Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

HP dla planety

Jednym z rozwiązań podejmowanych w ramach strategii firmy HP będzie produkcja ekologicznych opakowań.

© HP

Firma HP zaprezentowała plan walki ze zmianami klimatycznymi. Tym samym producent chce dążyć w kierunku bezemisyjnej i w pełni regeneracyjnej gospodarki, jednocześnie zmniejszając swój ogólny wpływ na środowisko i wzmacniając swoją działalność w perspektywie długoterminowej poprzez zrównoważoną ofertę produktów i usług.

Firma planuje osiągnąć całkowitą neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w swojej działalności do 2025 roku, jak również zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych (GHG) z zakresu 1, 2 i 3 o 50 procent w ujęciu bezwzględnym do 2030 roku w porównaniu do stanu z roku 2019. Dodatkowo, do 2030 roku 75 procent (pod względem wagi) całkowitej rocznej zawartości produktów i opakowań HP będzie pochodzić z materiałów, produktów oraz części poddanych recyklingowi, odnawialnych i/lub ponownie wykorzystanych.

Działania te pomogą firmie osiągnąć zerowy poziom emisji netto w całym łańcuchu wartości do 2040 roku. Zgodnie z ambicjami firmy w zakresie wspierania gospodarki o obiegu zamkniętym, do 2025 roku osiągnie ona zerowy poziom odpadów generowanych w czasie procesów produkcyjnych w zarządzanych przez siebie obiektach. Do 2030 roku dział obsługi klienta również stanie się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla zarówno w przypadku producenta, jak i operacji prowadzonych przez jego partnerów. Firma rozpocznie stosowanie tworzyw sztucznych i metali pochodzących z recyklingu, oraz inwestowanie

w odbudowę i ochronę lasów. Kontynuuje także wprowadzanie innowacji zgodnych zasadami zrównoważonego rozwoju w ramach portfolio produktów oraz materiałów eksploatacyjnych i zamierza przekształcić swoją działalność w zakresie druku z modelu transakcyjnego w model usługowy. Ponadto, do 2030 roku producent zamierza zwiększyć inwestycje w odbudowę i ochronę lasów oraz inne inicjatywy mające na celu przeciwdziałanie wylesianiu związanemu z papierem innym niż markowy papier HP.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty