Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Opóźnienia w dostawach papieru

Od połowy lutego papiernia w Kostrzynie mierzy się z dużymi opóźnieniami w produkcji, a to za sprawą awarii sieci energetycznych.

© Arctic Paper

Firma Arctic Paper poinformowała o ograniczeniach związanych z dostawami papieru, które mają związek z awarią, jaka miała miejsce w papierni w Kostrzynie. „Od połowy lutego papiernia w Kostrzynie mierzy się z dużymi opóźnieniami w produkcji papieru. Główną przyczyną była awaria sieci energetycznych w całym regionie spowodowana huraganowymi wiatrami” - podano w komunikacie. Jak podkreśla firma, kilkunastogodzinny brak dostawy prądu wymusił zatrzymanie maszyn papierniczych. Powrót do pełnej wydajności produkcji zajął kolejnych kilka dni, a skutki awarii są odczuwalne do chwili obecnej. W celu rozwiązania tej sytuacji i uniknięcia dalszych opóźnień papiernia podjęła decyzję o redukcji alokacji papierów marki Amber w maju o 25-40%, w zależności od asortymentu.

Firma poinformowała także o wprowadzeniu podwyżki na wszystkie produkty dostępne w asortymencie, do 18%. Podwyżki dotyczą dostaw realizowanych od 1 maja 2022 roku i są spowodowane dalszym wzrostem wszystkich kosztów produkcji (transportu, energii, celulozy, środków chemicznych).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty