Bez kompromisu dla jakości

Jak podkreśla Friedrich von Rechteren, płyty termiczne nyloflex XVH zapewniają jakość druku dorównującą płytom solwentowym, oferują niższy całkowity koszt posiadania i bardziej przyjazne dla środowiska.

© XSYS

Po nawiązaniu współpracy z firmą Nilpeter, producentem wąskowstęgowych maszyn drukujących oraz specjalistą w dziedzinie prepressu - Reproflex Scandinavia w celu opracowania systemu, który umożliwi klientom produkcję wysokiej jakości etykiet i opakowań elastycznych, firma XSYS zaprezentowała wyniki pierwszych testów nowego rozwiązania. Współpracując z Nilpeter, firma postanowiła znaleźć bardziej zrównoważone rozwiązanie, które jednocześnie nie wpłynie na jakość druku. W przeprowadzonym teście próbka została zadrukowana kolejno na rozpuszczalnikowej płycie nyloflex FTS i termicznej płycie XVH od XSYS. Płyta termiczna została przetworzona przy użyciu systemu nyloflex Xpress Thermal Processor, które, jak podkreśla producent, oferuje znaczne korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju w porównaniu ze standardowymi systemami przetwarzania rozpuszczalnikowego. „Naszym głównym celem w jest potwierdzenie, że przejście z płyt solwentowych XSYS na płyty termiczne nie musi oznaczać kompromisu dla jakości. Pierwsze testy pozwoliły nam wykazać, że oprócz doskonałej jakości druku i ekologiczności, płyta termiczna nyloflex XVH - podobnie jak solwentowa płyta nyloflex FTS - zmniejsza również złożoność procesów, redukuje ilość zużytych zasobów i ilość odpadów, zapewniając wyższą całkowitą efektywność sprzętu (OEE)” - podkreśla Friedrich von Rechteren, Global Commercial VP w XSYS. Termiczny nyloflex XVH oferuje jednak dodatkowe korzyści, przede wszystkim w zakresie zrównoważonego rozwoju, ponieważ nie wymaga rozpuszczalników, a tym samym eliminuje dostawanie się lotnych związków organicznych do atmosfery. Ponadto dzięki nyloflex Xpress Thermal Processor płyty termiczne nyloflex są dostarczone w czasie krótszym niż jedna godzina, co przekłada się na niższe zużycie energii i większą wydajność.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty