Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Mimaki na targach Formnext. Nowy materiał do druku 3D

© Miamki

Na targach Formnext 2022, które odbędą się 15-18 listopada 2022 we Frankfurcie nad Menem firma Mimaki Europe zaprezentuje najnowsze rozwiązanie zaprojektowane specjalnie dla twórców pełnokolorowych modeli 3D. Nowy atrament Pure Clear MH-110PCL umożliwi artystom, projektantom produktów, architektom i specjalistom z dziedziny medycyny drukowanie dokładnych modeli 3D z przezroczystymi elementami.

 

Przezroczysty materiał MH-110PCL przeznaczony jest do stosowania ze sztandarową, pełnokolorową drukarką 3D Mimaki (3DUJ-553) utwardzającą promieniami UV. Materiał ten zapewnia lepszą przejrzystość i eliminuje żółte odcienie. Dodatkowo mieszając MH-110PCL z dowolnym z ponad 10 milionów kolorów Mimaki 3DUJ-553, twórcy modeli 3D mogą również tworzyć materiały o półprzezroczystych kolorach. Firma wykorzystała swoje doświadczenie w zakresie wysokiej jakości, realistycznej reprodukcji kolorów, aby klienci mogli przełamać dotychczasowe bariery przy tworzeniu modeli 3D.

Na stoisku Mimaki podczas targów Formnext efekty jakie można uzyskać dzięki atramentowi Pure Clear MH-110PCL będzie można zobaczyć na kolekcji prac znanego japońskiego  artysty Taketo Kobayashi. Doskonale pokazują one piękno i kreatywność, które można osiągnąć, gdy innowacyjna technologia spotyka się z ekspresyjną sztuką.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty