Nowoczesne uszlachetnianie

Drukarnia Totem.com.pl zainwestowała w nową generację maszyn Ricoh Pro C9200 dla usprawnienia procesów drukujących w swoim zakładzie.

Drukarnia Totem.com.pl zainstalowała dwie nowe maszyny drukujące Ricoh Pro C9200 na papier cięty, które zastąpiły dotychczas używane rozwiązania producenta Ricoh C9110. Zmiana urządzeń to, jak twierdzą producenci, uzupełnienie technologii atramentowej zakładu i krok w kierunku odświeżenia parku maszynowego, mającego na celu wprowadzenie bardziej nowoczesnych, wydajnych oraz ekologicznych rozwiązań.

Głównym powodem do wybrania rozwiązań producenta Ricoh była poszukiwana przez drukarnię wysoka jakość obrazowania i wysoka wydajność systemów. Równie ważna była także zdolność do szybkiego uszlachetniania wydruków. Dzięki wyposażeniu w tonery chemiczne maszyny umożliwiają laminowanie i lakierowanie wydruków zarówno na zimno, jak i na gorąco (także w technologii 3D Touch) od razu po druku. Dodatkową zaletą nowych systemów jest możliwość druku na szerokiej gamie surowców: offsetowych, kartonach warstwowych, powlekanych, teksturowanych i foliach od niskich do wysokich gramatur. Seria Pro C9200 charakteryzuje się także ulepszonym zadrukiem koloru czarnego i automatyzacją korekcji pasowania stron. Maszyny drukują z prędkością do 135 arkuszy A4 na minutę i obsługują podłoża o gramaturze do 450 gram na metr kwadratowy.

Drukarnia wykorzystuje nowe rozwiązania przede wszystkim do prac niskonakładowych przy druku wymagających okładek oraz obwolut.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty