Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Komori zrywa umowę

Firma Komori zakończyła 54-letnią współpracę pomiędzy Friedheim International a MBO.

 © Photogenica

Firma Komori zakończyła 54-letnią współpracę pomiędzy Friedheim International a MBO. Firma Friedheim była dystrybutorem technologicznych rozwiązań MBO w Wielkiej Brytanii, od 1967 roku. Od tego czasu zainstalowała ponad 1000 falcerek w drukarniach i firmach zajmujących się obróbką po druku. Od 1 września Komori będzie odpowiedzialne za sprzedaż i związane z nią umowy serwisowe dla MBO i wielkoformatowych falcerek H+H. Maszyny sprzedane przed tym terminem, nawet jeśli zostaną dostarczone później, mogą być nadal serwisowane przez firmę Friedheim. Friedheim może również kontynuować obsługę i wsparcie dla istniejących klientów. Firma Komori przejęła MBO w maju ubiegłego roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty