Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Mutoh w Drukmanii

 

Firma Drukmania dołączyła do grona użytkowników korzystających z japońskich urządzeń Mutoh, decydując się na drukarkę do gadżetów ValueJet 626F.

 

Drukmania rozpoczęła swoją działalność od obsługi studentów i realizowanie prostych zleceń, takich jak druk, ksero, czy oprawa prac dyplomowych. Z biegiem czasu firma zaczęła inwestować również w maszyny umożliwiające produkcję gadżetów, takich jak np. zaproszenia, czy pieczątki. Zapotrzebowanie firmy spełniała kompaktowa drukarka VaueJet serii UF Led-UV, przeznaczona do druku bezpośredniego w formacie A2, która dzięki natychmiastowemu utwardzaniu atramentu na produkcie umożliwia zadruk wielu materiałów i gotowych produktów. Znajduje ona zastosowanie w wielu firmach, takich jak agencje reklamowe, producenci zabawek i gadżetów, czy w szeroko rozumianym przemyśle do znakowania w Polsce i na całym świecie.

 

Mała drukarka o wielu możliwościach

Model VJ-626UF umożliwia wysoką jakość zadruku na takich materiałach jak ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC, szkło, drewno, a nawet kamień. Posiada on technologię Inteligent Interweaving, która odpowiada za dokładny, szybki wydruk bez efektu paskowania. Maksymalna rozdzielczość 1440-dyszowej głowicy wynosi 1440-1440 dpi, a wielkośc kropli atramentu w zależności od potrzeb może wynosić od 3,9 do 26,9 pikolitrów. Ploter oferuje także laserowy wskaźnik umiejscowienia zadrukowanego przedmiotu i automatyczną regulację wysokości stołu. Obsługuje atramenty Muton US-11 do bezpośredniego zadruku przedmiotów zarówno twardych, jak i elastycznych, które oprócz klasycznych kolorów CMYK, może drukować kolorem białym i bezbarwnym lakierem. Atramenty posiadają certyfikay Greenguard Gold i spełniają normę EN-71-3 dotyczącą druku na zabawkach. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w energooszczędne lampy Led-UV, które utwierdzają atrament za pomocą światła. Co więcej, proces druku Led charakteryzuje się brakiem lotnych związków organicznych, ozonu i zanieczyszczeń powietrza, a atrament nie zawiera rtęci i nie wydziela oparów i zapachów na powierzchni zadrukowywanego materiału, co pozwala zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Innym atutem drukarki jest także możliwość wyposażenia jej w moduł obrotowy, który pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie na produkty o kształcie cylindrycznym, takie jak np. butelki, świeczki czy walcowate pojemniki.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty