Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

„Vogue Polska” na plusie. Zyski z reklam

Spółka Visteria, która wydaje magazyn „Vogue Polska” zakończyła ubiegły rok z zyskiem netto. Po pięciu latach ciągłych strat wydawca przerwał nieudaną passę notując przychody prawie o jedną czwartą wyższe niż w poprzednim roku rozliczeniowym.

 

© Vogue Polska

Spółka Visteria wypracowała w ubiegłym roku rozliczeniowym 37,07 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 24,4 procent w stosunku do poprzedniego roku rozliczeniowego, w którym przychód wyniósł 29,81 mln zł. To rekordowy wynik w historii firmy, która na dobre prowadzi działalność od początku 2018 roku, gdy wprowadzono do sprzedaży polską edycję magazynu. Wydawca „Vogue Polska” zarabia przede wszystkim na sprzedaży powierzchni reklamowej w magazynie i sprzedaży wydań specjalnych, szczegółowe dane nie są jednak ujawniane. W zakończonych roku rozliczeniowym wpływy ze sprzedaży towarów i materiałów, czyli głównie magazynów drukowanych, wzrosły z 3,03 do 3,21 mln zł, a te z produktów, a zatem przede wszystkim usług marketingowych, poszły w górę z 26,77 do 33,86 mln zł. „Po zakończeniu pandemii wróciliśmy do organizacji eventów oraz konferencji. Tworzyliśmy edycje podcastów i staraliśmy się wspierać polską kulturę i polski dizajn” zadeklarowani w sprawozdaniu Spółki Visteria. Zysk netto ma zostać przeznaczony na wzmocnienie kapitału zapasowego. W 2019 roku do kapitału Spółki dopłacono 5,55 mln zł, dzięki czemu wynosił 6,31 mln zł. Na koniec ubiegłego jego wartość wynosi już 2,19 mln zł.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty