Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Sun Chemical podnosi ceny

Jak podkreśla firma, skala podwyżek będzie różna w zależności od linii produktów i uzależniona od sytuacji na rynku surowców, jednak w każdym przypadku będą one znaczące z uwagi nadzwyczajną eskalację kosztów związanych z materiałami, energią, frachtem itd.

© Sun Chemical

Firma Sun Chemical wprowadzi podwyżki cen na wszystkie produkty, w tym farby, lakiery, chemię i kleje, dedykowane produkcji opakowań, komercyjnemu drukowi arkuszowemu oraz publikacyjnemu, które oferowane są na rynkach Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki (EMEA). Zmiana cen obowiązywać będzie od 1 października 2021 roku. Firma uzasadnia konieczność wprowadzenia kolejnej w tym roku korekty cenowej sytuacją na globalnym rynku surowców. Co więcej, jak podaje Sun Chemical, pojawiła się na nim znacząca presja inflacyjna. Poza presją cenową na rynku surowców, zwiększeniu uległy też koszty logistyczne i operacyjne, w tym związane z opakowaniami, frachtem czy innymi usługami, na które popyt wzrasta wraz z systematycznym ożywieniem gospodarczym.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty