Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Współpraca na wyższym poziomie

Na zdjęciu od prawej do lewej: Ralf Sammeck, członek zarządu Koenig & Bauer i dyrektor jednostki biznesowej Koenig & Bauer Sheetfed, Daniel Würgler, właściciel i dyrektor System Brunner, Daniel Pfeiffer, dyrektor zarządzający System Brunner, oraz Dirk Winkler, dyrektor ds. technologii w Koenig & Bauer Sheetfed.

© Koenig & Bauer

Koenig & Bauer rozszerza swoją współpracę z firmą System Brunner. Obie firmy postanowiły zintensyfikować partnerstwo z korzyścią dla użytkowników arkuszowych maszyn offsetowych. Dzięki temu kluczowe kompetencje System Brunner w zakresie zarządzania barwą we wszystkich fazach produkcji poligraficznej i medialnej będą w przyszłości ściśle zintegrowane z arkuszowymi maszynami offsetowymi Koenig & Bauer.

Kluczowym produktem firmy System Brunner jest pakiet oprogramowania Instrument Flight, który od lat jest wykorzystywany do oceny wielu parametrów procesu druku w celu wdrożenia wspomaganej sztuczną inteligencją kontroli koloru zgodnie z balansem szarości, co pozwoliło zautomatyzować proces zarządzania kolorem w druku przemysłowym. Instrument Flight bezproblemowo integruje się z systemami pomiarowymi i kontrolnymi QualiTronic i ErgoTronic dla arkuszowych maszyn offsetowych Rapida, umożliwiając w ten sposób kompleksowe zarządzanie barwą od przygotowania do druku aż po produkcję zlecenia. Oprogramowanie uzupełnia pakiet szkoleniowo-doradczy Print Expert, zapewniający optymalną integrację maszyn z całym procesem zarządzania kolorem. PSO-Match i G7-Match to dwa kolejne produkty oferowane przez firmy Koenig & Bauer i System Brunner, które posiadają mniej rozbudowany zakres funkcji, ale zapewniają przydatne opcje dla maszyn Rapida. W ciągu ostatnich kilku lat firma System Brunner kontynuowała modernizację systemu Instrument Flight. W aktualnych konsolach ErgoTronic firmy Koenig & Bauer system sterowania posiada oddzielny monitor i własny komputer, ale poza tym jest w pełni połączony z konsolą. Pozwala to na jeszcze bardziej elastyczną realizację zleceń. Obecna wersja oprogramowania jest pierwszą, w której zastosowano kompleksowy system zarządzania kolorem ICC. Umożliwia ona generowanie zupełnie nowego raportu zadań, który ocenia produkcję na podstawie wybranych kryteriów i rozróżnia zgodność z określonym standardem druku. W przygotowaniu jest także system Instrument Flight EXG, który umożliwia drukowanie w rozszerzonym gamucie z siedmioma kolorami procesowymi CMYK+OGV. W ramach partnerstwa firm Koenig & Bauer i System Brunner planowane są kolejne projekty. Obejmuje to również zbadanie możliwości wykorzystania systemu w innych procesach drukowania.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty