Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Bez kompromisu dla jakości

Jak podkreśla Friedrich von Rechteren, płyty termiczne nyloflex XVH zapewniają jakość druku dorównującą płytom solwentowym, oferują niższy całkowity koszt posiadania i bardziej przyjazne dla środowiska.

© XSYS

Po nawiązaniu współpracy z firmą Nilpeter, producentem wąskowstęgowych maszyn drukujących oraz specjalistą w dziedzinie prepressu - Reproflex Scandinavia w celu opracowania systemu, który umożliwi klientom produkcję wysokiej jakości etykiet i opakowań elastycznych, firma XSYS zaprezentowała wyniki pierwszych testów nowego rozwiązania. Współpracując z Nilpeter, firma postanowiła znaleźć bardziej zrównoważone rozwiązanie, które jednocześnie nie wpłynie na jakość druku. W przeprowadzonym teście próbka została zadrukowana kolejno na rozpuszczalnikowej płycie nyloflex FTS i termicznej płycie XVH od XSYS. Płyta termiczna została przetworzona przy użyciu systemu nyloflex Xpress Thermal Processor, które, jak podkreśla producent, oferuje znaczne korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju w porównaniu ze standardowymi systemami przetwarzania rozpuszczalnikowego. „Naszym głównym celem w jest potwierdzenie, że przejście z płyt solwentowych XSYS na płyty termiczne nie musi oznaczać kompromisu dla jakości. Pierwsze testy pozwoliły nam wykazać, że oprócz doskonałej jakości druku i ekologiczności, płyta termiczna nyloflex XVH - podobnie jak solwentowa płyta nyloflex FTS - zmniejsza również złożoność procesów, redukuje ilość zużytych zasobów i ilość odpadów, zapewniając wyższą całkowitą efektywność sprzętu (OEE)” - podkreśla Friedrich von Rechteren, Global Commercial VP w XSYS. Termiczny nyloflex XVH oferuje jednak dodatkowe korzyści, przede wszystkim w zakresie zrównoważonego rozwoju, ponieważ nie wymaga rozpuszczalników, a tym samym eliminuje dostawanie się lotnych związków organicznych do atmosfery. Ponadto dzięki nyloflex Xpress Thermal Processor płyty termiczne nyloflex są dostarczone w czasie krótszym niż jedna godzina, co przekłada się na niższe zużycie energii i większą wydajność.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty