Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Poznański Abedik zwycięzcą

 

3 stycznia 2022 zostały ogłoszone wyniku XX Rankingu Drukarń Dziełowych. Zwycięzcą tej edycji została poznańska drukarnia Abedik. Drugie miejsce zajęły Toruńskie Zakłady Graficzne Zapolex, natomiast trzecie miejsce na podium przypadło w udziale Drukarni Wydawniczej im. W. L. Anczyca z Krakowa. Drukarnie biorące udział w rankingu podlegały dwuetapowej ocenie. W pierwszej części to wydawcy oceniali zakłady poligraficzne, z którymi współpracowali pod względem jakości produkcji, terminowości wykonywania zleceń oraz poziomu komunikacji. W drugiej części ocenie podlegały, na podstawie przesłanych przez firmy danych, parametry rozwoju drukarń, tj. wielkość produkcji, wydajność pracy, wielkość inwestycji i eksport. Ostateczna ocena była średnią uzyskaną w obu etapach.

Organizatorami Rankingu są Sekcja Poligrafów SIMP, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, magazyn Wydawca.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty