Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Rozbudowa PM 5

Drugi etap przebudowy linii do produkcji papieru ma na celu zwiększyć wydajność i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

© Koehler

Firma Koehler Paper, będąca częścią grupy Koehler, przebudowuje linię do produkcji papieru nr 5 w Oberkirch w celu zapewnienia bardziej wydajnej i zrównoważonej produkcji. W drugim etapie przebudowy firma po raz kolejny zdecydowała się na technologie Voith, w tym maszynę NipcoFlex. Po pierwszym etapie przebudowy PM 5 i instalacji maszyny do produkcji folii Voith SpeedSizer oraz bezdotykowego systemu suszenia qDryPro Compact, firmie Koehler udało się zwiększyć prędkość produkcji. Celem drugiego etapu modernizacji jest osiągnięcie optymalnego wyniku produkcyjnego i oszczędności w zakresie zużywanej energii oraz redukcji emisji dwutlenku węgla.

Grupa nabyła także wszystkie udziały w firmie Marienthaler Werbe-Offsetdruck. Koehler jest większościowym udziałowcem w spółce od 2019 roku. Firma Marienthaler, która ma swoją siedzibę w Schleiden, specjalizuje się w produkcji i dystrybucji podstawek do napojów. Rodzina Uhlmann, będąca właścicielem firmy, zrzekła się tym samym wszystkich swoich udziałów w przedsiębiorstwie. Wraz z całkowitym przejęciem firmy przez grupę Koehler Andreas Uhlmann zrezygnował z funkcji dyrektora zarządzającego. Zakład Marienthaler został poważnie dotknięty powodzią, która wystąpiła w regionie, powodując liczne zniszczenia. W najbliższych dniach w Marienthaler odbywać się będą prace porządkowe i kompleksowa ocena szkód, których w chwili obecnej nie da się jeszcze oszacować. W międzyczasie zamówienia klientów z Marienthaler w Schleiden będą realizowane przez Katz w Weisenbach, który również należy do Grupy Koehler i zajmuje się produkcją wyrobów z masy drzewnej, w tym podstawek.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty