Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Nowa generacja XpertJet

Oba modele, zaprojektowane i wyprodukowane w Japonii, łączą w sobie najlepsze technologie firmy Mutoh, zapewniające wysoką jakość druku, w tym nową technologię głowic drukujących AccuFine, czwartą generację technologii Intelligent Interweaving oraz oprogramowanie RIP VerteLith.

© Mutoh

Firma Mutoh zaprezentowała nową generację cyfrowych maszyn drukujących typu roll-to-roll, przeznaczonych do wysokonakładowej produkcji oznakowania i grafik komunikacji wizualnej zarówno do użytku zewnętrznego, jak i aplikacji wewnętrznych. Modele XPJ-1341SR Pro i XPJ-1641SR Pro mają szerokość 1,37 m i 1,62 m i następcami ValueJet 1324X i XpertJet 1641SR. Nowe urządzenia oferują znaczny wzrost jakości i szybkości w stosunku do swoich poprzedników - XPJ-1341SR Pro jest do 212% szybszy niż VJ-1324X, a XPJ-1641SR Pro do 201% szybszy niż XPJ-1641SR, we wszystkich dostępnych trybach druku. W obu urządzeniach zastosowano zupełnie nową technologię głowic drukujących Accufine, czwartą generację technologii Intelligent Interweaving, eliminującą efekt bandingu kolorów oraz oprogramowanie Mutoh VerteLith RIP, opracowane w oparciu o Harlequin RIP, aby zapewnić znaczną poprawę zarówno jakości, jak i szybkości druku. Oprogramowanie oferuje funkcję VerteLith Clear Tone Screening, która umożliwia uzyskanie optymalnych gradientów i odcieni skóry, a funkcje podglądu pomagają ograniczyć straty i błędy produkcji. Rozwiązania z serii XpertJet Pro posiadają również funkcję automatycznego wyrównywania, aby zapewnić nieprzerwaną produkcję i stałą jakość. Model 1641SR Pro można dodatkowo wyposażyć w opcjonalny system automatycznej kontroli dysz, który wykrywa brakujące dysze, próbuje je odzyskać poprzez czyszczenie i aktywuje funkcję wyboru dysz, aby kontynuować produkcję. Maszyny pracują na atramentach Mutoh MS31/MS41 z certyfikatem Greenguard Gold, co poszerza zakres możliwych zastosowań i umożliwia wykorzystanie ich we wrażliwych środowiskach, takich jak szkoły czy szpitale. Oferują one również trwałość na działanie promieniowania UV na zewnątrz, bez procesu laminowania z trzyletnią gwarancją, za wyjątkiem uszkodzeń mechanicznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty