Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Proekologiczne inwestycje

Na zdjęciu: Alicja i Dawid Kurowski, właściciel drukarni DK-Projekt.

© DK-Projekt

Drukarnia DK-Projekt zainwestowała w nowe maszyny z oferty Amagraf. Najważniejszym z zakupionych urządzeń była maszyna Canon imagePress C710 z finisherem broszurująco-szyjącym. Obok maszyny drukującej Canon z pełnym pakietem graficznym EFI, do parku sprzętowego DK-Projekt dołączyły takie rozwiązania jak pełny automat foliujący GMP Q Topic 380 auto, gilotyna elektryczna, multifinisher Docucutter Duplo, wiertarka do papieru, a także zaokrąglarka. DK-Projekt zajmuje się produkcją dodatków do oznaczania produktów tekstylnych i brandingu firm, w tym wysokiej jakości etykiet, wizytówek, metek i wielu innych. Właściciel firmy, Dawid Kurowski, od lat związany z rynkiem poligraficznym i tekstylnym, zdecydował się na wymianę urządzeń w parku maszynowym na nowsze, bardziej wydajne i proekologiczne rozwiązania. Jak podkreśla, profesjonalne opcje obróbki końcowej, jakie zapewnia Canon imagePRESS C710 oraz obsługa różnych rozmiarów i formatów papieru, w tym SRA3 i A4, kopert, ciężkich podłoży o gramaturze do 350 g/m², a także wyjątkowa funkcja zadruku długich arkuszy (do 1300 mm), zapewniają szeroki zakres zastosowań. Opcja łatwego zarządzania kolorami na profesjonalnym poziomie zapewnia spójność kolorów i zaawansowaną kontrolę nad nimi, co jest dodatkowym atutem tego rozwiązania. „Wszystkie te cechy plus łatwość obsługi, wraz z oprogramowaniem sterującym EFI sprawiły, że zdecydowaliśmy się na to właśnie urządzenie” - podsumowuje Dawid Kurowski.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty