetycznych w całym regionie spowodowana huraganowymi wiatrami” - podano w komunikacie. Jak podkreśla firma, kilkunastogodzinny brak dostawy prądu wymusił zatrzymanie maszyn papierniczych. Powrót do pełnej wydajności produkcji zajął kolejnych kilka dni, a skutki awarii są odczuwalne do chwili obecnej. W celu rozwiązania tej sytuacji i uniknięcia dalszych opóźnień papiernia podjęła decyzję o redukcji alokacji papierów marki Amber w maju o 25-40%, w zależności od asortymentu.

Firma poinformowała także o wprowadzeniu podwyżki na wszystkie produkty dostępne w asortymencie, do 18%. Podwyżki dotyczą dostaw realizowanych od 1 maja 2022 roku i są spowodowane dalszym wzrostem wszystkich kosztów produkcji (transportu, energii, celulozy, środków chemicznych).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty