Kalendarium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

26-28.04.2022 · Viscom, Duesseldorf

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

12-15.10.2022 · FESPA, Amsterdam

Ludzie i wydarzenia

Branża spragniona innowacji

246 firm i 20 922 uczestników: to liczby, które zamknęły drugą edycję targów Print4All, które odbyły się w dniach 3-6 maja w Fiera Milano i które potwierdziły, że są one punktem odniesienia dla profesjonalistów z branży poligraficznej i przetwórczej w Europie.

więcej »

Day Care dla dzieci z Ukrainy

Firma Igepa Polska jest oficjalnym sponsorem krakowskiego przedszkola Day Care dla dzieci z Ukrainy. Przedszkole powstało w marcu zaraz po wybuchu wojny i utrzymuje się tylko i jedynie dzięki wsparciu i datkom osób dobrej woli, placówek, firm. Jest to przyjazne miejsce dla ponad 100 dzieci z Ukrainy.

więcej »

Branża gotowa na przyszłość

Targi Fespa Global Print Expo 2022 i European Sign Expo 2022 za nami! Jedno z największych wydarzeń dla branży druku i znakowania podczas czterech inspirujących dni zgromadziło w Berlinie 375 wystawców, w tym wielu wiodących producentów, którzy nie byli obecni na targach od 2019 roku. Wydarzenie przyciągnęło międzynarodową publiczność z 126 krajów, w tym z Niemiec, Włoch, Polski, Holandii i Wielkiej Brytanii.

więcej »

Srebrne wyróżnienie

Firma Siegwerk, jeden z wiodących dostawców farb drukarskich i powłok do zastosowań w produkcji opakowań i etykiet, otrzymała Srebrny Medal EcoVadis we wszystkich jednostkach biznesowych i regionach.

więcej »

Connect to Grow

Firma MPS we współpracy z Apex International, Esko, CERM, COE, GEW, Hamillroad, Lehner, Spilker oraz Zeller & Gmelin organizuje dwudniowe Dni Otwarte dla drukarni etykiet, które odbędą się 8 i 9 czerwca w siedzibie firmy w Arnhem w Holandii.

więcej »

Fespa nie zwalnia tempa

Targi Fespa Global Print Expo i European Sign Expo 2022 już za nami! W czasie, gdy wystawcy targowi i odwiedzający to wydarzenie łapią oddech po czterech dniach intensywnych wrażeń, pełnych technologicznych innowacji i innych dodatkowych atrakcji, organizatorzy zapowiedzieli terminy kolejnych edycji targów.

więcej »

Print Against War

Przed wojną przemysł poligraficzny i opakowaniowy na Ukrainie zatrudniał ponad 100 tys. osób, w tym 16 tys. freelancerów, pracujących w ponad 5 tys. firm poligraficznych i produkcyjnych. Firmy, które nie ucierpiały w wyniku działań wojennych, mogą dalej funkcjonować, jednak większość ich zamówień i obrotów została utracona.

więcej »

The Print Hub

Firma HP uruchomiła interaktywną platformę opracowaną z myślą o użytkownikach maszyn HP Latex, aby pozwolić im jak najlepiej wykorzystać możliwości oferowanych urządzeń. Platforma Print Hub oferuje spersonalizowane treści obejmujące wszystkie tematy związane z technologią HP Latex, umożliwiając użytkownikom zapoznanie się z szeroką gamą informacji poświęconych tej technologii druku.

więcej »

Sustainability Spotlight

Organizatorzy targów Fespa opublikowali szczegółowy program konferencji, które odbędą się w ramach nowej formuły Sustainability Spotlight podczas targów Fespa Global Print Expo 2022, odbywających się w dniach 31 maja - 3 czerwca 2022 roku w Berlinie.

więcej »

Wyróżnienie dla innowacji

Firma Bobst przyznała nagrodę Bobst Inventor Award 2021 jednemu ze swoich pracowników. Fred Rostalski został wyróżniony za przełomowe dokonania w dziedzinie wydajności druku i otrzymał prestiżową nagrodę za pracę „Metoda wyznaczania parametrów maszyny drukującej i stanowiska testowego”.

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty