Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Nowa fabryka Progroup

Fabryka papieru jest jednym z największych projektów inwestycyjnych w Saksonii-Anhalt o wartości 465 milionów euro.

Firma Progroup, będąca wiodącym dostawcą papieru i tektury falistej, których jedynym surowcem jest makulatura, uruchomiła nową maszynę papierniczą PM3 w Sandersdorf-Brehna. Trzecia maszyna papiernicza będzie produkować z szerokością produkcyjną 9,20 metra przy wydajności 750 000 ton rocznie. W ten sposób producent zwiększy produkcję papieru z 1,1 miliona ton do 1,85 miliona ton papieru każdego roku.

Nowa fabryka jest częścią strategii rozwojowej firmy „Two Twentyfive”, której celem jest podwojenie wielkości przedsiębiorstwa do 2025 roku w porównaniu z rokiem 2015. W tym celu producent zwiększył także liczbę fabryk tektury falistej. Wiązało się to również z zatrudnieniem 500 nowych pracowników. Wszystkie działania są częścią zrównoważonego rozwoju, którą propaguje firma. Budowa nowych punktów na mapie świata doprowadza do zaangażowania lokalnych firm w skróceniu dróg dojazdu do firmy, zmniejszając ilość emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla. Łączny koszt nowej strategii rozwojowej wynosi obecnie 1,35 miliardów euro.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty