Kalendarium

25-29.09.2018 · Polagra-Tech

1.10.2018 · Art of Color

1-4.10.2018 · Taropak, Poznań

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

Prepress i software

Oprogramowanie Sendys Explorer

Firma OKI uruchamia nowy pakiet oprogramowania Sendys Explorer. To kompletne oprogramowanie pozwala użytkownikom z dowolnej branży i organizacji na pełniejsze wykorzystanie możliwości urządzeń wielofunkcyjnych OKI.

więcej »

Fleksografia przyszłością druku

Druk fleksograficzny jest prawdopodobnie najpopularniejszą metodą zadruku opakowań. Dlatego też dominuje w przygotowalni Multidruk. O tym, dlaczego to fleksografia jest przyszłością druku i jak ostrożnie podchodzić do prognoz związanych z rozwojem rynku rozmawiamy z Prezesem Spółki Multidruk Marcinem Jastrzębskim.

więcej »

InteractiveStock - Bank zdjęć inny niż wszystkie

październik 2016

Czy na skostniałym rynku wirtualnych banków z grafiką można jeszcze wynaleźć proch? Okazuje się że jak najbardziej. Działający pod adresem interactivestock.pl portal funkcjonuje nie tylko jako innowacyjny bank zdjęć, oferując także niezwykłe możliwości w stosunku do konkurencyjnych serwisów...

więcej »

Powtarzalna precyzja

styczeń 2015

Firma Kodak wprowadziła na rynek kolejną udoskonaloną wersję rozwiązania do cyfrowej produkcji form fleksograficznych – Kodak Flexcel NX. Została ona stworzona z myślą o firmach działających w sektorze opakowań z tektury falistej, zajmujących się zarówno przygotowaniem prac do druku, jak też ich zadrukowywaniem i wykańczaniem.

więcej »

Narzędzia pod ręką. CorelDRAW Graphics Suite X7.

maj 2014

Na rynku pojawiła się najnowsza wersja pakietu programów graficznych CorelDRAW Graphics Suite X7. Producent ulepszył niektóre funkcje, dodał nowe narzędzia i unowocześnił interfejs użytkownika. Dzięki temu pakiet CorelDRAW umożliwia jeszcze wygodniejszą i bardziej efektywną pracę na każdym etapie projektowania graficznego.

więcej »

Pasja i technologia. Kodak Flexcel NX w DigiFlex Group.

kwiecień 2014

Przygotowalnia płyt polimerowych DigiFlex Group z Otwocka działa od niespełna dwóch lat, a już ma stałe grono zaufanych klientów – fleksograficznych drukarń opakowaniowych z polski i z zagranicy. Zleceniodawcy cenią sobie zwłaszcza znakomite rezultaty, jakie zapewnia zainstalowany w DigiFlex Group system Kodak Flexcel NX WIDE-C z pełną linią do obróbki płyt w formacie 1200 x 1600. To pierwsza taka linia w Polsce.

więcej »

Łatwa edycja PDF-ów. Enfocus PitStop 12.

marzec 2014

Enfocus wprowadził do sprzedaży nową wersję oprogramowania PitStop Pro 12 i PitStop Server 12. Dzięki nowościom w palecie dostępnych funkcji użytkownicy mogą teraz dokonywać inspekcji, korekty i edycji elementów znajdujących się w pliku PDF, a wszystko to za pośrednictwem znanego interface’u.

więcej »

Pobić własny rekord. Kodak Magnus Q800.

styczeń 2014

System CtP Kodak Magnus Q800, wykorzystujący termiczne płyty Kodak Trillian SP, zyskuje kolejnych użytkowników na całym świecie. Jakość oferowana przez to urządzenie przekonała także białostocką drukarnię Chesapeake. Wykorzystuje ona model Magnus Q800, obsługując polskie i międzynarodowe marki. Jednym z zastosowań nowego urządzenia jest produkcja zabezpieczonych mikrodrukami opakowań na leki.

więcej »

Raz a dobrze. Rozwiązania Fujifilm.

czerwiec 2013

Rozmawiając z przedstawicielami wielu drukarń, coraz częściej słyszymy słowa o powrocie do lepszej kondycji rynkowej. Obserwując te firmy z pewnego dystansu, możemy dostrzec przemianę polegającą na tym, że ideologia „artyzmu” poligraficznego odeszła w cień na rzecz ładu, porządku i bardziej profesjonalnego modelu biznesowego.

więcej »

Monitoring monitorów. Nowości na rynku.

maj 2013

W zeszłym roku na naszych łamach zamieściliśmy przegląd aktualnej oferty monitorów graficznych („Print & Publishing” nr 178/2012). W ciągu ostatnich sześciu miesięcy na rynku pojawiło się kilka nowych i wartych wzmianki produktów z tego sektora. Na tej i kolejnej stronie prezentujemy Państwu aż dwanaście nowych monitorów dla grafików, fotografów, projektantów i operatorów DTP.  

więcej »

Komentarz miesiąca

Przyszłość druku

We wrześniu zebrał się zespół ekspertów drupy, składający się z osobistości świata poligrafii: właścicieli firm, naukowców i analityków. Centralnym punktem rozmów było zagadnienie „PRINT 2030 – 2.0”. Określono dziesięć trendów, które będą miały wpływ na branżę. Analizowano również jak wdrożyć te zdefiniowane i precyzyjnie określone procesy w życie drukarń, tak aby firmy podążały drogą druku przyszłości.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty