Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Ludzie i wydarzenia

Bringing colour back!

Za kilka tygodni, to jest w dniach od 12 do 15 października 2021 roku, targi European Sign Expo i Fespa Global Print Expo 2021 powrócą do RAI w Amsterdamie, w Holandii. Zostaną tam zaprezentowane najnowsze osiągnięcia wielkoformatowego druku cyfrowego, druku na tekstyliach i sitodruku, znakowania oraz komunikacji wizualnej.

więcej »

Peak Performance Print Experience

Wraz z końcem września firma Fujifilm organizuje wydarzenie, podczas którego odbędzie się pokaz nowej cyfrowej maszyny drukującej Revoria Press PC1120 i prezentacja nowych rozwiązań do druku cyfrowego. Wydarzenie pod nazwą „Peak Performance Print Experience” odbędzie się w dniach 28-29 września 2021 roku w Centrum Zaawansowanych Technologii Druku firmy Fujifilm w Brukseli.

więcej »

Wydruk vs Rzeczywistość

Firma HP organizuje konkurs pod hasłem „Wydruk vs Rzeczywistość - od wizji do realizacji”. Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu kreatywnej odpowiedzi na hasło konkursowe. Organizatorem konkursu wraz z HP jest serwis Archinea.

więcej »

Bez kompromisu dla jakości

Po nawiązaniu współpracy z firmą Nilpeter, producentem wąskowstęgowych maszyn drukujących oraz specjalistą w dziedzinie prepressu - Reproflex Scandinavia w celu opracowania systemu, który umożliwi klientom produkcję wysokiej jakości etykiet i opakowań elastycznych, firma XSYS zaprezentowała wyniki pierwszych testów nowego rozwiązania.

więcej »

Złoto i srebro dla ZenCode

Firma Flint Group Packaging Inks, będąca dostawcą atramentów i powłok dla przemysłu opakowaniowego, otrzymała ocenę Gold dla serii atramentów ZenCode CG i Silver dla ZenCode CS w ramach standardu certyfikacji produktów Cradle to Cradle. Portolio ZenCode jest częścią niedawno wprowadzonej gamy farb i powłok na bazie rozpuszczalników o nazwie OneCode.

więcej »

Inspirująco z RemaCongress

Podczas najbliższej edycji targów RemaExtra, w dniach od 15 do 17 września 2021 roku, w ramach RemaCongress odbędzie się cykl prelekcji prowadzony przez ekspertów z branży druku i reklamy. Wykłady będą poświęcone zarówno kwestiom sprzedaży, promocji, druku jak i upominkom reklamowym.

więcej »

Blue Competence

Firma Koenig & Bauer została nowym partnerem inicjatywy VDMA Blue Competence, potwierdzając swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną. Blue Competence to inicjatywa VDMA mająca na celu promowanie zrównoważonego rozwoju, a także upowszechnianie zrównoważonych rozwiązań w branży.

więcej »

Personalizacja na szkle

Firmy Koenig & Bauer i Marabu połączyły siły w celu opracowania innowacyjnego rozwiązania w technologii cyfrowej dla druku dekoracji na produktach szklanych, oferując producentom atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych technik tłoczenia. Producenci opracowali innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia bezpośredni druk dekoracji na wszelkiego rodzaju produktach szklanych o wysokim stopniu personalizacji.

więcej »

My.MarkAndy

Firma Mark Andy uruchomiła nowy portal edukacyjno-szkoleniowy, przeznaczony dla klientów. Jest on kontynuacją prowadzonego projektu Mark Andy University, skierowanego do użytkowników maszyn tego producenta. Nowe narzędzie zapewnia dostęp do bogatej bazy wiedzy na temat rozwiązań drukujących z oferty firmy po uprzedniej rejestracji i weryfikacji.

więcej »

Nowa strona Kongsberg

Firma Kongsberg uruchomiła nową stronę internetową www.kongsberg.com.pl, która ma być polskim źródłem wiedzy na temat technologii ploterów tnąco-bigujących Konsgberg PCS. Można na niej znaleźć informacje o wszystkich seriach maszyn, automatyce, serwisie, częściach zamiennych czy promocjach.

więcej »

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty