Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Zakup udziałów w Zollikofer

Dzięki przejściu na energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych, elektrownia firmy Koehler Renewable Energy zredukuje emisję dwutlenku węgla o ponad 150 000 ton rocznie.

© Koehler Group

Od lipca 2021 roku Koehler Renewable Energy, będący częścią grupy Koehler, przejmie 60 procent udziałów w grupie Zollikofer w celu zapewnienia długoterminowych dostaw surowców na biomasę dla swoich elektrowni. Grupa Koehler postawiła sobie za cel, aby do 2030 roku wykorzystywać więcej energii ze źródeł odnawialnych do produkcji papieru, a ten zakup ma zapewnić firmie długoterminowe dostawy biomasy dla istniejących i przyszłych elektrowni. Zollikofer jest międzynarodową firmą logistyczno-handlową z siedzibą w Bad Wurzach w Niemczech, dostarczającą usługi w zakresie przetwarzania, obróbki, handlu i logistyki drewna i produktów drewnianych - w szczególności produktów ubocznych z tartaków, produktów z kory, drewna odzyskanego oraz biomasy wykorzystywanej do recyklingu i energii cieplnej.

Grupa Koehler od 2012 roku stawia na zrównoważoną energię, tworząc Koehler Renewable Energy (KRE). Od tego czasu zrealizowała w całej Europie liczne projekty z zakresu energii wiatrowej, fotowoltaiki, energetyki wodnej i kogeneracji. W ramach strategii zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwo zamierza zmienić źródło energii w swojej elektrowni w Oberkirch na biomasę. Zastosowanie biomasy zamiast węgla pozwoli firmie na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o ponad 150 000 ton rocznie. Grupa posiada już wiele tartaków do produkcji wiórków na biomateriały i energię cieplną, aby zapewnić swoim elektrowniom zasilanym biomasą regionalne paliwo.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty