Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Nowa fabryka Progroup

Fabryka papieru jest jednym z największych projektów inwestycyjnych w Saksonii-Anhalt o wartości 465 milionów euro.

Firma Progroup, będąca wiodącym dostawcą papieru i tektury falistej, których jedynym surowcem jest makulatura, uruchomiła nową maszynę papierniczą PM3 w Sandersdorf-Brehna. Trzecia maszyna papiernicza będzie produkować z szerokością produkcyjną 9,20 metra przy wydajności 750 000 ton rocznie. W ten sposób producent zwiększy produkcję papieru z 1,1 miliona ton do 1,85 miliona ton papieru każdego roku.

Nowa fabryka jest częścią strategii rozwojowej firmy „Two Twentyfive”, której celem jest podwojenie wielkości przedsiębiorstwa do 2025 roku w porównaniu z rokiem 2015. W tym celu producent zwiększył także liczbę fabryk tektury falistej. Wiązało się to również z zatrudnieniem 500 nowych pracowników. Wszystkie działania są częścią zrównoważonego rozwoju, którą propaguje firma. Budowa nowych punktów na mapie świata doprowadza do zaangażowania lokalnych firm w skróceniu dróg dojazdu do firmy, zmniejszając ilość emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla. Łączny koszt nowej strategii rozwojowej wynosi obecnie 1,35 miliardów euro.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty