Kalendarium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

23-26.05.2023 · Fespa, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

11-14.09.2023 · Labelexpo, Bruksela

Nowości do druku i cięcia

Nowa gama produktów zadebiutuje na światowym rynku w kwietniu 2022 roku. Rozwiązania zostaną zaprezentowane na targach Fespa 2022 w Berlinie.

© Mimaki

Firma Mimaki wprowadziła na rynek nową serię wielkoformatowych maszyn drukujących, do której należą modele JV330-160, CJV330-160 i TS330-1600, a także nową gamę ploterów tnących CG-AR. Rozwiązania zostały po raz pierwszy zaprezentowane podczas wydarzenia Global Innovation Days.

 

Jak podkreśla producent, nowa seria maszyn drukujących to przystępne cenowo rozwiązania do druku dla wielu sektorów przemysłu, zaprojektowane z myślą o wysokiej jakości druku i wydajności. Według firmy, rozwiązania oferują doskonałe odwzorowanie kolorów i wysoką rozdzielczość oraz zapewniają trwałe wydruki zarówno w branży znaków graficznych, jak i tekstyliów. Seria ploterów CG-AR oferuje użytkownikom nowe, poprawiające zarządzanie produkcją technologie podstawowych ploterów tnących dostępnych w trzech rozmiarach.

 

Deep Color Natural

Ekosolwentowe modele JV330-160 i CJV330-160 dostarczają wysoki standard kolorów wymagany do wewnętrznych i zewnętrznych znaków graficznych za sprawą nowego profilu wejściowego „Deep Color Natural”, w tym żywe, jednolite kolory, naturalne odcienie skóry, a także głębokie czerwienie i neutralne szarości. Dzięki prędkości druku 21,0 m² na godzinę w trybie standardowym przy użyciu 4 kolorów, rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadku zadań o krótkim terminie dostawy. Wbudowane mechanizmy czyszczące i funkcje monitorowania zapewniają wydajne zarządzanie produkcją i wydłużają czas eksploatacji. Obydwa modele wyposażono w nowy system odwijania, który pozwala załadować jednocześnie trzy rolki nośnika, co znacznie ogranicza czas i siłę roboczą potrzebne do jego wymiany. Jeden operator może umieścić żądany nośnik na miejscu, obracając zmieniarkę nośników. Kolejną standardową funkcją jest „bobiniarka XY”, precyzyjna technologia cięcia, która zapewnia cięcie podawanych na linii arkuszy w osi X i Y. Eliminuje to z procesu roboczego odwijanie i cięcie zgrubne, pomagając drukarzom znacznie przyspieszyć i usprawnić proces postprint i ograniczając konieczność ingerencji.

 

Pewny druk na tekstyliach

Ostatnie nowe rozwiązanie najnowszej serii 330 to sublimacyjna maszyna drukująca TS330-1600, przeznaczona dla branży tekstylnej. Oferujące zarówno wysoką wydajność, jak i wysoką jakość obrazu, a do tego wyposażone w nowe funkcje poprawiające stabilność działania, urządzenie może drukować z prędkością 69 m² na godzinę w trybie roboczym używając 4-kolorowego zestawu atramentów, oraz 135 m² na godzinę w trybie najszybszym. Najnowszy mechanizm czyszczący jest wyposażony w listwę czyszczącą pokrytą tkaniną, która usuwa zbędny atrament z powierzchni dyszy, ograniczając jego rozpryski i poprawiając ogólne utrzymanie maszyny. Model TS330-1600 można także wyposażyć w system uzupełniania atramentu o pojemności 10 kg oraz rolkę mini jumbo, która ładuje długi papier transferowy, obniżając koszty eksploatacji. Ulepszony system nawijania z dwoma silnikami po obu stronach drukarki rozkłada obciążenie i zwiększa siłę nawijania, umożliwiając stabilne nawijanie zadrukowanego papieru nawet w przypadku większych nakładów. Każde urządzenie TS330-1600 jest dostarczane z oprogramowaniem RIP TxLink4 firmy Mimaki przeznaczonym dla rynku tekstyliów. Wszystkie produkty serii 330 są wyposażone w technologię MWDT (Mimaki Weaving Dot Technology), która zmienia kolejność umieszczania kropel atramentu odpowiednio do warunków druku, zapobiegając powstawaniu smug lub nierównomiernego druku z powodu problemów z głowicą drukującą lub wyrównaniem. Kolejnym dostępnym rozwiązaniem w tej serii jest MRA (Mimaki Remote Access), które ułatwia obsługę, umożliwiając użytkownikom zdalny dostęp do urządzenia i sprawdzenie jego stanu.

 

CG-AR do wyboru

Plotery tnące z serii CG-AR występują w trzech różnych rozmiarach: CG-60AR, CG-100AR i CG-130AR. Urządzenia oferują większą szybkość i dokładność w parze z prostszą obsługą. Plotery mogą obsługiwać różne gamy materiałów, takie jak arkusze PVC, fluorescencyjne i odblaskowe. Seria CG-AR również jest wyposażona w rozwiązanie MRA, które umożliwia zdalną obsługę. Kolejną dostępną funkcją jest ID Cut, która pozwala na zintegrowane operacje drukowania i cięcia, automatycznie pobierając dane cięcia z kodu kreskowego.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty