Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Redukcja podawania o 90%

Innym ważnym aspektem przemawiającym na korzyść automatyzacji podawania i mycia płyt jest wydłużenie ich żywotności - jak tłumaczy producent, w urządzeniach matryce nie wpadają podczas procesu do zbiornika pod sekcją mycia, co czyni rozwiązanie bezpiecznym dla matryc.  

© Print Systems

Print Systems wprowadza na rynek automatyczny podajnik do matryc Quicker AF18. Urządzenie jest zsynchronizowane i kompatybilne z każdym modelem myjki Quicker C. Jak podkreśla producent, połączone rozwiązania działają razem jak liniowa myjnia, która całkowicie automatyzuje proces podawania oraz mycia matryc drukowych.

Rozwiązanie pozwala na jednorazowy załadunek do 18 matryc, każda w osobnej kasecie. Po podłączeniu podajnika do myjki, następuje automatyczna synchronizacja obu maszyn. Przycisk „START” na podajniku uruchamia cały proces. Podajnik automatycznie wykrywa, w której kasecie znajduje się matryca. Po jej zlokalizowaniu kaseta zatrzymuje się na poziomie stołu podawczego, a matryca zostaje automatycznie wsunięta w myjkę. Proces powtarza się, aż do opróżnienia wszystkich 18 kaset podajnika. Rola operatora ogranicza się wyłącznie do załadunku i uruchomienia procesu. W efekcie pracy maszyny otrzymuje się umyte, suche i gotowe do ponownego użycia matryce.

„Według badań przeprowadzonych wśród naszych klientów, średnia drukarnia fleksograficzna, posiadająca 4 maszyny drukujące, ma do umycia 320 matryc dziennie. Łatwo policzyć, że roczny czas poświęcony przez operatora na czynności związane z oczekiwaniem przy maszynie i  wsuwaniem kolejnej matrycy do myjki - to łącznie ok. 600 godzin, inaczej 4 miesiące pracy jednego pracownika. Przy użyciu automatycznego podajnika redukujemy czas podawania płyt o 90 procent. Ograniczenie kosztów pracy poprzez automatyzację tego procesu jest więc w skali roku znaczące”- podkreśla Dariusz Szymendera, prezes Print Systems.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty