Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Rozbudowa PM 5

Drugi etap przebudowy linii do produkcji papieru ma na celu zwiększyć wydajność i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

© Koehler

Firma Koehler Paper, będąca częścią grupy Koehler, przebudowuje linię do produkcji papieru nr 5 w Oberkirch w celu zapewnienia bardziej wydajnej i zrównoważonej produkcji. W drugim etapie przebudowy firma po raz kolejny zdecydowała się na technologie Voith, w tym maszynę NipcoFlex. Po pierwszym etapie przebudowy PM 5 i instalacji maszyny do produkcji folii Voith SpeedSizer oraz bezdotykowego systemu suszenia qDryPro Compact, firmie Koehler udało się zwiększyć prędkość produkcji. Celem drugiego etapu modernizacji jest osiągnięcie optymalnego wyniku produkcyjnego i oszczędności w zakresie zużywanej energii oraz redukcji emisji dwutlenku węgla.

Grupa nabyła także wszystkie udziały w firmie Marienthaler Werbe-Offsetdruck. Koehler jest większościowym udziałowcem w spółce od 2019 roku. Firma Marienthaler, która ma swoją siedzibę w Schleiden, specjalizuje się w produkcji i dystrybucji podstawek do napojów. Rodzina Uhlmann, będąca właścicielem firmy, zrzekła się tym samym wszystkich swoich udziałów w przedsiębiorstwie. Wraz z całkowitym przejęciem firmy przez grupę Koehler Andreas Uhlmann zrezygnował z funkcji dyrektora zarządzającego. Zakład Marienthaler został poważnie dotknięty powodzią, która wystąpiła w regionie, powodując liczne zniszczenia. W najbliższych dniach w Marienthaler odbywać się będą prace porządkowe i kompleksowa ocena szkód, których w chwili obecnej nie da się jeszcze oszacować. W międzyczasie zamówienia klientów z Marienthaler w Schleiden będą realizowane przez Katz w Weisenbach, który również należy do Grupy Koehler i zajmuje się produkcją wyrobów z masy drzewnej, w tym podstawek.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty