Kalendarium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

23-26.05.2023 · Fespa, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

11-14.09.2023 · Labelexpo, Bruksela

Ludzie i wydarzenia

BOBST na Labelexpo. Demonstracje na żywo

W trakcie zbliżających się targów Labelexpo firma BOBST zademonstruje na żywo działanie dwóch maszyn. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć zarówno BOBST Digital Master 340 (cyfrowe rozwiązanie typu All-in-one), jak i BOBST Master M6 (fleksograficzną maszynę drukującą inline). Demonstracje będą prezentowane na żywo co 30 minut od 11 do 14 września w hali 3 na stoisku 3A59.

więcej »

Najwyższa jakość. Chespa na Labelexpo 2023

Od 30 lat Chespa dynamicznie się rozwija, co jest odzwierciedleniem rozwoju nowoczesnych technologii w branży poligraficznej. Dzięki jakości i solidności firma zdobyła zaufanie dużych koncernów międzynarodowych i została ich głównym dostawcą w wielu zakładach na świecie. Stoiska Chespy nie zabraknie na odbywających się już niedługo targach Labelexpo Europe 2023.

więcej »

Mark Andy na Labelexpo Europe 2023. Światowa premiera maszyn fleksograficznych PRO Series

Mark Andy zaprasza na swoje stoisko ( 4C45) na targach Labelexpo Europe 2023. Podczas targów Labelexpo Europe 2023, które odbywać się będą w Brukseli w dniach 11-14 września, Mark Andy zaprezentuje szereg rozwiązań wspierających sukcesy drukarń etykietowych.

więcej »

Pramudi Abeydeera jako Digital Ink Chemist. Zmiany w zespole badowczo-rozwojowym

W zespole badawczo-rozwojowym Nazdar Ink Technologies nastąpiły zmiany kadrowe. Firma ogłosiła powołanie Pramudi Abeydeera na stanowisko Digital Ink Chemist. Naukowczyni będzie odpowiedzialna za badania i rozwój nowych produktów do druku atramentowego.

więcej »

Portfolio zrównoważonych rozwiązań. Siegwerk na konferencjach

Od Austrii, przez Niemcy i Holandię, aż po Francję – przedstawiciele firmy Siegwerk w najbliższym czasie odwiedzą kilka renomowanych konferencji, poświęconych europejskiemu przemysłowi papieru i tektury, oferując swoim klientom możliwość zapoznania się ze specjalistyczną wiedzą i najnowszymi produktami firmy. Siegwerk skupi się na prezentowaniu swoich najbardziej zrównoważonych środowiskowo i przyszłościowych rozwiązań.

 

więcej »

Nagroda 2023 A4 Pick Awards. Wyróżnienie dla Brother

Firma Brother została wyróżniona prestiżową nagrodą „2023 A4 Pick Awards”, przyzwaną przez Keypoint Intelligence, niezależną organizację ze Stanów Zjednoczonych. Jury doceniło kolorową laserową maszynę drukującą HL-L9470CDN oraz kolorowe laserowe urządzenie wielofunkcyjne MFC-L9670CDN.

 

więcej »

Pierwsi na świecie. Blue Angel DE-UZ 177 dla Brother

Brother został pierwszym producentem na świecie, któremu przyznano poprawiony certyfikat Blue Angel DE-UZ 177 za regenerowane wkłady z tonerem i wkłady atramentowe do drukarek, kopiarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Certyfikat przyznano na podstawie serii niezależnych testów i dokładnych audytów w zakładzie regeneracji w Krupinie na Słowacji.

 

więcej »

Jade Grace w Labelexpo Global Series. Nowa dyrektor zarządzająca

Organizator targów Labelexpo, który jest obecnie częścią Informa PLC, ogłosił powołanie Jade Grace na stanowisko nowej dyrektor zarządzającej działu etykiet i opakowań. Grace będzie odpowiedzialna za nadzorowanie bezpośredniego zarządzania wydarzeniami i działalności wydawniczej, a także za stymulowanie rozwoju w nowych regionach i sektorach.

 

 

więcej »

Ekologiczny papier. Renesans papierowych paragonów

Pomimo ogólnie panującego na świecie trendu w kierunku cyfryzacji, paragony sklepowe wyłamują się z tego trendu. Badanie zainicjowane przez Paper Receipt Converting Association i przeprowadzone przez Tulchin Research wykazało, że klienci wcale nie wolą paragonów w wersji cyfrowej, a nawet dostrzegają zalety papierowych rachunków.

więcej »

Wirtualna wycieczka. Kulisy zakładu w Kehl

Koehler Group udostępnił swoim klientom ciekawy sposób zapoznania się z pracą swojego zakładu produkcji papieru w Kehl. Firma stworzyła interaktywną, wirtualną wycieczkę 360°, która pozwala zainteresowanym w niezwykle łatwy sposób doświadczyć proces produkcji papieru na własne oczy. Koehler Group chce przede wszystkim zaprezentować uruchomioną w 2019 roku nowoczesną linię produkcyjną nr 8.

 

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty