Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Prepress i software

Wdrażanie z Enfocus BoardingPass

Na rynku pojawiło się zupełnie nowe narzędzie, które łagodzi wąskie gardło onboardingu. Enfocus BoardingPass umożliwia pracownikom obsługującym klientów natychmiastowe zatwierdzanie plików PDF do druku. Zintegrowany z pocztą elektroniczną klienta BoardingPass identyfikuje błędy, które należy poprawić, a następnie ponownie wysłać plik.

więcej »

Redukcja podawania o 90%

Print Systems wprowadza na rynek automatyczny podajnik do matryc Quicker AF18. Urządzenie jest zsynchronizowane i kompatybilne z każdym modelem myjki Quicker C. Jak podkreśla producent, połączone rozwiązania działają razem jak liniowa myjnia, która całkowicie automatyzuje proces podawania oraz mycia matryc drukowych.

więcej »

Innowacyjna platforma

Heidelberg uruchamia Zaiko, centralną, a przede wszystkim otwartą platformę przemysłową do zautomatyzowanego zarządzania dostawcami i klientami, w oparciu o nowoczesne technologie w chmurze. Oprogramowanie Zaiko łączy aplikacje, maszyny i dostawców w sieć za pośrednictwem standardowych interfejsów.

więcej »

Pełna kontrola projektowania

Firma Corel zaprezentowała nową linię produktów CorelDraw 2021, która obejmuje profesjonalne oprogramowanie do projektowania graficznego CorelDraw Graphics Suite 2021. Nowy pakiet, dostępny na platformach Windows i macOS, został wyposażony w najnowszej generacji narzędzia, które usprawniają proces tworzenia i recenzowania projektów

więcej »

Ochrona urządzeń bizhub

Firma Konica Minolta rozpoczęła współpracę z firmą Bitdefender, twórcą oprogramowania antywirusowego, dając firmom możliwość wyposażenia swoich urządzeń bizhub w rozwiązania zabezpieczające przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

więcej »

Sposób na spójność kolorów

Firma Roland DG wprowadziła na rynek nowy densytometr VW-S1, który ma ułatwić proces dopasowywania kolorów. VW-S1 jest łatwym w obsłudze urządzeniem USB, które współpracuje z funkcją dopasowywania kolorów dostępną w zaawansowanym oprogramowaniu VersaWorks 6.8 RIP.

więcej »

Coldset i druk metalu

Firma Sun Chemical uzupełniła swój internetowy przewodnik do rozwiązywania problemów technicznych o dwa procesy poligraficzne - druk coldsetowy oraz druk powierzchni metalowych.

więcej »

The Design Hub

Firma OKI Europe uruchomiła The Design Hub, przyjazne dla użytkownika oprogramowanie kreatywne, oparte na technologii Shoppa, służące do tworzenia komunikacji wizualnej i materiałów marketingowych we własnym zakresie.

więcej »

Impozycja sztucznej inteligencji

 

Tilia Labs, wiodący producent rozwiązań do planowania i impozycji graficznej, wprowadził na rynek technologię oprogramowania opartą na sztucznej inteligencji (AI) w celu zwiększenia wydajności drukowania cyfrowego maszyn HP Indigo.

więcej »

Optymalizacja impozycji

Producent rozwiązań dla automatyzacji oprogramowania do impozycji i obróbki końcowej Ultimate TechnoGraphics, wydał na rynek nowy konfigurator Ultimate Impostrip dla oprogramowania Enfocus Switch. Konfigurator pozwala na optymalizacje każdego aspektu procesu impozycji prepress za pomocą wszechstronnych narzędzi, które cechuje łatwość użytkowania.

więcej »

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty