Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Kolejne wzrosty cen

Sun Chemical i hubergroup Print Solutions to kolejne firmy, które regularnie podnoszą ceny swoich produktów ze względu na drastycznie rosnące koszty produkcji. Ostatnio podwyżki zapowiedziała m.in. firma Arctic Paper oraz Navigator.

© Photogenica

W związku z ciągłym wzrostem kosztów surowców, transportu i energii, firmy hubergroup Print Solutions i Sun Chemical zapowiedziały kolejne wzrosty cen. Podwyżki hubergroup Print Solutions obejmą wszystkie regiony i dotyczyć będą wszystkich produktów dostępnych w ofercie, od rozwiązań do offsetu, po fleksografię i wklęsłodruk, przy czym będą się różnić w zależności od produktu. Firma Sun Chemical wprowadzi dopłaty energetyczne w całym swoim portfolio farb opakowaniowych, komercyjnych farb arkuszowych i sitodrukowych, powłok, materiałów eksploatacyjnych i klejów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, ze skutkiem od 1 marca 2022 roku. Producent będzie informować swoich klientów bezpośrednio o konkretnych dopłatach, które stanowią dodatek do wcześniej wprowadzonych podwyżek cen.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty