Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

W obliczu kryzysu. Sun Chemical wprowadza dopłaty

© Photogenica

Z uwagi na kryzys w rejonie Morza Czerwonego firma Sun Chemical wprowadziła dopłaty transportowe. Biorąc pod uwagę dynamiczny charakter kryzysu, Sun Chemical podejmuje niezbędne kroki w celu zabezpieczenia surowców i zminimalizowania opóźnień w transporcie.

 

Na tle niestabilności geopolitycznej transport morski przez Kanał Sueski i Morze Czerwone jest szczególnie dotkliwy od listopada 2023 roku. Przy około 30 procentowym udziale światowego handlu kontenerowego transportowanego tą trasą, wiele przesyłek jest opóźnionych. Niektóre są przekierowywane przez Przylądek Dobrej Nadziei, co znacznie zwiększa pokonywaną odległość oraz zwiększa koszty i czas. Statki wypływające z Chin, Indii i pozostałej części Dalekiego Wschodu odczuwają skutki kryzysu w postaci wydłużenia czasu rejsu kontenerowców o co najmniej 20 dni w każdą stronę. Sytuacja powoduje również znaczny wzrost kosztów i może wkrótce zacząć wpływać na dostępność surowców. Jako proaktywna odpowiedź na te wyzwania, Sun Chemical aktywnie monitoruje zmieniającą się sytuację stawiając sobie za cel zapewnienie ciągłości dostaw wysokiej jakości produktów i usług dla klientów. Firma zobowiązuje się do łagodzenia rosnących kosztów tam, gdzie jest to możliwe, jednak gwałtowna eskalacja presji na koszty frachtu sprawiła, że wprowadzenie niektórych dopłat stało się nieuniknione.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty