Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Druk cyfrowy na żywo. Inauguracja nowej maszyny

W obecności polityków, przedstawicieli mediów, pracowników i licznych klientów, firma Thimm oddała do użytku nową linię do druku cyfrowego w swoim zakładzie w Alzey. Inwestując w nową maszynę, firma wzmacnia swoje kompetencje w zakresie cyfrowego poddruku rolowego i oferuje swoim klientom nie tylko drukowanie wysokiej jakości opakowań, ale także cyfryzację ich łańcuchów dostaw.

 

W całych Niemczech firma kształci w różnych zawodach około 100 uczniów.

© Thimm

W ciągu ostatnich miesięcy w zakładzie w Alzey pomyślnie uruchomiono jedną z najbardziej innowacyjnych maszyn do druku cyfrowego w Europie, PageWide T1195i Press firmy HP. W minioną środę wszyscy zaproszeni goście mogli przyjrzeć się z bliska nowej maszynie, natomiast w czwartek miała miejsce uroczysta inauguracja nowej maszyny w obecności 150 klientów Thimm z branży dóbr konsumpcyjnych. Zwieńczeniem imprezy była zorganizowana w piątek wewnętrzna konferencja dla pracowników działu sprzedaży Thimm, którzy mieli także okazję przyjrzeć się z bliska nowej maszynie i poznać temat druku cyfrowego od strony praktycznej. Przez wszystkie te dni odwiedzający mogli nie tylko poznać nową maszynę, ale także zapoznać się z przyszłościową strategią, którą firma realizuje poprzez konsekwentne skupianie się na technologii druku cyfrowego. „Mamy przed oczami jasny cel. Chcemy wykorzystywać druk cyfrowy na masową skalę i rozwijać kolejne portfolio produktów. Klienci Thimm będą mogli korzystać z jeszcze krótszych czasów realizacji, wydajnych i zrównoważonych procesów produkcyjnych oraz elastyczności w projektowaniu nadruków bez minimalnych wielkości zamówień. Ponadto dzięki opakowaniom z nadrukiem cyfrowym przyczyniamy się do cyfryzacji łańcuchów dostaw, co w dzisiejszych czasach staje się coraz ważniejsze. W ten sposób konsekwentnie realizujemy naszą wizję Internet of Packs, tj. połączenia w sieć wszystkich procesów, maszyn i przedmiotów w zarządzaniu opakowaniami, co jest możliwe dzięki opakowaniom z nadrukiem cyfrowym””, podkreślił CEO Kornelius Thimm.


Przyszłość druku opakowań

W porównaniu z tradycyjnymi maszynami drukującymi, nowa maszyna w zakładzie w Alzey oferuje znacznie większą wydajność w zakresie wysokiej jakości, zrównoważonego druku opakowań. Dzięki dwóm dodatkowym analogowym zespołom farbowym umożliwia również druk hybrydowy, który łączy zalety druku cyfrowego z możliwościami druku analogowego, takimi jak lakierowanie punktowe i pełnopowierzchniowe. Kolejną szczególną cechą jest umiejscowienie maszyny PageWide T1195i Press na terenie fabryki: została zainstalowana w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej maszyny do produkcji tektury falistej. Dzięki temu wstępnie zadrukowane wstęgi papieru mogą być bezpośrednio przekazywane do produkcji tektury falistej bez straty czasu i zbędnego transportu.

Spojrzenie w przyszłość

Poprzez tę inwestycję firma wysyła również jasny sygnał dotyczący przyszłości i rozwoju zakładu w Alzey, który jest miejscem pracy około 150 pracowników oraz nauki dla sześciu osób. Thimm obchodzi w tym roku 75-lecie istnienia, a zakład w Alzey powstał w 1980 roku jako trzecia z kolei lokalizacja firmy.  „Naszym celem w Thimm jest wspólne stawianie czoła obecnym i przyszłym wyzwaniom naszych klientów oraz oferowanie im innowacyjnych i prostych rozwiązań. Tak, jak to robimy od 75 lat. Inwestując w nowy zakład w Alzey, Thimm po raz kolejny staje się pionierem w branży tektury falistej. Dzięki drukowi cyfrowemu dostarczamy odpowiedzi na logistyczne, ekonomiczne i ekologiczne wyzwania naszych klientów, a tym samym wspieramy ich jako niezawodny i innowacyjny partner na drodze ku pomyślnej przyszłości, również, a nawet zwłaszcza w trudnych czasach” podsumował Kornelius Thimm.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty