Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Sun Chemical podnosi ceny

Jak podkreśla firma, skala podwyżek będzie różna w zależności od linii produktów i uzależniona od sytuacji na rynku surowców, jednak w każdym przypadku będą one znaczące z uwagi nadzwyczajną eskalację kosztów związanych z materiałami, energią, frachtem itd.

© Sun Chemical

Firma Sun Chemical wprowadzi podwyżki cen na wszystkie produkty, w tym farby, lakiery, chemię i kleje, dedykowane produkcji opakowań, komercyjnemu drukowi arkuszowemu oraz publikacyjnemu, które oferowane są na rynkach Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki (EMEA). Zmiana cen obowiązywać będzie od 1 października 2021 roku. Firma uzasadnia konieczność wprowadzenia kolejnej w tym roku korekty cenowej sytuacją na globalnym rynku surowców. Co więcej, jak podaje Sun Chemical, pojawiła się na nim znacząca presja inflacyjna. Poza presją cenową na rynku surowców, zwiększeniu uległy też koszty logistyczne i operacyjne, w tym związane z opakowaniami, frachtem czy innymi usługami, na które popyt wzrasta wraz z systematycznym ożywieniem gospodarczym.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty