Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Niepopularne decyzje

 

Firma Xerox ogłosiła rezygnację z udziału w jednych z najważniejszych targów branży poligraficznej drupa. Jest to drugi znaczący producent w branży, który potwierdził swoją nieobecność na tym wydarzeniu, zaraz po firmie Bobst. Według oświadczenia firmy, decyzja ta jest podyktowana „ciągłą niepewnością związaną z organizowaniem dużych wydarzeń w czasie pandemii, oraz własnym harmonogramem wprowadzania nowych produktów na rynek”. Z kolei Bobst poinformował, że rezygnuje z udziału w większości targów w tym targach drupa, w ramach nowej strategii i zmniejszania wpływu na środowisko. Xerox zajmował około jednej czwartej powierzchni w hali 8b, gdzie miał się prezentować wraz z byłym partnerem Fujifilm.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty