Kalendarium

25-29.09.2018 · Polagra-Tech

1.10.2018 · Art of Color

1-4.10.2018 · Taropak, Poznań

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

Ludzie i wydarzenia

FINAT Recycling & Sustainability 2019

Jedna z innowacji firmy Avery Dennison, umożliwiająca recykling PET w biegu zamkniętym wygrała w tym roku nagrodę FINAT Recycling & Sustainability 2019.

więcej »

Najważniejsi na rynku książki

Biblioteka Analiz ogłosiła Plebiscyt 30-lecia na najważniejsze i najbardziej wpływowe postacie polskiego rynku książki. Miał on na celu wyłonienie i uhonorowanie najważniejszych postaci na rynku książki. Jego wyniki podano podczas pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki.

więcej »

Meet Kodak już za nami

W ostatnich dniach maja w stolicy w hotelu Warsaw Plaza odbyła się kolejna edycja konferencji Meet Kodak. Jednym z tematów, które w jej trakcie zajmowały specjalistów od  fleksografii było przekształcenie się dywizji fleksograficznej Kodak w odrębne przedsiębiorstwo Miraclon.

więcej »

Jubileuszowa edycja Konkursu ART of PACKAGING

 Już 7 marca 2016 r. odbędzie się Uroczysta Gala Finałowa Konkursu ART of PaCKAGING – Perły wśród Opakowań. To już dziesiąta edycja wydarzenia, które odbywa się pod patronatem Polskiej Izby Opakowań.

więcej »

Nowy wiceprezes i dyrektor handlowy w Reprograf

Zespół pracowników firmy Reprograf powiększył się. Dołączył do niej Andrzej Płatek, który objął stanowisko wiceprezesa oraz dyrektora handlowego.

więcej »

Cyfrowy przepływ

styczeń 2015

Znane są już pierwsze wnioski płynące z raportu „drupa Global Insights” pod tytułem „Wpływ Internetu na poligrafię – cyfrowy przypływ”. Wskazują one wyraźnie na to, w jakim stopniu Big Data, Web-to-Print, druk danych zmiennych, Augmented Reality, kody QR, NFC czy elektronika drukowana wpływają na świat komunikacji drukowanej.

więcej »

Rywalizacja i współpraca. Meet Kodak Polska 2014.

maj 2014

Co roku firma Kodak Polska organizuje konferencję, która jest okazją do tego, by zaprezentować obecnym i potencjalnym klientom nowe rozwiązania. Ale nie tylko – spotkanie daje też użytkownikom produktów i usług Kodak szansę, by podzielić się ze sobą nawzajem doświadczeniami. To właśnie możliwość wymiany informacji i opinii stanowi o sile konferencji Meet Kodak Polska.

więcej »

Premiera z bonusem. Dzień otwarty Mueller Martini.

kwiecień 2014

Pod koniec marca, z okazji 40-lecia istnienia Müller Martini Austria, w Rannersdorf koło Wiednia odbył się dzień otwarty pod hasłem „Fit for Future Markets”, w którym wzięło udział około 150 klientów z Austrii i całego regionu Europy Wschodniej. Podczas spotkania odbyła się światowa premiera nowego trójnoża Granit. Zostało także zaprezentowane portfolio serwisowe MMServices oraz nowe centrum maszyn używanych.

więcej »

Viva Las Vegas. EFI Connect 2014.

marzec 2014

Konferencja EFI Connect dla klientów firmy EFI stała się tradycją; w tym roku zorganizowano ją już po raz piętnasty. Podczas 200 sesji, które odbyły się w dniach 21-24 stycznia w luksusowym Wynn Hotel w Las Vegas, 1,5 tys. uczestników miało okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami EFI i planami rozwoju firmy. Na scenie pojawili się między innymi: CEO EFI Guy Gecht, świeżo upieczony COO Marc Olin, CEO firmy Check Point Software Gil Shwed oraz, ku zaskoczeniu widowni, Benny Landa. 

więcej »

Obchody rozpoczęte. 650 lat w służbie książki.

styczeń 2014

Akt fundacyjny Studium Generale (dzisiejszy Uniwersytet Jagielloński) z 1364 roku zawiera pierwszą wzmiankę o powołaniu stanowiska stacjonariusza – wydawcy, księgarza i bibliotekarza w jednej osobie. 650 lat później branża książki wspomina to wydarzenie.

więcej »

Komentarz miesiąca

Przyszłość druku

We wrześniu zebrał się zespół ekspertów drupy, składający się z osobistości świata poligrafii: właścicieli firm, naukowców i analityków. Centralnym punktem rozmów było zagadnienie „PRINT 2030 – 2.0”. Określono dziesięć trendów, które będą miały wpływ na branżę. Analizowano również jak wdrożyć te zdefiniowane i precyzyjnie określone procesy w życie drukarń, tak aby firmy podążały drogą druku przyszłości.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty