Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Rozbudowa PM 5

Drugi etap przebudowy linii do produkcji papieru ma na celu zwiększyć wydajność i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

© Koehler

Firma Koehler Paper, będąca częścią grupy Koehler, przebudowuje linię do produkcji papieru nr 5 w Oberkirch w celu zapewnienia bardziej wydajnej i zrównoważonej produkcji. W drugim etapie przebudowy firma po raz kolejny zdecydowała się na technologie Voith, w tym maszynę NipcoFlex. Po pierwszym etapie przebudowy PM 5 i instalacji maszyny do produkcji folii Voith SpeedSizer oraz bezdotykowego systemu suszenia qDryPro Compact, firmie Koehler udało się zwiększyć prędkość produkcji. Celem drugiego etapu modernizacji jest osiągnięcie optymalnego wyniku produkcyjnego i oszczędności w zakresie zużywanej energii oraz redukcji emisji dwutlenku węgla.

Grupa nabyła także wszystkie udziały w firmie Marienthaler Werbe-Offsetdruck. Koehler jest większościowym udziałowcem w spółce od 2019 roku. Firma Marienthaler, która ma swoją siedzibę w Schleiden, specjalizuje się w produkcji i dystrybucji podstawek do napojów. Rodzina Uhlmann, będąca właścicielem firmy, zrzekła się tym samym wszystkich swoich udziałów w przedsiębiorstwie. Wraz z całkowitym przejęciem firmy przez grupę Koehler Andreas Uhlmann zrezygnował z funkcji dyrektora zarządzającego. Zakład Marienthaler został poważnie dotknięty powodzią, która wystąpiła w regionie, powodując liczne zniszczenia. W najbliższych dniach w Marienthaler odbywać się będą prace porządkowe i kompleksowa ocena szkód, których w chwili obecnej nie da się jeszcze oszacować. W międzyczasie zamówienia klientów z Marienthaler w Schleiden będą realizowane przez Katz w Weisenbach, który również należy do Grupy Koehler i zajmuje się produkcją wyrobów z masy drzewnej, w tym podstawek.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty