Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Ludzie i wydarzenia

Wysoki standard Metsä Board. Rekordowa ocena EcoVadis

Metsä Board po raz kolejny osiągnęła najwyższy, platynowy poziom w ocenie zrównoważonego rozwoju EcoVadis, tym razem z rekordowym wynikiem. Firma osiąga najwyższy poziom oceny co roku od 2017 roku.

więcej »

Sappi sponsorem. Katalog „Quiet Ground”

Sappi wspiera katalog „Quiet Ground” pawilonu południowoafrykańskiego na 60. Międzynarodowej Wystawie Sztuki Biennale di Venezia swoim papierem Magno. Tym samym firma pomaga wzmocnić narracje artystyczne poprzez wysokiej jakości druk.

więcej »

Benny Landa uhonorowany. Nagroda EDP za całokształt twórczości

Drugiego dnia targów drupa 2024 w Düsseldorfie Stowarzyszenie EDP wręczyło 24 laureatom pożądane w branży i niezwykle prestiżowe nagrody EDP. W ceremonii ich rozdania, która odbywa się w tym roku po raz 17. wzięli udział liczni goście.

 

więcej »

Green Dot Award 2024. Koenig & Bauer nagrodził najlepszych

Aby uhonorować menedżerów branży, którzy szczególną wagę przykładają do zrównoważonego rozwoju i sukcesywnie rozwijają firmy w tym zakresie, Koenig & Bauer przyznaje nagrodę Green Dot Award. Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji odbyło się w piątkowe popołudnie, w blasku targowych reflektorów, na scenie, która stanowi część imponującego stanowiska firmy podczas drupy.

więcej »

ART of PACKAGING 2024. Poszukiwania perły wśród opakowań trwają

Konkurs ART of PACKAGING organizowany jest w tym roku po raz osiemnasty, a jego celem niezmiennie pozostaje wyłonienie najlepszego opakowania w Polsce. Z uwagi na dużą ilość zgłoszeń i liczne prośby ze strony uczestników tegoroczny termin zgłoszenia prac konkursowych został wydłużony do dnia 28 czerwca.

więcej »

Sappi Europe. Przyszłość Gratkorn zabezpieczona

Sappi Europe ogłasiło zakończenie drugiej fazy trzystopniowego projektu modernizacji fabryki w Gratkorn. Inwestycja o dwucyfrowej wartości liczby milionów euro jeszcze bardziej wzmocni silną pozycję Sappi jako globalnego producenta cienkiego papieru powlekanego.

więcej »

Dni Drukarstwa. Drukarskie święto w Nowym Targu

W dniach 17-18 maja 2024 roku Miejskie Centrum Kultury – Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu świętowało Dni Drukarstwa. Już po raz trzeci było można spotkać się z żywą historią druku typograficznego podczas pokazów druku, warsztatów oraz wykładów. Dni Drukarstwa wsparła firma MMR Group PrintSolutions.

więcej »

Szósta edycja warsztatów. „Flekso jakie jest każdy widzi”

W dniach 23-24 października 2024 roku odbędzie się szósta edycja warsztatów fleksograficznych zatytułowanych „Flekso jakie jest każdy widzi”.

więcej »

Leonhard Kurz i Grafotronic. Forum Technologii Etykiet Embellish More

Firmy Leonhard Kurz i Grafotronic zorganizowały wspólne wydarzenie pod hasłem „Embellish More”. To ekskluzywne forum zostało stworzone specjalnie dla producentów etykiet, aby mogli dowiedzieć się wszystkiego, co powinni wiedzieć o technologii uszlachetniania.

więcej »

Fibers at work. Nowa odsłona Gmund Award

Głównym tematem konkursu Gmund Awards 2024 są włókna i to w jaki sposób można wykorzystać właściwości różnych włókien, aby stworzyć najwyższej klasy produkty drukarskie i papierowe. Papier z włókien oferuje wiele sposobów dopasowania projektu do różnorodnych potrzeb takich jak wytrzymałość, sposób wykończenia, kolorystyka.

więcej »

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty