Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

drupa gardens. Druk cyfrowy w strefie gastronomicznej

Na targach drupa 2024, strefa drupa gardens zaprezentowała nowoczesne materiały i rozwiązania drukarskie na żywo w przestrzeni Food Court. Międzynarodowi partnerzy z branży poligraficznej wsparli projekt innowacyjnymi materiałami i nowoczesnymi rozwiązaniami druku cyfrowego.

 

Zaprojektowana przez Massivit oraz wydrukowana dzięki technice 3D figura krokodyla.
© drupa

Możliwości dla branży hotelarskiej, out-of-home i projektowania wnętrz stają się coraz bardziej zróżnicowane. Oprócz różnych elastycznych i sztywnych podłoży, dostępna jest szeroka gama materiałów i technologii drukowania, które można wykorzystać do przekształcania przestrzeni zewnętrznych i wewnętrznych, a także całych lokalizacji w możliwie najkrótszym czasie i bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian strukturalnych. Dzięki wsparciu cateringowemu ze strony SV Business Catering, firmy zaangażowane w stworzenie centralnej strefy cateringowej podczas targów drupa zademonstrowały najlepsze możliwości oferowane obecnie przez branżę komunikacji wizualnej. Realizacja drupa gardens potwierdziła również silną rolę materiałów drukowanych w tworzeniu spójnej koncepcji aranżacji przestrzeni. Od wielkoformatowego druku cyfrowego po aplikacje na małą skalę, odwiedzający drupa gardens mogli zapoznać się z najlepszymi rozwiązaniami w zakresie druku i wykańczania.

 

Dekoracje od HP

HP Large Format zaprezentowało rozwiązania dekoracyjne, które ograniczają negatywny wpływ na środowisko dzięki użyciu atramentów lateksowych na bazie wody. Oprócz korzyści płynących ze zrównoważonej produkcji, drukowanie w technologii bezzapachowej na nośnikach niezawierających PCW tworzy zachęcającą i atrakcyjną atmosferę w pomieszczeniach oraz na zewnątrz obiektów gastronomicznych. Marka pokazała rozwiązania do druku bezpośredniego na drewnie i na nośnikach samoprzylepnych niezawierających PVC.

 

Kolorowe meble z Yupo

Yupo, jako producent papierów syntetycznych, zaprezentował się z wytrzymałymi, odpornymi na działanie światła aplikacjami foliowymi na powierzchniach stołów i krzeseł. Wysokiej jakości zadrukowane folie doskonale sprawdziły się również na zewnątrz dzięki swojej trwałości w nawet najtrudniejszych warunkach pogodowych. Syntetyczne podłoża Yupo łączą idealną jakość druku papieru premium z wysoką odpornością na rozdarcia i trwałością folii z tworzywa sztucznego, a także wyjątkowo gładką powierzchnią.

 

Georg+Otto Friedrich

Międzynarodowi partnerzy z branży poligraficznej wsparli realizację projektu drupa gardens, dostarczając innowacyjne materiały oraz nowoczesne rozwiązania druku cyfrowego.

© drupa

Pod hasłem „Zrównoważona produkcja tkanin made in Germany”, firma Georg+Otto Friedrich zaprezentowała rozwiązania tekstylne, takie jak duże banery i zasłony jako część zupełnie nowej koncepcji. Producent dzianin poliestrowych specjalizujący się w innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie druku cyfrowego i tekstyliów technicznych do zastosowań przemysłowych, Georg+Otto Friedrich produkuje swoje materiały wyłącznie w trzech lokalizacjach w Niemczech.

 

Kornit

Od wielu lat targi drupa są przełomowym wydarzeniem prezentującym najnowocześniejsze rozwiązania na rynku aplikacji graficznych. Wraz z rozwojem branży naturalne jest, że uczestnicy odkrywają nowe horyzonty i wykraczają poza tradycyjny druk na papierze i tworzywach sztucznych podążając w kierunku produkcji tekstyliów. Kornit w drupa Gardens zaznaczył swoją obecność między innymi na fartuchach dla personelu serwisowego, demonstrując lukratywny potencjał cyfrowo drukowanych tekstyliów dla sektora druku komercyjnego.

 

Antalis

Antalis, jako hurtowy dostawca różnych materiałów do rozwiązań w zakresie komunikacji wizualnej, zaprezentował wielkoformatowe wydruki w postaci antypoślizgowych naklejek podłogowych. Imponująco zaprezentowały się również wydruki stawów z liliami wodnymi oparte na fotografiach pary artystów Bays & Zierhut, które pojawiły się aż w trzech formatach. Inne zastosowania folii zostały wykorzystane jako elementy dekoracyjne na stacji kawowej, jako laminowane banery do balastu namiotu oraz jako wydruki wizerunków krokodyli w skali 1:1. Jako specjalista w dziedzinie druku wielkoformatowego, Terminal A0 wspierał produkcję druku. Małe materiały, takie jak opaski na rękę, magnesy, karty menu i vouchery na napoje, zapewniły dalszy wgląd w różnorodną ofertę marki Antalis.

 

Massivit

Massivit natomiast stworzył gigantycznego krokodyla wydrukowanego w technologii 3D o długości 1,8 metra, który czekał na odwiedzających w zaczarowanych ogrodach drupa wraz z urzekającymi krasnalami ogrodowymi.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty