Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Bez kompromisu dla jakości

Jak podkreśla Friedrich von Rechteren, płyty termiczne nyloflex XVH zapewniają jakość druku dorównującą płytom solwentowym, oferują niższy całkowity koszt posiadania i bardziej przyjazne dla środowiska.

© XSYS

Po nawiązaniu współpracy z firmą Nilpeter, producentem wąskowstęgowych maszyn drukujących oraz specjalistą w dziedzinie prepressu - Reproflex Scandinavia w celu opracowania systemu, który umożliwi klientom produkcję wysokiej jakości etykiet i opakowań elastycznych, firma XSYS zaprezentowała wyniki pierwszych testów nowego rozwiązania. Współpracując z Nilpeter, firma postanowiła znaleźć bardziej zrównoważone rozwiązanie, które jednocześnie nie wpłynie na jakość druku. W przeprowadzonym teście próbka została zadrukowana kolejno na rozpuszczalnikowej płycie nyloflex FTS i termicznej płycie XVH od XSYS. Płyta termiczna została przetworzona przy użyciu systemu nyloflex Xpress Thermal Processor, które, jak podkreśla producent, oferuje znaczne korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju w porównaniu ze standardowymi systemami przetwarzania rozpuszczalnikowego. „Naszym głównym celem w jest potwierdzenie, że przejście z płyt solwentowych XSYS na płyty termiczne nie musi oznaczać kompromisu dla jakości. Pierwsze testy pozwoliły nam wykazać, że oprócz doskonałej jakości druku i ekologiczności, płyta termiczna nyloflex XVH - podobnie jak solwentowa płyta nyloflex FTS - zmniejsza również złożoność procesów, redukuje ilość zużytych zasobów i ilość odpadów, zapewniając wyższą całkowitą efektywność sprzętu (OEE)” - podkreśla Friedrich von Rechteren, Global Commercial VP w XSYS. Termiczny nyloflex XVH oferuje jednak dodatkowe korzyści, przede wszystkim w zakresie zrównoważonego rozwoju, ponieważ nie wymaga rozpuszczalników, a tym samym eliminuje dostawanie się lotnych związków organicznych do atmosfery. Ponadto dzięki nyloflex Xpress Thermal Processor płyty termiczne nyloflex są dostarczone w czasie krótszym niż jedna godzina, co przekłada się na niższe zużycie energii i większą wydajność.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty