Kalendarium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

26-28.04.2022 · Viscom, Duesseldorf

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

12-15.10.2022 · FESPA, Amsterdam

Ludzie i wydarzenia

Webinar 30 listopada. Kontrola koloru w druku cyfrowym

30 listopada Barbieri electronic i Chromix organizują wspólne seminarium internetowe dotyczące kontroli procesu koloru druku cyfrowym.

więcej »

Transformacja energetyczna Lecta. Zakup kotła dla papierni Condat

Lecta zdecydowała się zainwestować w kocioł na biomasę odpadową (RDF) dla swojej papierni Condat we Francji. Inwestycja ma zostać zakończona do połowy 2024 roku. Projekt transformacji energetycznej zapewni wiele korzyści środowiskowych i ekonomicznych, zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju, nad którymi pracuje Lecta.

 

więcej »

Targi Książki Empiku. Kupionych prawie pół miliona

Targi Książki Empiku z każdą kolejną odsłoną przyciągają coraz więcej uczestników. W październikowej edycji wydarzenia wzięło udział – online i stacjonarnie w salonach – aż 3,6 mln czytelników.

więcej »

Flint Group zaprasza. Webinar fleksofraficzny Circular Central Impression

Flint Group, jeden z największych dostawców materiałów eksploatacyjnych dla światowego przemysłu opakowaniowego i poligraficznego, ujawnia szczegóły nadchodzącego seminarium internetowego poświęconego drukowi fleksograficznemu Circular Central Impression (CI).

więcej »

Uroczysty jubileusz. 30-lecie Polskiej Izby Druku

25 listopada 2022 w Warszawie Polska Izba Druku obchodzić się jubileusz 30-lecia.

więcej »

Rewolucyjna i zaskakująca decyzja rządu. Koniec papierowych paragonów

Już niedługo za sprawą rządu pożegnamy się z tradycyjnymi paragonami. Mają zostać one zastąpione e-paragonami. Podjęto pierwsze kroki, dzięki którym wkrótce tradycyjne paragony przejdą do historii.

więcej »

Green Dot Award 2022. Koenig & Bauer nagradza wizjonerów

Podczas Executive Summit 30 września 2022 w Würzburgu firma Koenig & Bauer po raz pierwszy przyznała Green Dot Award.

więcej »

Taropak 2022. Poznańskie spotkanie branży opakowaniowej

W dniach 26-28 września na Międzynarodowych Targach w Poznaniu odbyła się kolejna edycja targów Taropak. Targi objęły wszystkie aspekty branży opakowaniowej, od opakowań szklanych przez metalowe, papierowe i z tworzyw sztucznych po zagadnienia etykietowania i magazynowania.

więcej »

Rozwój sieci sprzedaży. Ewout Maartense dołącza do Scodix

Scodix, wiodący dostawca cyfrowych rozwiązań uszlachetniających dla branży pograficznej, mianował Ewout Maartense na stanowisko kierownika sprzedaży w krajach Beneluksu. Nowo utworzone stanowisko w strukturach firmy podkreśla jej dynamiczny rozwój w ostatnich miesiącach.

więcej »

Nowy Manager w Fujifilm. Maszyny Revoria już w Polsce

Maszyny drukujące Revoria Press PC1120 i Revoria Press E1 są teraz dostępne także w Polsce.

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty