Kalendarium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

26-28.04.2022 · Viscom, Duesseldorf

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

12-15.10.2022 · FESPA, Amsterdam

Prepress i software

Opakowania i znacznie więcej

Drukarnia AMK Group zainwestowała w moduł Apogee Packaging Pack firmy Agfa, który ma pozwolić jej na rozszerzenie możliwości w zakresie produkcji wysoko przetworzonych opakowań. Rozwiązanie zostało dołączone do systemu CtP, składającego się m.in. z naświetlarki Avalon N8-20, sterowanej oprogramowaniem workflow Apogee Prepress Manage.

więcej »

Optymalizacja z SolidTune

Firma Agfa wprowadziła na rynek SolidTune - oprogramowanie prepress dla offsetowego druku opakowań, optymalizujące zużycie farby i umożliwiające skrócenie czasu realizacji zleceń, co, jak podkreśla firma, pozwala to osiągnąć producentom większą wydajność produkcji przy zachowaniu wysokiej jakości druku i mniejszej ilości odpadów.

więcej »

Więcej wydruków z Maxidrive

Firma Brother wprowadziła na rynek nową technologię druku o nazwie Maxidrive. Jak podkreśla producent, rozwiązanie zapewni użytkownikom urządzeń atramentowych z portfolio Brother wysoką prędkość i jakość druku.

więcej »

HDCC z cyfrowym wzornikiem

Firma hubergroup rozszerza system zarządzania barwami HDCC o cyfrowy wzornik kolorów oparty na bazie technologii GMG ColorCard, aby umożliwić szybsze, niezależne od lokalizacji, a tym samym ekonomiczne przetwarzanie. System przeznaczony jest do druku akcydensowego oraz opakowaniowego. Dzięki pełnej integracji wzorników z systemem zarządzania barwami HDCC, komunikacja z nimi może przebiegać w pełni automatycznie.

więcej »

IDMarkz SE

Firma Markzware wprowadziła na rynek IDMarkz SE, aplikację dla systemów Windows 10 i 11. IDMarkz SE konwertuje pliki InDesign do formatu IDML, umożliwiając otwieranie układów stron we wcześniejszych wersjach programu Adobe InDesign, a także w programach QuarkXPress, Affinity Publisher i innych.

więcej »

Kontrola koloru inline

Firma Esko wprowadziła na rynek nowy system pomiaru koloru inline oparty na nowym, superszybkim czujniku X-Rite. Jak podkreśla producent, dzięki nowemu rozwiązaniu producenci opakowań będą mogli korzystać z szybszej i dokładniejszej kontroli kolorów inline dzięki AVT SpectraLab XF, który stanowi uzupełnienie istniejącego portfolio producenta.

więcej »

Wydajność w formacie B0

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza w Polsce zainwestowała w wielkoformatowy system CtP Avalon N24-90XT firmy Agfa Offset. Wśród korzyści uzyskanych dzięki tej instalacji firma wymienia przede wszystkim znaczącą automatyzację procesu przygotowania form drukowych w formacie B0, zwiększenie wydajności działań realizowanych przez cały dział prepress, oszczędności czasowe i mniejsze zaangażowanie pracowników przygotowalni cyfrowej do ręcznych prac związanych z produkcją CtP.

więcej »

Masowa personalizacja

Firma Xeikon zaprezentowała VariOne, nowe narzędzie do generowania zmiennych danych dla cyfrowego front-endu Xeikon X-800. Oprogramowanie może natychmiast generować i drukować zróżnicowane projekty oparte na obrazie lub grafice wektorowej, w nieskończenie wielu złożonych wariantach.

więcej »

Print Shop Analytics

Podczas swojego wirtualnego wydarzenia „Tydzień Innowacji” („Innovation Week”) firma Heidelberg zaprezentowała pierwszą opartą na chmurze aplikację systemu Prinect - Print Shop Analytics. To pierwsza aplikacja „cyfrowego ekosystemuHeidelberg Plus, który zostanie udostępniony klientom w przyszłym roku.

więcej »

Najnowsza aktualizacja

Roland DG, producent szerokoformatowych maszyn drukujących i ploterów tnących, wprowadził na rynek zaktualizowany program Roland DG Connect w wersji 1.1, która zawiera nowe funkcje poprawiające wizualizację stanu pracy plotera i rentowność dla rozszerzonej gamy produktów.

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty