Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Nowoczesne uszlachetnianie

Drukarnia Totem.com.pl zainwestowała w nową generację maszyn Ricoh Pro C9200 dla usprawnienia procesów drukujących w swoim zakładzie.

Drukarnia Totem.com.pl zainstalowała dwie nowe maszyny drukujące Ricoh Pro C9200 na papier cięty, które zastąpiły dotychczas używane rozwiązania producenta Ricoh C9110. Zmiana urządzeń to, jak twierdzą producenci, uzupełnienie technologii atramentowej zakładu i krok w kierunku odświeżenia parku maszynowego, mającego na celu wprowadzenie bardziej nowoczesnych, wydajnych oraz ekologicznych rozwiązań.

Głównym powodem do wybrania rozwiązań producenta Ricoh była poszukiwana przez drukarnię wysoka jakość obrazowania i wysoka wydajność systemów. Równie ważna była także zdolność do szybkiego uszlachetniania wydruków. Dzięki wyposażeniu w tonery chemiczne maszyny umożliwiają laminowanie i lakierowanie wydruków zarówno na zimno, jak i na gorąco (także w technologii 3D Touch) od razu po druku. Dodatkową zaletą nowych systemów jest możliwość druku na szerokiej gamie surowców: offsetowych, kartonach warstwowych, powlekanych, teksturowanych i foliach od niskich do wysokich gramatur. Seria Pro C9200 charakteryzuje się także ulepszonym zadrukiem koloru czarnego i automatyzacją korekcji pasowania stron. Maszyny drukują z prędkością do 135 arkuszy A4 na minutę i obsługują podłoża o gramaturze do 450 gram na metr kwadratowy.

Drukarnia wykorzystuje nowe rozwiązania przede wszystkim do prac niskonakładowych przy druku wymagających okładek oraz obwolut.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty