Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Prepress i software

Efektywne zarządzanie

Esko Brand Solutions, w ramach współpracy z X-Rite Pantone, zaprezentuje na targach Pack Expo w Las Vegas, które odbędą się w dniach 27-29 września, najnowsze cyfrowe rozwiązania w zakresie oprogramowania pozwalające markom z branży CPG i life sciences efektywnie zarządzać drukiem w produkcji opakowań.

więcej »

Niezawodność Irix

Firma Xaar wprowadziła na rynek najnowszą głowicę drukującą Xaar Irix zaprojektowaną w celu zapewnienia dokładnego, niezawodnego i łatwego drukowania w zastosowaniach związanych z kodowaniem i znakowaniem, grafiką wielkoformatową oraz drukiem 3D. Nowa głowica drukująca Xaar Irix bazuje na technologii Xaar 128 i zapewnia bardzo dokładne rozmieszczanie kropel atramentu.

więcej »

Godny następca

Firma Fujifilm wprowadziła na rynek nową wersję systemu 42K Printbar, konfigurowalnego rozwiązania do druku atramentowego z opcjami, które zapewniają większą elastyczność produkcji. Rozwiązanie jest następcą systemu Samba 42000 Printbar dla druku transakcyjnego i mailingów. Najnowsza wersja została rozszerzona o druk opakowań z kartonu oraz tektury falistej.

więcej »

Zwiększona wydajność z Amfortis

Firma Agfa zaprezentowała na jednym ze swoich webinarów zalety systemu workflow Amfortis oraz zintegrowanego z nim pakietu rozwiązań dla drukarń opakowaniowych i etykietowych bazujących na technice offsetowej. Prezentacje objęły m.in. studia przypadku uwzględniające drukarnie z różnych stron świata, sprzęt CtP oraz materiały eksploatacyjne dedykowane produkcji opakowań.

więcej »

PlateRite Ultima 40000N

Firma Screen Graphic Solutions zakończyła prace rozwojowe nad serią termicznych systemów CtP - PlateRite Ultima 40000N. Modele o wysokiej wydajności zostały zaprojektowane do obsługi standardowych i bezprocesowych płyt zawierających 40 stron formatu A4. Dzięki najnowocześniejszym głowicom GLVTM, zapewniają one wyjątkową wydajność do 35 płyt na godzinę. Premiera rozwiązań zaplanowana jest na lipiec tego roku.

więcej »

System PureFlexo Printing

Firma Miraclon zaprezentowała nowe rozwiązanie pod nazwą PureFlexo Printing, które ma na celu umożliwić drukarniom opakowań elastycznych, będących użytkownikami systemu Kodak Flexcel NX osiągnięcie wysokiej jakości druku dzięki nowatorskiej kontroli niepożądanej rozlewności farby. Premiera produktu  miała miejsce na wirtualnym wydarzeniu Miraclon Innovates.

więcej »

Workflow all-in-one

Firma Agfa wprowadziła do swojej oferty Amfortis - kompleksowe rozwiązanie łączące w ramach jednego workflow wiele narzędzi software’owych, mających na celu usprawnienie produkcji opakowań. Oprogramowanie dołącza do szerokiego portfolio firmy, obejmującego m.in. płyty oraz systemy CtP, skierowanego do drukarń bazujących na technice offsetowej.

więcej »

Automatyczna kontrola jakości

Firma Canon wprowadziła na rynek dwie nowe opcje do automatyzacji druku dla urządzeń z serii imagePress C10010VP. Moduły Sensing Unit oraz Inspection Unit umożliwiają drukarniom monitorowanie jakości wydruków w sposób automatyczny, bez konieczności manualnej interwencji użytkownika.

więcej »

CrytalCleanConnect

Firma Esko we współpracy z Asahi zaprezentowała na tegorocznych targach virtual.drupa nowe rozwiązanie w postaci w pełni zautomatyzowanej linii do obróbki płyt fleksograficznych o nazwie CrystalClean Connect. Rozwiązanie pozwala na pełną automatyzację produkcji, od obrazowania i naświetlania po wykonanie płyt, zmniejszając liczbę procesów produkcyjnych z dwunastu do jednego.

więcej »

Nowa generacja DuPont Cyrel

Firma DuPont, będąca tegorocznym złotym partnerem wirtualnych targów virtual.drupa, zaprezentowała na wydarzeniu nową serię płyt Cyrel Easy R oraz termiczny procesor do płyt fleksograficznych Cyrel Fast 300 TD.

więcej »

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty