Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Dekoracje na szkle

Druk na szkle i lustrach z wykorzystaniem plotera UV Arizona firmy Canon to pomysł na rozwój firmy Inter-Glass z Kraśnika.

© Canon

Firma Inter-Glass, zajmująca się obróbką szkła i luster, zakupiła wielkoformatowy ploter Arizona 1360 GT od Canon. Producent podjął decyzję o inwestycji wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, pytających o możliwość wykonania nadruku na szkle.

 

Właściciele firmy szukali urządzenia, które zaoferuje wysoką jakość i trwałość wydruku. Ważna była wszechstronność, prostota obsługi, brak konieczności skomplikowanej rekonfiguracji plotera po każdym wydruku, a przede wszystkim bezawaryjność. Jak mówi Krzysztof Chmiel, operator Arizony, przez cały czas jego pracy nie zdarzył się ani jeden przestój spowodowany awarią urządzenia, a sam proces wydruku trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut, niezależnie od wielkości i rodzaju podłoża. „Pewnego razu drukowaliśmy spektakularny widok nocnej Ziemi widzianej z Księżyca. Choć tafla szkła miała wielkość 2x3 metry, wydruk projektu wraz z przygotowaniem zajął nie więcej niż pół godziny” - dodaje.

 

Interior Décor

Druk na szkle to nowość w ofercie firmy Inter-Glass. Jej właściciele liczą, że liczba zamówień będzie wzrastać w najbliższych miesiącach. Sprzyja temu rynkowa koniunktura i uniwersalność wydruków do aranżacji wnętrz. Jak przewidują przedstawiciele Canon Polska, w najbliższych latach czeka nas dynamiczny rozwój branży Interior Décor - wykorzystaniu druku w wystroju wnętrz sprzyjają bowiem nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Plotery Arizona umożliwiają pracę z wieloma rodzajami sztywnych podłoży, takimi jak płyty drewniane, tworzywa sztuczne, sklejki czy laminaty. W firmie Inter-Glass urządzenie zostanie poddane testom w zakresie obróbki szkła o różnej grubości, fakturze powierzchni i w różnorakich wykończeniach. Szczególnym wyzwaniem stanowić będzie druk na powierzchni luster. Jak podkreśla firma Canon, model 1360 GT to już kolejna generacja ploterów Arizona, będąca jednym z nielicznych dostępnych na rynku ploterów płaskich, które są w stanie pracować z powierzchnią odbijającą światło.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty