Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Prepress i software

Nowa platforma już dostępna. Alwan ColorCloud

Alwan Color Expertise, specjalista w zakresie technologii zarządzania kolorami uruchomił nową platformę internetową, Alwan ColorCloud. Program został zaprojektowany aby zarządzanie kolorami i kontrola procesu drukowania były dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

więcej »

Nowe możliwości. Centrum testowe adphos

Firma adphos uruchomiła całkowicie zmodernizowane centrum techniczne w swojej siedzibie w Niemczech. Dzięki zaawansowanej instalacji pilotażowej dostępnej zarówno dla ekspertów adphos, jak i ich klientów w celach testowych i szkoleniowych możliwości testowania procesów suszenia są znacznie większe niż dotychczas.

więcej »

Energooszczędna technologia.ALITE od adphos

Dzięki opracowanej przez firmę adphos nowej technologii aLITE (Advanced Light Initiated Thermal Emission) możliwy jest energooszczędny i całkowicie wolny od CO2 druk uszlachetnień na bazie wody na foliach PVC.

więcej »

Partnerstwo strategiczne Xaar. Idealne rozwiązanie

Xaar ogłosił strategiczne partnerstwo z Codpad, specjalistą w zakresie maszyn do kodowania i znakowania atramentowego. Współpraca została ogłoszona podczas targów SWOP Packaging World Expo 2023 w Szanghaju, podczas których Codpad zaprezentował najnowszą maszynę do znakowania atramentowego UV w wysokiej rozdzielczości, wyposażoną w głowicę drukującą Xaar Irix.

więcej »

Ashai Kasei wyróżniony. Inowacyjne płyty flexo

Ashai Kasei zostało wyróżnione prestiżową nagrodą CI Flexo Tech Technical Innovation Award za opracowanie płyt fleksograficznych o obniżonej zawartości rozpuszczalnika AFPTM-R.

więcej »

Maksymalne bezpieczeństwo i jakość. Nowy projekt płyty testowej

Firma Prati cąłkowicie przeprojektowała płytę testową Jupiter, wchodzącą w skład Tavolo di Controllo Wide Modular (TCWM). Łączy ona w sobie teraz maksymalne bezpieczeństwo i jakość z pełną modułowością, umożliwiając kontrolę i likwidację błędów wśród etykiet i opakowań giętkich.

 

więcej »

Esko i X-Rite na Labelexpo. Współpraca zwiększająca wydajność

Firmy Esko i X-Rite Pantone udowadniają, że rozbudowany ekosystem złożony ze zautomatyzowanego przebiegu pracy, zarządzania kolorami, produkcji płyt fleksograficznych, druku cyfrowego i narzędzi kontroli druku może zapewnić stałą efektywność i przyspieszyć rozwój biznesu.

 

więcej »

Asahi Photoproducts na Labelexpo. Solvent Zero

Asahi Photoproducts (spółka zależna Asahi Kasei) na targach Labelexpo Europe zaprezentuje szczegółowo w jaki sposób firmy mogą przejść z płyt mytych rozpuszczalnikiem na płyty myte wodą i zrealizować program Solvent Zero. Podczas wydarzenia pokazane zostaną płyty fleksograficzne do mycia wodą i o niskiej zawartości rozpuszczalników, a także zupełnie nowa jednostka do recyklingu.

więcej »

Multiclick od In2flexo. Automatyczne czyszczenie

In2flexo zaprezentowała najnowszą maszynę Multiclick - automatyczne urządzenie do czyszczenia płyt drukarskich, przeznaczone na rynek tektury falistej. Umożliwia ono czyszczenie płyt bez konieczności interwencji operatora, zapewniając optymalny wynik przy zmniejszonym zużyciu detergentu i wody. Utrzymywanie często używanych płyt drukarskich w czystości pozwala uniknąć awarii maszyny.

 

więcej »

Technologie zwiększające wydajność. Xaar unowocześnia swoje jednostki

Ekologia i zrównoważony rozwój stopniowo zyskują w przemyśle coraz wyższy priorytet. Poprzez inwestycję w modernizację pomieszczeń czystych w swoich jednostkach producent głowic drukujących Xaar zadbał o wyższą wydajność energetyczną i efektywność produkcji.

więcej »

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty