Kalendarium

18-20.12.2025 · Labeling-Tech Poland

07-09.01.2026 · PSI, Düsseldorf

27-29.01.2026 · RemaDays, Nadarzyn

19-25.05.2026 · Fespa, Fira de Barcelona

Czas na zmiany. Xsys przejmuje MacDermid Graphics Solutions

Xsys zawarł ostateczną umowę z Element Solutions, na mocy której przejmie niektóre akcje i aktywa posiadane przez spółki zależne Element Solutions, w tym firmę MacDermid Graphics Solutions (MacDermid). Firma dokonała również zmian na szczeblu przywódczym i powołała nowego dyrektora generalnego.

 

© Xsys

Transakcja, na mocy której Xsys przejmuje m.in. firmę MacDermid, opiewa na wartość około 325 mlm dolarów. Transakcja została już zatwierdzona przez Radę Dyrektorów obu firm i podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne oraz zwyczajowym warunkom zamknięcia.


Zmiany personalne

Odchodzący CEO Grupy Xsys Oliver Dohn odegrał kluczową rolę podczas swojej kadencji w napędzaniu rentownego wzrostu i ustalaniu nowego strategicznego programu wzrostu i innowacji dla firmy. Zarząd wyznaczył Alexandra Unterschütza na nowego CEO Grupy, który ma poprowadzić Xsys przez kolejne etapy rozwoju. Alexander Unterschütz, który jeszcze niedawno kierował działem komponentów w Linde Engineering, wnosi do Grupy doświadczenie przywódcze i biegłość w prowadzeniu programów transformacji i wdrażaniu skutecznych strategii wzrostu. Zarząd Xsys jest przekonany, że pod jego kierownictwem firma będzie nadal napędzać innowacje i wzrost, a także utrzymywać swoją rynkową pozycję i jakość, z których jest znana. „Cieszę się, że mogę dołączyć do Xsys jako jej nowy CEO i wraz z całym zespołem firmy wspierać jej dalszy sukces. Z zadowoleniem przyjmuję również wiadomość o połączeniu Xsys i MacDermid. Obie firmy mają wysoce komplementarny zasięg geograficzny i portfolio produktów, co wzmocni ofertę produktów Xsys, poziom usług, a także wprowadzi innowacje, aby jeszcze lepiej służyć naszym klientom” powiedział Alexander Unterschütz.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w nowym roku...

Rok 2025 powoli nabiera tempa. W tym roku czeka na nas wiele wydarzeń, targów, konferencji i rocznic. Przykładowo w tym roku producent maszyn drukujących Heidelberg obchodzi swoje st siedemdziesiąte piąte urodziny i tym samym chce świadomie zaprezentować się na rynku jako firma, która słucha sygnałów od klientów, i jak wiele innych, napędza cyfrową transformację. To, co rozpoczęło się ponad półtora wieku temu jako odlewnia dzwonów we Frankenthal w Niemczech, przekształciło się obecnie w wiodącą światową firmę technologiczną i dostawcę kompleksowych rozwiązań do zastosowań poligraficznych i opakowaniowych.

 

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty