Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Bar Graphic Machinery na Labelexpo. Nowe rozwiązania do finishingu

© Bar Graphic Machinery

Przemysł etykietowy z niecierpliwością oczekuje wrześniowych targów Labelexpo Europe i mających się na nich pojawić licznych nowości. Wśród nich znajdą się dwa nowe rozwiązania z oferty Bar Graphic Machinery (BGM). Firma zaprezentuje dwa rozwiązania do finishingu nowej generacji.

Oprócz kom­plek­so­we­go port­fo­lio roz­wi­ązań do finishingu ety­kiet i produkcji wąskowstęgowej BGM pokaże wysoce elastyczny i solidny system wykańczania fleksograficznego BGM Elite Digiflex 330 z półobrotową stacją drukującą, systemem szybkiej wymiany atramentu i jednostką sitodruku oraz nowy model BGM Elite Dieflex.

BGM Elite Digiflex 330
Digiflex 330 to energooszczędna maszyna z serwomechanizmem, półobrotową stacją druku fleksograficznego do po­now­ne­go re­je­stro­wa­nia z suszeniem LED oraz jednostkami do foliowania na zimno i laminowania. Rozwiązanie zawiera również moduł do cięcia wzdłużnego, przewijanie odpadów z rolą nakładającą i system szybkiego cięcia obrotowego, uzupełnione przez przewijarki główne i wykończeniowe. „W BGM zawsze słuchamy naszych klientów, rozumiemy ich potrzeby i umożliwiamy im ciągłe doskonalenie. Konwencjonalne cylindry drukujące wytwarzają odpady podczas uruchamiania i zatrzymywania maszyny. Nie jest tak w przypadku naszego nowego rozwiązania półobrotowego w Digiflex 330, ponieważ wycisk nie następuje w fazie drukowania, gdy maszyna jest zatrzymana, co znacznie zmniejsza ilość odpadów. Ponadto maszyna zawiera jednostkę sitodruku, która idealnie nadaje się do nakładania cięższych powłok i lakierów dotykowych na etapie finishingu. Nowy system automatycznej blokady kasety z tuszem umożliwia operatorowi proste przesuwanie, pchanie i pochylanie, umożliwiając zmianę koloru w czasie krótszym niż jedna minuta. To kolejna, znacząca korzyść dla klientów BGM.” podkreślił Annemarie Rhodes, Dyrektor Zarządzający BGM.

BGM Elite Dieflex E
Zaprojektowana z myślą o wspieraniu start-upów i zwiększaniu skali działalności jako opcja dla niższego budżetu, nowa linia BGM Elite Dieflex E jest szybką linią do przetwarzania i finishingu etykiet, która może być również wyposażona w regulowane kowadło jako opcję. „Z biegiem czasu, bez względu na to, jak dokładny jest operator maszyny, jeśli chodzi o regularną kontrolę, czyszczenie i konserwację matryc obrotowych, normalne zużycie może spowodować nierównomierne cięcie matrycy, a to z kolei prowadzi do niepotrzebnych przebiegów pracy maszyny, co kosztuje firmę czas i pieniądze, nie wspominając już o zdenerwowaniu klientów. Włączenie kowadła o regulowanym prześwicie (ACA) do Dieflex E umożliwia operatorowi zmianę głębokości cięcia w locie, bez konieczności spowalniania maszyny, zapewniając kompensację zużycia matrycy i minimalizację strat” podsumował Annemarie Rhodes.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty