Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Prosper 7000 Turbo Press

Prosper 7000 Turbo wyróżnia się nie tylko wysoką prędkością drukowania, ale również wszechstronnością w zakresie zastosowań i obsługiwanych podłoży.

© Kodak

Firma Kodak zaprezentowała nową maszynę z serii Prosper - Kodak Prosper 7000 Turbo Press. Nowa rolowa maszyna drukująca opiera się na technologii Kodak Stream Inkjet i oferuje prędkość druku do 410 metrów na minutę (lub do 5523 stron A4 na minutę), czyli o niemal 35% szybciej niż konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku. Jak podkreśla producent, rozwiązanie umożliwia drukarniom skuteczniejsze konkurowanie z offsetem oraz przeniesienie zleceń wysokonakładowych z konwencjonalnych procesów druku na druk cyfrowy. Maksymalna szerokość wstęgi wynosi 648 mm. Maszyna może drukować na szerokiej gamie podłoży, w tym na papierach powlekanych i niepowlekanych, papierze gazetowym, specjalnym oraz makulaturowym. Prosper 7000 Turbo oferuje trzy zoptymalizowane tryby drukowania, co pozwala drukarniom na optymalizację procesu produkcyjnego i dopasowanie kombinacji prędkość/rozdzielczość do konkretnego zastosowania: Quality, Performance oraz Turbo. Maszyna wykorzystuje przyjazne dla środowiska atramenty pigmentowe na bazie wody. Atramenty te oferują szeroką gamę kolorów, a dzięki opatentowanej formule zapewniają wydajne suszenie nawet przy najwyższych prędkościach druku. Prosper 7000 Turbo został także wyposażony w technologię suszenia NIR, dzięki czemu maszyna może nadążać za każdym z trybów drukowania, zapewniając najwyższą jakość wydruków przy danej prędkości. Nowa maszyna została także wyposażona w system Kodak Intelligent Print, które zapewnia automatyzację procesów związanych z zszywaniem, rejestracją oraz kontrolą koloru.  

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty