Kalendarium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

23-26.05.2023 · Fespa, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

11-14.09.2023 · Labelexpo, Bruksela

40-lecie działalności

„40 lat w biznesie to wielkie osiągnięcie. Z przyjemnością mogę stwierdzić, że GM jest silniejsze niż kiedykolwiek” - podkreśla dyrektor generalny firmy Uffe Nielsen, który kieruje firmą od 2017 roku, kiedy jego rodzice, Erik i Randi Nielsen, przeszli na emeryturę i przekazali stery następnemu pokoleniu.

© Grafisk Maskinfabrik

Firma Grafisk Maskinfabrik, dostawca zaawansowanych systemów do produkcji etykiet oraz opakowań elastycznych, (GM) obchodzi 40-lecie swojej działalności. Założona przez rodzinę Nielsenów w 1981 roku, firma pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym i w ciągu ostatnich lat odnotowała znaczące wzrosty na rynku poligraficznym.
Aby wesprzeć dotychczasowy rozwój, GM przeniósł się w zeszłym roku do zupełnie nowej fabryki o powierzchni 9 000 metrów kwadratowych w Birkerød, na północ od Kopenhagi, zwiększając tym samym ponad dwukrotnie swoje moce produkcyjne. Firma posiada biura w USA, Ameryce Łacińskiej i Wielkiej Brytanii, wraz z rozbudowaną siecią przedstawicieli i zespołem inżynierów, którzy wspierają klientów z liczbą 6000 zainstalowanych maszyn na całym świecie. Zaawansowana inżynieria, wysoka jakość, opatentowane technologie i niestandardowe opcje to niektóre z głównych powodów, dzięki którym firma może pochwalić się wysoką konkurencyjnością. Ważnymi kamieniami milowymi w ciągu czterech dekad działalności firmy było przede wszystkim wprowadzenie cyfrowego systemu do obróbki etykiet jeszcze w latach 90. XX wieku. Obecnie firma oferuje szereg różnych modeli maszyn dla branży etykiet i opakowań giętkich, od popularnych systemów DC Nano i Mini, a kończąc na automatycznych liniach DC350.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty