Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Redukcja podawania o 90%

Innym ważnym aspektem przemawiającym na korzyść automatyzacji podawania i mycia płyt jest wydłużenie ich żywotności - jak tłumaczy producent, w urządzeniach matryce nie wpadają podczas procesu do zbiornika pod sekcją mycia, co czyni rozwiązanie bezpiecznym dla matryc.  

© Print Systems

Print Systems wprowadza na rynek automatyczny podajnik do matryc Quicker AF18. Urządzenie jest zsynchronizowane i kompatybilne z każdym modelem myjki Quicker C. Jak podkreśla producent, połączone rozwiązania działają razem jak liniowa myjnia, która całkowicie automatyzuje proces podawania oraz mycia matryc drukowych.

Rozwiązanie pozwala na jednorazowy załadunek do 18 matryc, każda w osobnej kasecie. Po podłączeniu podajnika do myjki, następuje automatyczna synchronizacja obu maszyn. Przycisk „START” na podajniku uruchamia cały proces. Podajnik automatycznie wykrywa, w której kasecie znajduje się matryca. Po jej zlokalizowaniu kaseta zatrzymuje się na poziomie stołu podawczego, a matryca zostaje automatycznie wsunięta w myjkę. Proces powtarza się, aż do opróżnienia wszystkich 18 kaset podajnika. Rola operatora ogranicza się wyłącznie do załadunku i uruchomienia procesu. W efekcie pracy maszyny otrzymuje się umyte, suche i gotowe do ponownego użycia matryce.

„Według badań przeprowadzonych wśród naszych klientów, średnia drukarnia fleksograficzna, posiadająca 4 maszyny drukujące, ma do umycia 320 matryc dziennie. Łatwo policzyć, że roczny czas poświęcony przez operatora na czynności związane z oczekiwaniem przy maszynie i  wsuwaniem kolejnej matrycy do myjki - to łącznie ok. 600 godzin, inaczej 4 miesiące pracy jednego pracownika. Przy użyciu automatycznego podajnika redukujemy czas podawania płyt o 90 procent. Ograniczenie kosztów pracy poprzez automatyzację tego procesu jest więc w skali roku znaczące”- podkreśla Dariusz Szymendera, prezes Print Systems.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty