Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Fujifilm ofiarą hakerów

Po ataku oprogramowania ransomware firma Fujifilm wróciła w pełni do normalnego funkcjonowania.

© Photogenica

Siedziba główna Fujifilm padła ofiarą cyberataku. Serwery firmy zostały zaaatakowane przez oprogramowanie ransomware, które uzyskało nieautoryzowany dostęp do sieci i komputerów w siedzibie producenta. Jak podano w oświadczeniu, firma natychmiast powołała specjalną grupę zadaniową, która odłączyła od zasilania wszystkie serwery i sieci, aby ustalić skalę problemu. Po wstępnej analizie i stwierdzeniu braku konkretnych szkód, firma przywróciła działanie sieci, serwerów i komputerów i wróciła do normalnego funkcjonowania. Potwierdzono również, że wpływ nieautoryzowanego dostępu ogranicza się do konkretnej sieci w Japonii. W przeszłości podobne incydenty miały miejsce w siedzibie Canon oraz Sony Pictures.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty