Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Zakup udziałów w Zollikofer

Dzięki przejściu na energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych, elektrownia firmy Koehler Renewable Energy zredukuje emisję dwutlenku węgla o ponad 150 000 ton rocznie.

© Koehler Group

Od lipca 2021 roku Koehler Renewable Energy, będący częścią grupy Koehler, przejmie 60 procent udziałów w grupie Zollikofer w celu zapewnienia długoterminowych dostaw surowców na biomasę dla swoich elektrowni. Grupa Koehler postawiła sobie za cel, aby do 2030 roku wykorzystywać więcej energii ze źródeł odnawialnych do produkcji papieru, a ten zakup ma zapewnić firmie długoterminowe dostawy biomasy dla istniejących i przyszłych elektrowni. Zollikofer jest międzynarodową firmą logistyczno-handlową z siedzibą w Bad Wurzach w Niemczech, dostarczającą usługi w zakresie przetwarzania, obróbki, handlu i logistyki drewna i produktów drewnianych - w szczególności produktów ubocznych z tartaków, produktów z kory, drewna odzyskanego oraz biomasy wykorzystywanej do recyklingu i energii cieplnej.

Grupa Koehler od 2012 roku stawia na zrównoważoną energię, tworząc Koehler Renewable Energy (KRE). Od tego czasu zrealizowała w całej Europie liczne projekty z zakresu energii wiatrowej, fotowoltaiki, energetyki wodnej i kogeneracji. W ramach strategii zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwo zamierza zmienić źródło energii w swojej elektrowni w Oberkirch na biomasę. Zastosowanie biomasy zamiast węgla pozwoli firmie na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o ponad 150 000 ton rocznie. Grupa posiada już wiele tartaków do produkcji wiórków na biomateriały i energię cieplną, aby zapewnić swoim elektrowniom zasilanym biomasą regionalne paliwo.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty