Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Ekologiczne i wydajne innowacje. Xsys zachwycił

Na drupie, firma Xsys zachwyciła szczególnie tych odwiedzających, którzy poszukiwali zrównoważonych rozwiązań. Pośród całej gamy nowych produktów, globalny dostawca specjalistycznych rozwiązań prepress zaprezentował innowacje mające na celu zmniejszenie wpływu produkcji fleksograficznej na środowisko, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałej jakości druku.

 

Xsys zaprezentował na drupie innowacje mające na celu zmniejszenie wpływu druku fleksograficznego na środowisko, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałej jakości druku.
© Xsys

Zaprezentowane przez Xsys innowacje obejmowały serię płyt nyloflex eco, oprogramowanie do monitorowania sprzętu Catena ProServX, funkcję oprogramowania do obrazowania EcoFillX oraz rękawy rotec eco. Wszystkie wyżej wymienione rozwiązania zostały opracowane w celu zmniejszenia ilości odpadów, a także zwiększenia wydajności.


Efektowny powrót

Xsys zaprezentował się na targach drupa po ośmiu latach, demonstrując rozwiązania, które wspierają klientów w poprawie zrównoważonego rozwoju we fleksografii i druku. Firma wystawiła się na drupie pod hasłem „Innovate. Sustain. Print”, czyli prostej koncepcji, dostosowanej do potrzeb obecnego, wymagającego rynku. To nowatorskie podejście trafiło w gusta klientów, a także przyciągnęło nowych klientów. Dowodem tego jest fakt, iż firmie udało się osiągnąć szereg korzystnych sprzedaży, w tym takich o znaczących wolumenach, jak na przykład z Neuefeind z Niemiec i CCL z Austrii. Nawiązano także nowe partnerstwo z Fine Line Graphics w USA.

 

nyloflex eco

Odwiedzający wystawę XSYS na targach drupa mogli dowiedzieć się więcej o płytach nyloflex eco, które są wykonane w 29 procentach z surowców odnawialnych, jednocześnie oferując o 25 procent szybsze przetwarzanie. nyloflex eco ACT to średnio twarda płyta fotopolimerowa do papieru i tektury, dobrze nadająca się do atramentów na bazie wody. Z łatwością łączy półtony i bryły, jest kompatybilna z systemami naświetlania lampowego i LED, zapewniając maksymalną wydajność i elastyczność. Z kolei miękka płyta nyloflex eco FAC do druku na tekturze falistej to niezwykle wytrzymała i trwała płyta, która z łatwością radzi sobie z szorstkimi i nierównymi lub wrażliwymi na nacisk powierzchniami oraz miękkimi podłożami papierowymi. Pierwsze dwie płyty nyloflex eco są prezentowane w jasnym, przejrzystym, jasnoniebieskim kolorze, który ma stać się standardem w całym portfolio, aby zoptymalizować produkcję i zmniejszyć ilość odpadów. W nadchodzących miesiącach zastąpią one istniejące produkty nyloflex ACT i FAC. Xsys kontynuuje wprowadzanie na rynek produktów o wysokiej jakości, które jednocześnie realizują potrzeby związane ze zrównoważonym rozwojem. Producent materiałów zadeklarował wprowadzenie na rynek jeszcze większej liczby rozwiązań ekologicznych.

 

ThermoFlexX Catena+

Na targach drupa zaprezentowano płyty nyloflex, które wykonane są z bardziej ekologicznych materiałów, jednocześnie oferując szybsze przetwarzanie.
© Xsys

Linia do przetwarzania płyt ThermoFlexX Catena+, którą można było podziwiać w akcji podczas targów była prawdziwym magnesem na odwiedzających, z ponad 200 demonstracjami przeprowadzonymi podczas targów. Jako przełom w całkowicie zautomatyzowanej produkcji płyt o niskiej ilości odpadów, wielokrotnie nagradzana Catena+ przyczynia się do zrównoważonej produkcji, oferując jednocześnie doskonały wskaźnik OEE (Overall Equipment Effectiveness). Uznając te cechy i oferowane przez nie korzyści, firma Neuefeind podpisała umowę na linię Catena+ i system obrazowania ThermoFlexX 80D. W międzyczasie nowy klient w USA, Fine Line Graphics, podpisał dużą umowę obejmującą zakup płyt nyloflex FTV, przesiewanie powierzchni Woodpecker, naświetlarkę ThermoFlexX, a także naświetlarki Catena Bridge i Catena-E.

 

Catena ProServX i EcoFillX

Ważnym elementem stoiska Xsys była prezentacja oprogramowania monitorującego Catena ProServX i unikalna funkcja obrazowania oszczędzająca rozpuszczalnik EcoFillX. Oparte na chmurze narzędzie Catena ProServX oferuje monitorowanie sprzętu w czasie rzeczywistym, umożliwiając proaktywną konserwację i poprawę kontroli jakości. Mierząc wydajność, zużycie energii i materiałów eksploatacyjnych, zapewnia wgląd w celu optymalizacji OEE, zapewnienia wysokiej jakości i zmniejszenia ilości odpadów. Tymczasem funkcja EcoFillX w MultiPlate dla naświetlarek ThermoFlexX umożliwia obrazowanie obszarów niedrukujących za pomocą różnych struktur, utrzymując więcej polimerów związanych z płytą. W rezultacie wypłukiwane jest znacznie mniej stałej zawartości, co wydłuża żywotność rozpuszczalnika, zmniejsza ilość odpadów i obniża koszty.

 

rotec eco

Nowe zrównoważone rozwiązania dla drukarni obejmowały wizję Xsys dotyczącą rodziny produktów rotec eco, opracowaną w celu osiągnięcia jeszcze lepszej wydajności drukowania, a także nową strukturalną powierzchnię tulei, która ułatwia ucieczkę pęcherzyków powietrza w celu zminimalizowania odpadów i zapewnienia jakości. Na drupie można było również zobaczyć najnowszy system przechowywania rękawów stworzony przez firmę Ulmex Industries, który jest idealny do optymalizacji przestrzeni i wydłużania żywotności produktu. W tym obszarze również zawarto znaczące transakcje. Firma CCL Austria złożyła zamówienie na 360 rękawów rotec smart premium.

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty