Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Nagrodzenie Asahi Photoproducts. Krok ku Solvent Zero

© Asahi Photoproducts

Flexographic Technical Association (FTA) nagradziło Asahi Photoproducts prestiżową nagrodą Sustainability Excellence Award za płyty AFP-R Reduced Solvent CleanPrint. Jest to kluczowy krok na drodze do osiągnięcia zerowej ilości rozpuszczalników do produkcji płyt fotopolimerowych.


Płyta AFP-R to zmywalna rozpuszczalnikiem płyta o zmniejszonym wpływie na środowisko i zwiększonej wydajności przygotowania do druku. Pozwala ona zaoszczędzić 30 procent rozpuszczalnika i jest o 50 procent szybsza w produkcji. Jest to twarda płyta fleksograficzna stosowana do druku wysokiej jakości elastycznych opakowań, etykiet i zastosowań papierniczych i charakteryzuje się kilkoma ulepszeniami w porównaniu ze standardową płytą mytą rozpuszczalnikiem. Płyty CleanPrint zostały zaprojektowane tak, aby przenieść całą pozostałą farbę na zadrukowane podłoże, skracając czas przygotowania, zużycie farby i przestoje maszyny drukującej spowodowane czyszczeniem płyt, zapewniając jednocześnie wyjątkowo stałą jakość. „Płyty AFP-R są ważnym krokiem na drodze do naszej filozofii Solvent Zero, która przyczynia się do poprawy zrównoważonego rozwoju w branży poligraficznej i opakowaniowej poprzez wyeliminowanie mycia płyt na bazie LZO oraz zmniejszenie zużycia energii i czasu wprowadzenia na rynek dzięki krótszemu czasowi mycia i suszenia. Chcemy dalej tworzyć nowe produkty i rozwiązania, które mogą pomóc naszym klientom w przejściu do rozwiązań zrównoważonych środowiskowo, takich właśnie jak zmywalne wodą płyty AWP lub AFP-R CleanPrint” powiedział Aki Kato, Executive, Senior General Manager of Photoproducts Division.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty