Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

The Guardian blokuje swoje treści. Blokada dla ChatGPT

© Photogenica

Firma OpenAI, twórca ChatGPT, ogłosiła, że właściciele stron internetowych mogą nie zgodzić się na wykorzystywanie zamieszczanych przez nich w internecie treści przez algorytmy AI. The Guarian to kolejny duży wydawca, który nie pozwala na wykorzystywanie publikowanych treści do uczenia sztucznej inteligencji. The Guardian wydał oświadczenie dotyczące wykorzystywania własności intelektualnej zamieszczonej na swojej stronie internetowej. Wydawca poinformował, że wykorzystywanie publikowanych przez niego treści celach komercyjnych jest sprzeczne z przyjętymi przez firmę warunkami świadczenia usług.

ChatGPT wystartował 30 listopada 2023 roku, jako jeden z elementów składowych szerszego zestawu technologii opracowanych przez OpenAI.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty