Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Nowe maszyny pokazowe

Mini Athos sprawdza się przy produkcji kopert, pocztówek, wobblerów, ramek do zdjęć, pudełek z kartonu i wielu innych.

© Avagraf

Firma Avagraf wprowadziła do swojego salonu wystawowego w Warszawie nowe maszyny, które po wcześniejszym umówieniu się można obejrzeć i przetestować. Rozwiązania obejmują krajarkę baumannPerfecta 80, maszynę do nakładania taśmy Mini, a także urządzenie do nakładania taśmy - Athos Plus.

 

Konfiguracja prezentowanych urządzeń jest następująca: krajarka baumannPerfecta 80 została wyposażona w powiększone stoły o rozamiarach 620 x 820 mm. Urządzenie do automatycznego nakładania taśmy prezentowane jest w konfiguracji dopasowanej do produkcji pudełek wysyłkowych „e-commerce” z wyposażeniem w dwa aplikatory taśmy dwustronnej oraz aplikator taśmy zrywającej. Z kolei maszyna do nakładania taśmy Mini Athos dedykowana jest drukarniom cyfrowym i została wyposażona w jeden aplikator. Jak podkreśla firma Avargraf, urządzenia te dostępne są również w innych atrakcyjnych konfiguracjach, umożliwiających dalszą rozbudowę pod indywidualne potrzeby klienta.

 

 

 

Jak podkreśla producent, krajarka baumannPerfecta 80 zapewnia wysoką prędkość pracy, co generuje wzrost wydajności.

© Avagraf

BaumannPerfecta 80

Jak podkreśla producent, krajarka baumannPerfecta 80 jest kompleksowym rozwiązaniem, umożliwiającym „inteligentne” łączenie kilku urządzeń w systemy cięcia i ich integrację w cyklu produkcyjnym, co zwiększa wydajność pracy. Integracja cyklu produkcyjnego za pomocą systemów ERP/MIS pozwala tu na transfer danych i kontrolę procesu, od etapu przygotowania produkcji do rozliczeń. W maszynie można ponadto opcjonalnie zastosować szerokie spektrum wyposażenia dodatkowego. Krajarka posiada także szereg rozwiązań pozwalających na oszczędność energii i zapewniających niższy poziom hałasu, co wpływa na lepsze warunki pracy. Maszyna jest wyposażona w komputer Perfecta Cutpit z monitorem dotykowym, umożliwiającym pracę w trzech trybach obsługi o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. W najwyższym trybie TS operator ma do dyspozycji automatyczne programowanie maszyny, w tym z wizualizacją procesu cięcia i z kompletnym zakresem funkcji zwiększających wydajność pracy. Komputer Perfecta Cutpit rejestruje takie parametry pracy jak licznik cięć, cykle wymiany noża i smarowania, godziny pracy i - w przypadku zintegrowania w systemie MIS - umożliwia ich zdalny odczyt.

Siła docisku tłoka jest dostosowywana automatycznie przez maszynę w zależności od wielkości ciętego użytku, co skutkuje lepszą dokładnością cięcia, brakiem nadmiernego prasowania małych użytków oraz znacznie wydłuża żywotność noża. Z kolei dzięki wbudowanemu oprogramowaniu Cuttronic można przekazywać do sterowania krajarki dane z przygotowalni (CIP), po czym urządzenie automatycznie przygotuje zoptymalizowany dla danej pracy program cięcia. Posuw siodła odbywa się tu przy pomocy napędu serwo ze zintegrowanym czujnikiem odczytu aktualnego jego położenia.

 

Mini Athos

Kolejnym z prezentowanych urządzeń jest maszyna do aplikowania taśmy. Maszyna wyposażona jest w podajnik ręczny i pracuje z maksymalnym formatem wejściowym 500 x 500 mm, aplikując automatycznie z prędkością do 40 m/min taśmy: bannerowe, PVC, akrylowe, materiałowe, transferowe i wiele innych z jednego aplikatora RAP, zainstalowanego na taśmie transportowej. Aby uzyskać właściwe tempo produkcji, precyzyjne prowadzenie produktu i właściwą aplikację na stole podawania zainstalowane zostały listwy prowadzące, a sam aplikator - wyposażony jest w dodatkowy wzdłużny kołowy system transportu Bruco z kółkami o regulowanym docisku. Aplikator RAP ma regulowaną wysokość i jest dostępny w wersjach do 25, 50 i 100 mm szerokości aplikowanej taśmy. Urządzenie może być wyposażone w maksymalnie dwa aplikatory. Sterowanie odbywa się tu za pomocą czytelnego ekranu dotykowego z intuicyjnym i przyjaznym dla operatora interfejsem graficznym.

 

Maszyna do automatycznego nakładania taśm klejących jest wyposażona w automatyczny

podciśnieniowy podajnik Plus i maksymalnie cztery aplikatory taśmy.

© Avagraf

Athos Plus

Urządzenie do automatycznego nakładania taśm klejących umożliwia aplikację na różne podłoża. Jest wyposażone w automatyczny podciśnieniowy podajnik Plus i maksymalnie cztery aplikatory taśmy, stół automatycznego wykładania oraz szufladowy system zbierania produktu. Obsługuje format 800 x 1000 mm i przeznaczone jest do automatycznego nakładania taśmy dwustronnej, akrylowej, piankowej, transferowej, z PVC oraz zrywającej na każdy rodzaj papieru, kartonu i tektury falistej przy zastosowaniu odpowiedniego wyposażenia dodatkowego. Poza podajnikiem automatycznym model ten jest wyposażony także w podajnik ręczny, który pozwala na pracę z papierem o niskiej gramaturze - od 80 g/m. Podajnik ręczny jest przeznaczony do pracy ze skomplikowanymi wykrojami, a także podłożami łatwo elektryzującymi się; stosuje się go również w przypadku małych nakładów. Natomiast podajnik Plus to ciągły automatyczny podajnik podciśnieniowy, który zwiększa wydajność, sprawiając, że produkcja jest bardziej ekonomiczna. Pokazywane w show roomie dostawcy urządzenie jest wyposażone w dwa aplikatory taśmy dwustronnej i jeden aplikator taśmy zrywającej - jest to konfiguracja dopasowana do produkcji opakowań wysyłkowych typu „e-commerce”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty