Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Nowość od Hunkelera. Premiera Starbook Sheetfolder

© Hunkeler

Na targach drupa firma Hunkeler zaprezentuje w pełni zautomatyzowane rozwiązanie Starbook Sheetfolder. Umożliwia ono produkcję bloków książek gotowych do dalszej obróbki w miękkiej lub twardej oprawie. Rozwiązanie jest przeznaczone do produkcji nearline lub inline w wysokowydajnych cyfrowych systemach druku arkuszowego.


Nowe, w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do produkcji książek Hunkeler Starbook Sheetfolder, będzie prezentowane na targach drupa na stoisku partnerskim firmy Müller-Martini w hali 1. Maszyna umożliwia wysoce ekonomiczną produkcję książek drukowanych cyfrowo. W pełni zmienna liczba stron, a także długość grzbietu książki w zależności od książki i w pełni automatyczna zmiana ustawień gwarantują dużą elastyczność formatu dla małych i średnich nakładów. Maszyna z pojedynczych arkuszy produkuje 4-stronicowe składki i dostarcza je do jednostki klejącej Vareo Pro firmy Müller Martini. Doskonała jakość bloków książkowych z idealnie prostymi i płaskimi blokami sprawia, że system jest idealnym rozwiązaniem do produkcji książek zarówno w miękkiej jak i twardej oprawie. Łatwa obsługa, niskie koszty związane z konserwacją, elastyczność nośników i możliwość dostarczania pojedynczych bloków książek z prędkością do 1000 sztuk (stosów lub pojedynczych książek) na godzinę w idealnym porządku FIFO (First In - First Out) wyznaczają nowe standardy w cyfrowej produkcji książek.

Moduł Sheetfolder SF8
Moduł SF8 umożliwia obracanie, przecinanie i składanie zadrukowanych arkuszy do formatu B3, w zależności od pożądanego rozmiaru produktu końcowego. Na wejściu do modułu arkusze są mierzone i ustawiane idealnie pod kątem dalszego procesu obróbki. W przypadku zmiany formatu na nowy, pozycjonowanie odbywa się w pełni automatycznie podczas bieżącej produkcji.

Book Delivery BD8
W Book Delivery BD8 poszczególne składki książek są wyrównywane, a następnie prasowane, zbierane i wydawane w klejonych blokach książek. Wysokiej jakości, płaskie bloki książek opuszczają moduł pojedynczo lub są układane w stosy i przekazywane do jednostki klejącej Müller Martini Vareo Pro.
Na targach drupa firma Hunkeler zaprezentuje dziesięć systemów produkcyjnych na różnych stoiskach partnerskich z renomowanymi producentami druku i przetwórstwa wtórnego, a także w hali 8A zaprezentuje zautomatyzowane rozwiązanie do druku akcydensowego do dynamicznej produkcji ulotek, kalendarzy i broszur składanych.

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty