Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Podwyżki od lutego

Regionalni przedstawiciele i partnerzy handlowi firmy Epple będą w najbliższym czasie informować swoich klientów o zmianach w cenniku. Na zdjęciu Stefan Schülling, członek zarządu Epple Druckfarben.

© Epple Druckfarben

Firma Epple Druckfarben podnosi ceny farb do druku offsetowego, powłok i chemikaliów. Podwyżka będzie obowiązywać od 1 lutego 2022 roku. Jak podkreśla producent, warunki panujące w łańcuchach dostaw surowców, opakowań i transportu stają się w ostatnich miesiącach coraz trudniejsze dla producentów farb drukarskich - podwyżki cen są w tej sytuacji nieunikniowe, aby firma mogła utrzymać stabilność finansową. „Zarówno Epple, jak i cała branża musimy pilnie znaleźć odpowiedź na aktualne wyzwania gospodarcze. Wzrost kosztów surowców, niedobory w łańcuchach dostaw oraz wysokie koszty transportu i opakowań destabilizują cały łańcuch wartości w branży druku” - dodaje Stefan Schülling, członek zarządu Epple Druckfarben.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty