Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Comexi inwestuje w CTec

Jak podkreśla firma, zarówno centrum technologiczne w Gironie, jak i w Miami będzie odzwierciedleniem zasad zrównoważonego rozwoju i założeń Przemysłu 4.0.

© Comexi

Firma Comexi rozpoczęła ostatni etap budowy swoich odnowionych centrów technologicznych (CTec) w Gironie i Miami. Inwestycja o wartości miliona euro zostanie zakończona w ostatnim kwartale 2021 roku. Zostaną tam wprowadzone innowacyjne narzędzia z zakresu digitalizacji procesów oraz workflow do drukowania i produkcji. Centra Technologiczne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby oferować swoim klientom maksymalną dostępność do rozwiązań Comexi poprzez szkolenia, prezentacje, niestandardowe rozwiązania projektowe oraz inwestycje w badania i rozwój. Dwa nowe obiekty CTec zostały przeprojektowane z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju i zoptymalizowanego zużycia energii.

Centrum technologiczne Manel Xifra Boada w Gironie o powierzchni 2500 m² jest zintegrowane z centrum produkcyjnym firmy. Odbywają się w nim szkolenia i prezentacje nowych rozwiązań technologicznych producenta. Ponadto w tamtejszych laboratoriach mają miejsce badania badawczo-rozwojowe. Po zakończeniu renowacji centrum będzie dysponowało 9 nowoczesnymi maszynami, miejscem do produkcji offsetowych form drukowych oraz strefą z urządzeniami do produkcji form fleksograficznych we współpracy z wiodącymi firmami z branży, takimi jak Esko, DuPont i Asahi. Z kolei centrum technologiczne z siedzibą w Miami na Florydzie rozpocznie swoją działalność od instalacji laminatora i bobiniarki. W przyszłym roku w obiekcie zostanie zainstalowana maszyna fleksograficzna z centralnym cylindrem. Comexi North America CTec stanowi krok naprzód nie tylko w zakresie ekspansji firmy w Ameryce Północnej, ale także pozwoli producentowi opracowywać niestandardowe rozwiązania dla klientów z Ameryki Północnej. Centrum technologiczne o powierzchni 1000 m² stanie się przestrzenią do szkoleń, badań i prezentacji nowoczesnych technologii przeznaczonych do produkcji opakowań elastycznych na rynku północnoamerykańskim. Oprócz obiektu CTec, obecność Comexi w Stanach Zjednoczonych zostanie wzmocniona nowymi biurami i magazynem części zamiennych oraz inwestycją logistyczną o wartości ponad miliona dolarów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty